Gönderen Konu: Orijinal Olmayan Aksesuar  (Okunma sayısı 741 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '17
  • 69 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
Orijinal Olmayan Aksesuar
« : Ağustos 04, 2017, 01:45:50 »
Arkadaşlar merhaba, TOYOTA yetkili bayiden aksesuar dahil Corolla araç için fiyatta anlaştık. Aksesuarlarla birlikte fiyat cazip hale geldiği için ikamet yerimden uzakta bir bayi ile anlaşma yaptık. Yazılı anlaşmada aksesuarların bayiinin hediyesi  olduğu yazıyor. Üzerine basa basa verilecek tüm aksesuarların TOYOTA'nın kendi ürünleri olması gerektiğini de belirttim. Sanayide değilim ya... Yetkili bayideyiz. Ancak ucuz etin yahnisi hesabı doğru çıktı. Verdikleri  sözde kauçuk paspas ve bagaj havuzu  orijinal değilmiş.Park sensöründen emin değilim. TOYOTA'dan inceleme isteyebilir miyim? Nasıl hak arayabilirim ? Aksesuarları yan sanayi verebilir mi? Bu ürünleri kesinlikle sıfır aldığım bir araçta kullanmam.

Toyota Club Türkiye

Orijinal Olmayan Aksesuar
« : Ağustos 04, 2017, 01:45:50 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
Ynt: Orijinal Olmayan Aksesuar
« Yanıtla #1 : Ağustos 04, 2017, 08:39:46 »
Sanırım bazı ürünlerde toyota yazmıyor sonuçta onlarda dışarda yapılıp üzerine toyota arması vurulmayanlardır. Fakat fiyat iyiyse aksesuara takılmayın (zaten hemen dışarıdan havuzlu kautçuk paspas alırsınız). Bende siz gibi epey uzaktaki bir(İstanbul gürses)bayiden 2017 1.6 advance aldım, hiç hediye yoktu kautçuk paspas, bagaj havuz park sensör ve yan çıtalar hiç birini vermedi bayi. bende bayiden aracı alırken araçta olan ecza çantasını bayiye bıraktım bunuda alın nasıl olsa paspas bile veremediniz dedim ve yere bıraktım.Satıcı vatandaş hep ısrarla başka bayiler veriyorsa başka yerden çıkarmışlardır dedi. Oysa Ankara Toyan o gün için 54.500 demişti, biz istanbuldan uyduruk takılmış yan çıtalar ve üzeri boyanmış park sensörüyle 54.250 ye aldık. (İstanbuldan almamın sebebi  abimi kırmak istemeyişimdi pazarlığı o yapmıştı)
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 04, 2017, 12:57:47 »
arabanın esas ana malzemesi olmadığı için çok fazla takılmayın.bayiler müşteri memnuniyeti denilen kavrama artık hiç uymuyorlar,toyota türkiyede ne sorsanız bayileri adres gösteriyor.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 283000
  • Model Yılı: '97
  • 12 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 04, 2017, 13:58:07 »
Bende yeni araç aldım.Banada aynı şekilde sizi verilen malzemeler(HEDİYE) verildi, ama malasef orjınal değil yapacak birşey yok.Ama kaliteli yinede