Gönderen Konu: Cruise Control (Hız Sabitleyici)  (Okunma sayısı 235815 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 95000
  • Model Yılı: '15
  • 26 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
Ynt: Cruise Control (Hız Sabitleyici)
« Yanıtla #700 : Ocak 12, 2018, 12:23:33 »
araç yeni olunca bi hata yaparım diye korkuyorum. sonuçta yılların birikimiyle alındı ben sivasda bi araştırayım . olmadı burda Ahmet bey var sanırım konunun uzmanı yaza doğru istanbula gidicem o zaman uğrar taktırırırım :)
Aynen öyle yapın içiniz rahat etsin :) Hataya yolunuz düşerse ben de takabilirim :)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #700 : Ocak 12, 2018, 12:23:33 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '17
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #701 : Ocak 12, 2018, 14:23:19 »
Aynen öyle yapın içiniz rahat etsin :) Hataya yolunuz düşerse ben de takabilirim :)

Zor ihtimal ama inşallah diyelim:)
Toyota Corolla 2017 1.33 life
peuegot 307 XT 2004
Uno slx 1997
sevdiklerinize zaman ayırın, yoksa zaman sizi sevdiklerinizden ayırır...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 106000
  • Model Yılı: '16
  • 3 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #702 : Ocak 31, 2018, 23:13:52 »
merhaba 2016 auris 1.33 life sahibiyim.
29 aralık 2017 de aşağıdaki linkteki hız sabitleyiciden satın aldım. (kapağını da servisten 12TL ye satın aldım.) ürün 3 ocak 2018 de tarafıma ulaştı(çok şaşırdım). montajı için youtube ta türlü türlü videolar izledim. cesaret edemedim sakarya sandıkçı toyota servise gittim 150TL ye takarız dediler. ben de oracıkta tüm cesaretimi toplayıp önce akü kutup başını sonra da direksiyondan airbag i söküp kolu taktım. hız sabitleyici çalıştı. gösterge ışıkları da çalışıyor. büyük bir memnuniyetle kullanmaktayım.

https://tr.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Hot-Selling-CHEAP-Cruise-Control-Switch-for-Toyota-Camry-Corolla-Matrix-Tundra-Lexus-84632/2040897632.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.sK1tUM

2016 Auris 1.33 Life

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2013 E 160 1.6 ACTİVE
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 70000
  • Model Yılı: '13
« Yanıtla #703 : Şubat 23, 2018, 02:32:27 »
arkadaşlar 2013 model e 160 kasa corolla 1.6 sahibiyim, cruıse control bnm ıcın cok gereklı bır ozellık uzun zaman arastırdım ve bılgılerımı sızle paylasmak ıstedım bu arada aracıma satın aldıgım curıse control kıtını kendım takdım son derece basarılı ve uyumlu gayetde mutluyum :=)
 edindiğim bilgiye göre ;
dizel aracların ecu su yanı beynı bu pıyasada satılan cruıse controllere uygun deyıl bu yuzden montajını yapsanız bıle calısmıyo ama kesın bılgı deyıl satıcıda oyle dedı ama belkı uyumlu kıtler vardır bır dıgerı 1.33 benzınlı modellerın ecu su yanı beynı uyumlu cruıse calısıyor fakat ekranda yada kadran dıyosanıs cruıse control ısaretı yasa set ısıgı bulunmuyor bu yuzden yanmıyor ama calısıyor benımkı 1.6 benzınlı sorunsuz calısıyor ve ekranda ısıklar onceden hazırlıgı oldugu ıcın calısıyor pıyasada bır cok yerden temın edebılır benım gıbı kendınızde montajını yapabılırsınızkı daha once hıc yapmamıstım dıkkat edecegınız husus bu kıtlerı alırken dıreksıyon uzerındekı kolun gırdıgı o delıklı kapagı muhakkak sorun cunkı onu bazı fırmalar ayrı satıyorlar :) Alllah a emanet olun
:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 63
  • Model Yılı: '10
« Yanıtla #704 : Mart 13, 2018, 19:00:57 »
Arkadaşlar iyi günler forumda yeniyim. 2010 model Avensisim var. Acaba aracına hız sabitleyici taktırabilmem mümkünmü?? Forumdaki araştırmama göre Ahmet Güve bey bu işte tecrübeli 😊😊

Mesaj Birleştirildi: Mart 13, 2018, 20:34:43
2010 avensis 1.6 benzinli elegant sahibi oldum forumlarda cruise kolu takılabileceğini görünce çinden sipariş verdim. Kol geldi fakat montajını yaptığımda çalışmadı. Ayrıca başka bir avensisten orjinal kolu söküp onuda denedim olmadı. Kol haricinde başka bir bağlantıdan gerekiyormu. Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.
  Bende de aynı sorun var acaba sorununuza bir çare bulabildinizmi. Ama bu siteden ümitliyim bu işte usta epey arkadaş var😅😅😅

