Gönderen Konu: Yağmurdan bende nasibimi aldım :)  (Okunma sayısı 1126 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
Yağmurdan bende nasibimi aldım :)
« : Temmuz 31, 2017, 12:21:40 »
merhaba arkadaşlar
geçen gün yağmur sonrası eve doğru yola çıktım,bir yerde e5`te (istanbul) daha doğrusu yan yolunda,ışıklar da sönmüştü baktım araçlar suyun içinde yavaş yavaş gidiyor.çok da derin değildi.bende takıldım peşlerine ama meğerse 100 metre ilerde kapımın pencere hizasından 1 karış aşağı kadar suyun içinde ilerledim :).sağ arka kapıyı alt tarafından duvara sürtmüştüm hiç de yaptırmadım hani benden sonra alacak arakdaş görsün diye,ama o yolun sonuna doğru bir baktım aracın içi 3-4 cm su almış.tabi sonra kova ile boşalttım ve ertesi sabah hemen oto kuaför temizlik ve akşam 22 ye kadar borularla kurutma çalışmaları.
tabi şimdi az azalsa da koku var döşemelerde.
nedir tavsiyeniz?ve ilerisi için bir sıkıntı yaratırmı.
aracım 2012 bu arada.
şimdiden teşekkür ederim

Toyota Club Türkiye

Yağmurdan bende nasibimi aldım :)
« : Temmuz 31, 2017, 12:21:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 46 kere teşekkür etti
  • 103 kere teşekkür edildi
Ynt: Yağmurdan bende nasibimi aldım :)
« Yanıtla #1 : Temmuz 31, 2017, 13:08:44 »
geçmiş olsun. bir yere giderken aracın camları açık gidin. kapılar açık güneş alan bir yerde kurumaya bırakın. elbette ki en sağlam olanı döşemeyi sökmek.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 31, 2017, 17:57:08 »
Geçmiş olsun, getçekten çok sıkıntılar yaşanmış.
Bir yerde paylaşmıştım, özelşikle Ankara, İstanbul, İzmir gibi kentlerde, riskli noktalara, şu baraj göllerindeki gibi su seviye çubuğu konmalı.

Mustafa Bey'e katılıyorum, camları açıp, aşırı güneş almadan, sıcak bir yerde tutmak lazım. Sonra kosla ile silinirse sanırım su lekeleri de çıkar kumaştaki.
Sel suyunun kimyasal ve mikrobik açıdan riskli olduğunu da unutmamak gerek.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 236000
  • Model Yılı: '05
  • 15 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 01, 2017, 14:06:36 »
Öncelikle geçmiş olsun.Bence döşemeden çok varsa koltuk altındaki veya motor bölümünde ki elektrik bağlantı soketlerinden korkmak lazım.Oksitlenirse tuhaf tuhaf arıza verip bulunması zorlaşabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 70000
  • Model Yılı: '11
  • 8 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 01, 2017, 14:51:37 »
zamanla oksitlenme vsd yapacağından alt döşemenin çıkarılıp zeminin kimyasallarla veya temiz su ile temizlenmesini tavsiye ederim.O koku emin olun hiç bir zaman gitmez bu şekilde
yine toyota inadına corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 01, 2017, 16:26:21 »
Öncelikle geçmiş olsun .

Aracın koltuklarını söküp taban halısını sökün veya söktürün temiz suyla yıkayıp veya yıkatıp kurutup geri takın veya taktırın . Halının altında kalan zeminde oksitlenme başlamadıysa güzelce temiz suyla silin kurutun . Tabana halısını kuruduktan sonra araca tekrar takın . Hem temizlendiği için kötü kokmayacak güzel kokacak hem de olası oksitlenme gibi bir durumla karşılaşmazsınız ileride satacağınız kişide bu durumla karşılaşmaz.

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1141 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 01, 2017, 17:05:08 »
arkadaşlarımız güzel önerilerde bulunmuşlar,çok yakınımızın aracıda izmir de köprü altında suya yakalandı,koltukları ve alt döşemeyi söktürdüler,önerilen işler yapıldı,motor bölümü kontrol edildi,4 teker bilyalarına varıncaya kadar değiştirdiler,volan a bile bakıldı,en korkuncu kanalizasyon suyu ile yıkanmış ve suyu emmiş bir koltuk ve taban döşemesinin sürekli mikrop saçacağıdır,ısındıkça ılık ılık kokar,biraz sabırla çoluk çocuğu korumak için komple söküm ,yıkama, dezenfeksiyon ve kurutma işlemlerini tamamlayıp huzur içinde aracınızı kullanmanızı dilerim.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 01, 2017, 17:27:00 »
Evet, antibakteriyel temizlik sağlıklı olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 01, 2017, 19:56:29 »
Öncelikle geçmiş olsun.Bence döşemeden çok varsa koltuk altındaki veya motor bölümünde ki elektrik bağlantı soketlerinden korkmak lazım.Oksitlenirse tuhaf tuhaf arıza verip bulunması zorlaşabilir.
Teşekkür ederim,peki nasıl anlayacağım durumunu?

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 01, 2017, 19:57:29
arkadaşlarımız güzel önerilerde bulunmuşlar,çok yakınımızın aracıda izmir de köprü altında suya yakalandı,koltukları ve alt döşemeyi söktürdüler,önerilen işler yapıldı,motor bölümü kontrol edildi,4 teker bilyalarına varıncaya kadar değiştirdiler,volan a bile bakıldı,en korkuncu kanalizasyon suyu ile yıkanmış ve suyu emmiş bir koltuk ve taban döşemesinin sürekli mikrop saçacağıdır,ısındıkça ılık ılık kokar,biraz sabırla çoluk çocuğu korumak için komple söküm ,yıkama, dezenfeksiyon ve kurutma işlemlerini tamamlayıp huzur içinde aracınızı kullanmanızı dilerim.
teşekkür ederim,servis mi yapar bu işleri?ben normal oto kuaförde yapabildiğim kadarını yaptırdım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1141 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ağustos 01, 2017, 21:36:25 »
yakınlarımız sigortaya başvurdular araç çekici ile resmi servise çekildi,söküldü takıldı,sigorta karşıladı,eğer kasko yoksa dışarıda sanayide yapılır,bu gün afet durumu olduğu için itfaiye den rapor alıp resim çektirenlerin zararının karşılanacağı gibi haberler duydum,özellikle dolu ve cam kırığı gibi,bilginiz olsun.
Tokay Ceritoğlu