Gönderen Konu: Şerit İhlali  (Okunma sayısı 1565 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 43000
  • Model Yılı: '14
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
Şerit İhlali
« : Ağustos 03, 2017, 17:28:18 »
Bundan iki gün önce şehrin en işlek caddesinde trafik ışıklarında bekliyorum. Benim aracımdan bir kaç sıra önde ve ışıkların dibinde en solda olduğu halde sağ sinyali yanan siyah renkli İstanbul plakalı son model bir mercedes marka araç dikkatimi çekti. Yeşil ışık yandı ve araçlar yavaş yavaş hareket etmeye başladı, bu esnada mercedes marka aracın 20 metrelik alanda ısrarla en soldan en sağa geçmek istediğini fark ettim. Bu esnada hızım aşağı yukarı 20km.  Önüme kadar gelen mercedes inatla en soldan en sağa geçerken biraz sonra bir fren sesi ile irkildim. Adam başka bir araca vuracakken maalesef ben kurtaramadım ve mercedes in sol arka tamponunun köşesine vurdum.

Mercedesi kullanan şahıs hiç durmadı ve yaklaşık 50m sonra sağa çekti. Şahıs durmadığı ve trafik aşırı yoğun olduğu için ben de vatandaşı takip ettim ve ileride  sağa çektim. Elimi uzatarak tokalaştım ve geçmiş olsun dedim. Baktım mercedesin sol arka tamponu yırtılmış. Adam: -Kardeş ister tutanak tutalım istersen bir miktar para ver ben kendi aracımı yaptırayım burada misafirim dedi. Adama kaza ilgili olarak sadece keşke bu şekilde durmasaydınız diyebildim.

Sonuç. Aracımın sağ ön farı kırıldı, sağ ön çamurluğun ucu biraz eğildi ve tampon yandan hafif bir şekilde çıktı.  Buradan herkesi uyarayım, arkadaşlar lütfen şerit ihlali yapmayın ve önünüzde yapmaya çalışanlardan da mümkün mertebe uzaklaşmaya çalışın.

Herkese kazasız sürüşler.

Toyota Club Türkiye

Şerit İhlali
« : Ağustos 03, 2017, 17:28:18 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
Ynt: Şerit İhlali
« Yanıtla #1 : Ağustos 03, 2017, 17:50:31 »
Geçmiş olsun.
Kamera kaydı yok mu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 281 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ağustos 03, 2017, 21:13:48 »
Teşekkürler Hakan Bey, maalesef mobese kamerası kaza yerinde yoktu ya da ben göremedim, emniyetten isteyecektim ancak şikayetçi olmam gerektiği söylendi, adamla da anlaştığım için tutanak tutmadım, sol arkadan vurduğum için ve kaza yerinde vatandaş durmayıp fotoğrafta çekemeyince o an için adamın hatalı olduğunu ispat edemeyebilirim diye düşündüm ve anlaşma yolunu tercih ettim, hesabına tamir bedeli olarak bir miktar para yatırdım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 03, 2017, 21:23:32 »
geçenlerde forum üyemiz gülsüm fırat her arkadan çarpmada,sebep olanında suçlu olduğunu ve her arkadan çarpanın 8 de 8 suçlu olmadığını anlatan trafik cezası madde 46/2 -C den bahsetmişti,anlattığınız durum ona uyuyor,ancak bu tür kullanıcılar hem suçlu hem güçlü misali değişik davranabiliyorlar.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 281 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Ağustos 03, 2017, 21:58:24 »
Doğru ancak bunu ispat edebilmeniz gerekli. Bir fotoğraf ya da kamera kaydı ya da bir şekilde ispatı. Yoksa kusur oranı arkadan çarpana yüklenirse yaklaşık 250 bin Tl lik son model bir mercedesin arka tampon masrafı nereden baksanız 5 bin Tl olacaktır. Bu da çarpana yükleneceğinden hasar kaydı olarak çıkacaktır. Burada araç kamerasının önemi de ön plana çıkıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 03, 2017, 22:10:23 »
Geçmiş olsun Mustafa bey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 281 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ağustos 04, 2017, 10:21:18 »
Geçmiş olsun Mustafa bey

Teşekkürler Yaşar Bey. Görünmez kaza mı diyeyim yoksa görünür mü? Buna şükür ki ciddi bir sorun yok.  Olay da bu arada nato caddesinin bitimindeki ışıklarda meydana geldi. Kazaya sebebiyet veren vatandaşta harika bir özgüven varmış, bu kadar yoğun bir caddede ışıklarda en soldan en sağa ısrarla geçmeye çalışmak... neyse bununla geçti gitti.  Bırak sapağı kaçır kardeşim bir kaç km ileriden dön ve kimseyi mağdur etme ne olacak? Ama yok ufacık alanda o  en soldan en sağa illaki geçilecek, hayret edilecek bir durum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 04, 2017, 13:26:25 »
Teşekkürler Yaşar Bey. Görünmez kaza mı diyeyim yoksa görünür mü? Buna şükür ki ciddi bir sorun yok.  Olay da bu arada nato caddesinin bitimindeki ışıklarda meydana geldi. Kazaya sebebiyet veren vatandaşta harika bir özgüven varmış, bu kadar yoğun bir caddede ışıklarda en soldan en sağa ısrarla geçmeye çalışmak... neyse bununla geçti gitti.  Bırak sapağı kaçır kardeşim bir kaç km ileriden dön ve kimseyi mağdur etme ne olacak? Ama yok ufacık alanda o  en soldan en sağa illaki geçilecek, hayret edilecek bir durum.
Kayseri trafiği 2 yıldır zıvanadan çıktı. Heleki biraz lüks araçlar,ışıkta dururken dibine kadar sokulup ihlal yapman için zorluyanlar elinde telefon trafiği hiç sayıp canlı yayın yapanlar. Eski çevreyol ve hastane caddesi tam karışık zaten. Ezbere araba süren çok sanayi odası karşısında ışıkta durdum arkadan gelen duramadı çarptı indi ya kusura bakma ben durmayacan zannettim diyor.