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 102000
  • Model Yılı: '10
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #705 : Nisan 01, 2018, 14:33:57 »
Merhabalar 2010 auris otomatik için kolu aliex den almayı düşünüyorum. Ama kapak olayını çözemedim. Bi yığın kapak çeşidi var. Servisten almak mı mantıklı olan? Nasıl yapmalı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 8000
  • Model Yılı: '18
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #706 : Mayıs 28, 2018, 20:36:00 »
Mükerrer konu diye yeni konu açmak istemedim. Sıfır Corolla 1.6 Life aldım. Hız sabitleyici 2018 model de çalışıyor muı? Ali Express'te birkaç satıcı ile görüştüm. VIN numarası istediler. Gönderdim onlarda bana bir liste gönderdiler, numaraları karşılaştır uyuyorsa sipariş ver diye ama uymuyor bu listeye göre.

En üsteki uygun olmayan diye yazılan model numarası, benim arabanın model numarası ile aynı.
Bu konuda bilgisi olan yardım edebilir mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 50100
  • Model Yılı: '13
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #707 : Mayıs 29, 2018, 11:06:55 »
hız sabitliyiciyi çin den sipariş ettim 40 günde geldi 8 dolar a kapak kısmınıda tem toyotadan gidip aldım. ustam forumda edindiğim bilgiler sonucunda verdiğim taktiklerle ilk kolu taktı gayette iyi çalışıyor tbiki ışığı yanmıyor :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Model Yılı: -
« Yanıtla #708 : Haziran 28, 2018, 15:20:27 »
Mükerrer konu diye yeni konu açmak istemedim. Sıfır Corolla 1.6 Life aldım. Hız sabitleyici 2018 model de çalışıyor muı? Ali Express'te birkaç satıcı ile görüştüm. VIN numarası istediler. Gönderdim onlarda bana bir liste gönderdiler, numaraları karşılaştır uyuyorsa sipariş ver diye ama uymuyor bu listeye göre.

En üsteki uygun olmayan diye yazılan model numarası, benim arabanın model numarası ile aynı.
.

Sezgin Bey;
Dün 2018 model Toyota Corolla 1.6 Life paket aracıma aliexpressten getirtmiş olduğum cruise kontrol kolunu sanayide taktırdım. Sistem çalışıyor herhangi bir sıkıntı olmadı. Aracımın VIN kodunu vs. bilmiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 33000
  • Model Yılı: '11
  • 93 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #709 : Temmuz 29, 2018, 00:24:34 »
Merhaba.
https://tr.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Hot-Selling-CHEAP-Cruise-Control-Switch-for-Toyota-Camry-Corolla-Matrix-Tundra-Lexus-84632/2040897632.html linkten aldığım CC kolu tam 7 günde tarafıma ulaştı.Bugün itibariyle de ÖZTÜRK Toyota Servisinde itina ile takıldı.Göstergede CC simgesi ve SET işareti çıkmakta.Şu an için sorunsuz çalışmakta.İlk kez gittiğim fakat methini duyduğum ÖZTÜRK Toyota Servisinin çalışanlarına ve servis sahibi Kadir Bey'e özellikle teşekkürü borç bilirim.Sağolsunlar ziyadesiyle gerekeni yaptılar.Aracımın Mayıs ayında garantisi bitiyor ancak servis olarak gideceğim yer belli oldu.   ;) ;)

ne kadara halletiniz bu işi bilgi verebili misiniz mümkünse
0 'dan 100 km 'ye 10 saniyede çıkabilirsin belki, ama önemli olan kaç saniyede durabildiğindir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #710 : Temmuz 29, 2018, 18:14:31 »
Arkadaşlar bazı yeni 1.6 life larda  cruise kolu hat çekili olmadığından çalışmıyormuş bende auris 1.33 life den söktüğüm  kolu taktım fakat çaçışmadı kol auriste çalışıyor bilgisi olan varmı yardım ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • metinnitem1
  • Kilometre: 31000
  • Model Yılı: '15
  • 51 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #711 : Temmuz 29, 2018, 20:04:22 »
ne kadara halletiniz bu işi bilgi verebili misiniz mümkünse
ANTALYA Öztürk Oto'da ücretsiz hallettim.Ancak bu bana özel bir durumdu.İşyeri sahibi kendi aracında denemek üzere benden bir kol daha sipariş etmemi istedi.Ücretini mukabilinde  ama ben bunu kabul etmedim.Bana yapılan inceliğe binaen.  ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 33000
  • Model Yılı: '11
  • 93 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #712 : Temmuz 30, 2018, 08:35:07 »
ANTALYA Öztürk Oto'da ücretsiz hallettim.Ancak bu bana özel bir durumdu.İşyeri sahibi kendi aracında denemek üzere benden bir kol daha sipariş etmemi istedi.Ücretini mukabilinde  ama ben bunu kabul etmedim.Bana yapılan inceliğe binaen.  ;)

