Gönderen Konu: Mola yerleri tavsiye  (Okunma sayısı 4364 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
Mola yerleri tavsiye
« : Ağustos 11, 2017, 16:41:28 »
Selamlar;
Uzun yol giderken, araç ne kadar konforlu, geniş de olsa bazen insanlar vücutlarını açmak, biraz dinlenmek, belki bir şeyler atıştırmak için mola yerleri ararlar. Bu konudaki tecrübelerin herkese faydalı olacağı aşikar.
Yolda kimse pis, kalitesiz ya da meçhul yerde durmak istemez. Önceden bilgi sahibi olmak bu konuda çok önemlidir.
Örneğin, mola yerinin temizliği, içinde bulunanlar, fiyatlar, hangi bölgede ve yönde olduğu vb. bilgiler paylaşılabilir.

Toyota Club Türkiye

Mola yerleri tavsiye
« : Ağustos 11, 2017, 16:41:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
Ynt: Mola yerleri tavsiye
« Yanıtla #1 : Ağustos 11, 2017, 17:26:45 »
çok faydalı bir başlık,herkes yakıt fiyatlarından tüm sitelerde şikayet ediyor ama yoldaki yemek kalitesi ve fiyatlarından bahseden yok.o yolu 2-3 ayı geçmeyen aralıktan uzun zaman da kullanıyorsanız her seferinde değişmiş bile buluyorsunuz.izmir den ankara ya giderken kula da shell benzinlik str de duruyoruz,küçük araç bölümünde.otobüslerin durduğu bölüm değil,çayı güzel,tost yenebilir,araç yıkaması yapılıyor,üst kısımda restaurant kısmı ve tuvaleti var ,temiz,yıllardır bozulmadı,sonra afyon şehir içine girmeyi başarabilirsek ikbal restaurant,40-50 yıldır aynı kalite ve lezzet,kent içine girecek zaman yoksa afyonu geçip cumhuriyet sucuklarında duruyoruz,bayat ilçesinden önce ,1 saat sürer,sonra acil ihtiyaç hariç mola yok,önerecek yerde yok,dönüşte afyon özdilekte veya öncesinde opet bitişiği yol kenarı ikbal çarşısında duruyoruz,pilav üstü döner ve sebze çorbası için,yakıt alımları her zaman acil durum hariç opet istasyonlarından.izmir datça yolunda marmarise girmeden çetibeli jandarma yanı su havuzlu ,ağaçları bol yerde duruluyor,bu saydıklarım her zaman yolun gidişe göre sağında olan yerler,izmir istanbul ve ankara istanbul arasında varan tesislerinde duruluyordu,piyasadan çıkınca önerecek yer yok, susurluk ve bolu molası veriliyor,bütçe önemli ama otobüslerin durduğu yerde yolcu işi yemek oluyor,gıda zehirlenmesine çok dikkat edilmeli,zaten böyle giderse 50-60 yıl öncesi gibi evde hazırlanmış,haşlanmış yumurta, ekmek arası köfte ve termosta çaya döneceğiz.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #2 : Ağustos 11, 2017, 17:47:04 »
Katılıyorum, bazı yerlerde yemek vb sürekli ısıtılıyor. Döner vb ürünler için, uzun süre servis edilmediyse kömürleşme, grup geldiğinde de çiğ olabiliyor.
Evde kek, sandviç vb daha sağlıklı çoğu yere göre. Bu yüzden burada paylaşılacak tecrübeler çok anlamlı olacaktır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • 31 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 11, 2017, 18:01:53 »
sivas gürün aktaş dinlenme tesisleri. kebabı ve yemekleri çok güzel. nezih ve temiz bir mekan.  fiyatı da uygun. tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 11, 2017, 20:44:40 »
Selamlar;
Uzun yol giderken, araç ne kadar konforlu, geniş de olsa bazen insanlar vücutlarını açmak, biraz dinlenmek, belki bir şeyler atıştırmak için mola yerleri ararlar. Bu konudaki tecrübelerin herkese faydalı olacağı aşikar.
Yolda kimse pis, kalitesiz ya da meçhul yerde durmak istemez. Önceden bilgi sahibi olmak bu konuda çok önemlidir.
Örneğin, mola yerinin temizliği, içinde bulunanlar, fiyatlar, hangi bölgede ve yönde olduğu vb. bilgiler paylaşılabilir.
Valla Yunanistan`a giderken İpsala sınır kapısında tuvalete girmeyin derim,daha öncede belki yazmıştım,hayvanı bağlasan durmaz,hayatımda gördüğüm en pis tuvaletti girmemle çıkmam bir oldu.Tv de pis işler diye program vardı aynen oradaki gibi yerdi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #5 : Ağustos 12, 2017, 09:46:25 »
Valla Yunanistan`a giderken İpsala sınır kapısında tuvalete girmeyin derim,daha öncede belki yazmıştım,hayvanı bağlasan durmaz,hayatımda gördüğüm en pis tuvaletti girmemle çıkmam bir oldu.Tv de pis işler diye program vardı aynen oradaki gibi yerdi :)
Kesinlikle en dikkat edilmesi gereken şeylerden biri. İşin ilginci Yunanistan'da umumi tuvaletler hep belirgin şekikde temizdi denk geldiklerim, üstelik ücretsiz.
Bu konuda Opet istasyonlarını tebrik ediyorum, bazılarında kapılar bile temassız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '10
  • 5 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 12, 2017, 12:51:12 »
Dinç dinlenme tesisi, Mevlüt Usta

