Gönderen Konu: 2012 Corolla dizel 40 bin bakım sonrası yakıt arttı  (Okunma sayısı 916 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '12
  • 2 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Herkese merhaba,
2012 dizel mmt corollama geçen hafta yetkili serviste 40 bin bakımı yaptırdım. Ancak sonrasında yakıt bariz arttı. Öncesinde şehir dışı 4.7-4.9 yakarken şu an 6.1 yakıyor. Şehir içi ise 8.0'i buldu. Yakıtı her zaman aldığım yerden alıyorum. Servise tekrar götürdüm. Deneme sürüşü yaptık. Sorun olmadığını bu değerlerin çok yüksek olmadığını söylediler. Havalar sıcak olduğu için klima yakıtı biraz arttırabilir dediler. Ancak ben sürekli klima kullanan biriyim yakıt öncesine göre arttı çok kafama yatmadı. Bakım sonrası otomatik klimanın çalışmasında da sorun diyemeyeceğim bir farklılık farkettim. Klimam hep 22 dreceye ayarlıdır. Araba güneşte park halinde içi ısınmışken arabaya binince ilk başta yüksek fan değerinde çalışırdı. Artık daha düşük fan değerinde çalışıyor. Ama klimanın soğutmasında bir sorun yok gibi. Klimada da böyle bir durum ortaya çıkınca yazılımı mı(veya ayarları ?) değiştirdiler diye şüphe ediyorum. Benzer bir durum yaşayan var mı? Ya da ne yapmam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Toyota Club Türkiye