toyota honda servis diye geçiyor değil mi bende düşünüyorum da teşekkürler ayrıca ilginize
0 'dan 100 km 'ye 10 saniyede çıkabilirsin belki, ama önemli olan kaç saniyede durabildiğindir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #713 : Temmuz 31, 2018, 08:25:47 »
Aliexpress'i beklemeden Ankara'dan veya başka illerden satın alma ve Ankara'da montaj yaptırmak için öneriniz var mı? Alışveriş sitelerinde ilanlar görüyorum ama ne kadar güvenebilirim bilmiyorum Yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #714 : Temmuz 31, 2018, 08:59:34 »
Aliexpress'i beklemeden Ankara'dan veya başka illerden satın alma ve Ankara'da montaj yaptırmak için öneriniz var mı? Alışveriş sitelerinde ilanlar görüyorum ama ne kadar güvenebilirim bilmiyorum Yardımcı olursanız sevinirim
Ankara da aracınıza uygun çıkma orijinal olanıda bulunabilir yıldız sanayide
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #715 : Temmuz 31, 2018, 09:03:52 »
Ankara da aracınıza uygun çıkma orijinal olanıda bulunabilir yıldız sanayide

Bugün sorayım ama daha önceki tecrübelerimden genellikle biraz yamyam olduklarını hatırlıyorum  :)
Mantıkları genelde şu şekilde işliyor Servis fiyatı ne ise onun yarısından biraz daha fazla fiyat söylüyorlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #716 : Temmuz 31, 2018, 09:12:25 »
Bugün sorayım ama daha önceki tecrübelerimden genellikle biraz yamyam olduklarını hatırlıyorum  :)
Mantıkları genelde şu şekilde işliyor Servis fiyatı ne ise onun yarısından biraz daha fazla fiyat söylüyorlar
eklemek gerekirse tam emin olmamakla birlikte sadece kolu verirler mi bilmiyorum bazı sistemleri takım olarak satabiliyorlar bununda öyle yaparlar mı bilmiyorum ama verirlerse öyle çok fiyat isticeklerini sanmıyorum çünkü piyasada muadili çok uygun fiyata var ama tabiki bu bir miktar farklı olacaktır çünkü orijinal satıcıda bunu kendi lehine kullanır İNŞAALLAH Bulursunuz
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #717 : Temmuz 31, 2018, 09:15:30 »
Sordum 200 TL montaj dahil fiyat istedi Deneriz ona göre karar verirsin dedi Bugün gidip yaptırmayı düşünüyorum

Teşekkürler

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 31, 2018, 12:28:47
eklemek gerekirse tam emin olmamakla birlikte sadece kolu verirler mi bilmiyorum bazı sistemleri takım olarak satabiliyorlar bununda öyle yaparlar mı bilmiyorum ama verirlerse öyle çok fiyat isticeklerini sanmıyorum çünkü piyasada muadili çok uygun fiyata var ama tabiki bu bir miktar farklı olacaktır çünkü orijinal satıcıda bunu kendi lehine kullanır İNŞAALLAH Bulursunuz
Size bir kez daha teşekkür etmek istiyorum Yıldız sanayi benim aklıma hiç gelmemişti Biraz önce montaj işlemi tamamlandı Yıldız sanayi kazalı araç yeri olduğu için orada bulunan advance aracın direksiyonu söküldü Hız sabitleyici çıkarıldı ve aracıma takıldı Sonrasında deneme sürüşü yaptım İlk başta alışamadım ama sonra sistemi anladım Şu an keyifle sürüyorum Sonuç olarak orijinal parça kullanılmış oldu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #718 : Temmuz 31, 2018, 12:38:43 »
Sordum 200 TL montaj dahil fiyat istedi Deneriz ona göre karar verirsin dedi Bugün gidip yaptırmayı düşünüyorum

Teşekkürler

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 31, 2018, 12:28:47
Size bir kez daha teşekkür etmek istiyorum Yıldız sanayi benim aklıma hiç gelmemişti Biraz önce montaj işlemi tamamlandı Yıldız sanayi kazalı araç yeri olduğu için orada bulunan advance aracın direksiyonu söküldü Hız sabitleyici çıkarıldı ve aracıma takıldı Sonrasında deneme sürüşü yaptım İlk başta alışamadım ama sonra sistemi anladım Şu an keyifle sürüyorum Sonuç olarak orijinal parça kullanılmış oldu
rica ederim sonuç olarak birbirimize destek için buradayız aracınızı iyigunlerde kullanmanız dileğiyle peki birşeyi merak ettim CC ışığı yanıyor mu
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #719 : Temmuz 31, 2018, 12:40:48 »
Hayır ışık maalesef yanmıyor