5-6 defa uğramışlığım var.
Osmaniye-Gazientep arasında, otoban üstünde. Gaziantep'e 60km mesafede. Otobanın iki tarafında da tesis var.

- Menü çok zengin ve denediklerim güzeldi.
- Herşeyiyle temiz, mükemmel.

Koordinatlar: 37.228621, 36.891533
Nogaylar Mahallesi, 27840 Nurdağı/Gaziantep

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 220000
  • Model Yılı: '05
  • 572 kere teşekkür etti
  • 510 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 12, 2017, 21:54:00 »
Bursa Özdilek,Susurluk YASA ,Afyon Özdilek ,Vb...

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 12, 2017, 22:00:07
Trabzon Akçaabat köftecisi Nihat Usta..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 13, 2017, 12:40:25 »
Kesinlikle en dikkat edilmesi gereken şeylerden biri. İşin ilginci Yunanistan'da umumi tuvaletler hep belirgin şekikde temizdi denk geldiklerim, üstelik ücretsiz.
Bu konuda Opet istasyonlarını tebrik ediyorum, bazılarında kapılar bile temassız.
Katılıyorum,karşı tarafa geçince tuvaletler pırıl pırıl idi.Ben ciddi anlamda tuvalet temizliğini de baz alıyorum duracağım yerde,çünkü iyi kötü karın doyuruluyor da,tuvalet pis ise gerçekten çile...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ağustos 13, 2017, 16:57:10 »
Samsun'a gidenler için Çorum-Samsun istikametinde Çakallı köyü bölgesinde sol tarafta Dayı'nın yeri gayet güzel. Menemeni çok güzel olduğu gibi otantik bir salonu var ve tuvaletleri de temiz.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #10 : Ağustos 14, 2017, 13:36:57 »
Katılıyorum,karşı tarafa geçince tuvaletler pırıl pırıl idi.Ben ciddi anlamda tuvalet temizliğini de baz alıyorum duracağım yerde,çünkü iyi kötü karın doyuruluyor da,tuvalet pis ise gerçekten çile...
Zaten tuvalet temizliği mutfağa dair ipuçları da verir.
Bu arada, dibinde benzin istasyonu olmasına rağmen tam yol kenarında (bari ormana girseler) üre boşaltımı yapanlar da çok.

Maalesef umumi tuvalet sorunu var genel olarak.

Samsun'a gidenler için Çorum-Samsun istikametinde Çakallı köyü bölgesinde sol tarafta Dayı'nın yeri gayet güzel. Menemeni çok güzel olduğu gibi otantik bir salonu var ve tuvaletleri de temiz.
İşte böyle yerleri, önceden bilgi sahibi olmadan bulmak zor oluyor. O bölgeden geçecekler için direk bilgi olmuş.