Gönderen Konu: istanbul avrupa yakası toyota özel servis izlenimlerim  (Okunma sayısı 4511 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 200000
  • Model Yılı: '04
  • 1 kere teşekkür edildi
istanbul avrupa yakası toyota özel servis izlenimlerim
« : Ağustos 12, 2017, 21:25:36 »
Avensis 2004 model aracımın 200bin bakımı için istanbul avrupa yakasında hem burdan hemde internetden yaptığım araştırmalar sonucu 3 özel servis buldum tavsiyeler neticesinde...

ilki sefaköyde bir ustaydı..Allah için arkadaş çok ilgilendi,yardımcıda olmaya çalıştı..Telefonda orjinal parça kullanıyoruz dedi ama verdiği fiyatlarla orjınal parçaların fiyatları arasında kıyaslanamayacak derecede fark vardı.. Birde bir kaç sorum oldu,çok tatmin edici cevaplar alamadım.. cesaret edemedim aracı bırakmaya.. hem kullanacağı parçalardan dolayı çok hakim olmadığını hemde altdan ilk kalkış esnasında gelen bir tıkırtı ses vardı ona yaptığı yorumlardan dolayı ayağım girmedi içeri :))

ikinci olarak ikitelliye herkesce bilinen servise çektim aracı.. Az çok fiyat olarak karşıma ne cıkacağını kestirebiliyordum çünki daha öncesinden diğer şubesine telefon açıp, telefonda aracımın eksikleri hakkında bilgi verip fiyat almıştım, orjinal parça harici çalışmıyoruz yoksa sıkıntı çıkıyor diyerek orjinal parça fiyatları vermişlerdi....
Tekrardan araca yaptıracağım işlemleri ustaya söyledim,bi fiyat verebilirmisiniz dedim... Telefonda aldığım fiyatla ustanın verdiği fiyatlar arasında garip fiyat farkları vardı.. örnek bujiler için 4 adet orjinal 240 lira demişlerdi.. orda 336 lira oldu :)) ön z rotlar çiftine 200 lira demişlerdi orda orjinali 700 lira yan sanayisi 270 lira oldu :)) balata takımı orjinal 270 lira demişlerdi orda ön balata için 595 ve 315 iki fiyat çıkardı..birde 260 liraya sıkıntısız takılanlarda var dedi..velhasıl çok ilgincime gitti bu durum..sonuçta ustalık altın bir bilezik gibidir.. parça ustanın elinde değer kazanır.. orjinal deyip yan sanayi fiyatı vermek, fırsatçılık gibime geliyor. ya ikisinide ayrı ayrı ver.. yada orjinal harici çalışmıyoruz deme çalışıyorsunuz çünki...  mekanik işçiliği yazmayayım buraya ayıp olur :D.. Yuh dedim ne oluyoz...

Sonra maslağa gittim.... herkesce bilinen diğer servise.. Aracıma yaptıracağım işlemleri söyleyip parça fiyatlarını aldım.. Herşey düzgündü.. Birde sanırım en önemlisi insan güvende olduğunu hissediyor.. Aldatılmıyorum...Evet aradığım yer burası...rahatlıkla bunu söyleyebiliyorsunuz..Hele öncesinde 2-3 servis gezerseniz bu farkı çok bariz görürsünüz istanbul gibi bir yerde... Herkes usta olabilir ama esnaflık,erbablık başka birşey... Aynı parçalarla yüzde 30 ucuza aracımın bakımını yaptırdım...
Teşekkürler maslaktaki toyota servisi..Emeğinize sağlık...

kurum isimlerini özellikle vermedim ama biraz işin içinde olanlar zaten anlayacaklardır..Ama iyi yapılan işleri anlatmak ve güvenilir yer ve insan arayanlara yardımcı olmak babında bir not olarak bende düşüncelerimi aktarmak istedim..Teşekkürler..

hayyyy

Toyota Club Türkiye

istanbul avrupa yakası toyota özel servis izlenimlerim
« : Ağustos 12, 2017, 21:25:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 220000
  • Model Yılı: '05
  • 572 kere teşekkür etti
  • 510 kere teşekkür edildi
Ynt: istanbul avrupa yakası toyota özel servis izlenimlerim
« Yanıtla #1 : Ağustos 12, 2017, 21:50:47 »
http://temservis.com/index.php?lang=tr..            Burası mı ?..Ufuk Sönmez bizim forum üyemiz ve ustamızdır..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1152 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 13, 2017, 12:55:44 »
yaşanan şu sıkıntılara bakınız,her yer çürümüş insan müsveddeleri ile dolu,dürüst esnafa,ustaya ve her meslekten insana rastlamak ve güvenmek artık hayal oldu, mumla aranır ve ancak bulunur hale geldiler,peki bundan sonra nasıl bir hareket tarzı izleyeceğiz? 81 il de dürüst usta,servis ve yedek parça satan kişi ve kuruluşların bir listesini mi oluşturacağız?
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 13, 2017, 13:13:20 »
yaşanan şu sıkıntılara bakınız,her yer çürümüş insan müsveddeleri ile dolu,dürüst esnafa,ustaya ve her meslekten insana rastlamak ve güvenmek artık hayal oldu, mumla aranır ve ancak bulunur hale geldiler,peki bundan sonra nasıl bir hareket tarzı izleyeceğiz? 81 il de dürüst usta,servis ve yedek parça satan kişi ve kuruluşların bir listesini mi oluşturacağız?
   En kötüsü benim başıma geldi ya‼️‼️ 80 liralık Egr temizlik işi bana 12 bin liraya mal oldu. Bir de enjektörler de hasar görmüş. Tanesi 3.750 liradan 4 tane de enjektör fiyatı ekledik mi 35 bin liraya aldığım arabanın fiyatı ortaya çıkıyor 😡😡😡
   TEM servis yakın olsa gidecektim ama insanın basireti bağlanıyor. Gerçi Hyundai Tucson'a da kimse kolay kolay bakmıyor bakanda yüksek işçilik istiyorlar.
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR