Gönderen Konu: 2. el piyasasının uçması  (Okunma sayısı 1127 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
  • 31 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
2. el piyasasının uçması
« : Temmuz 17, 2017, 10:26:07 »
selamun aleyküm beyler, malum sıfır araçlar ev fiyatıyla yarışıyor. c sınıfında neredeyse 100 binden aşağı araç yok. d sınıfı zaten gökyüzünde. 270 bine passat görünce dudağım uçukladı :rofl: hal böyle olunca 2. ellerde uçmuş durumda. 40 binden aşağı temiz araba bulmak neredeyse imkansız. vergiden çok şikayet ediyoruz ama bir yandan da bakıyorum arabasız ev yok gibi. hatta bazı evlerde 2-3 araba var maaşallah. bazen düşünüyorum vergiler düşük olsa şu halde araçtan geçilmiyor, o zaman ne olur acaba? bir diğer neden piyasada temiz araba yok, olan  satmıyor, satan da uçuyor, piyasayı uçuruyor.  Allah araba alacaklara yardım etsin.

Toyota Club Türkiye

2. el piyasasının uçması
« : Temmuz 17, 2017, 10:26:07 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
Ynt: 2. el piyasasının uçması
« Yanıtla #1 : Temmuz 17, 2017, 10:42:22 »
Türkiye'nin kaderi bu, yıllardır böyle. Bu yüzden de her zaman bu olay zengine yarar, gariban sanır ki arabam değer kazandı, oysa o kendininkini beş bin fazlaya satar daha önce 10000 fark verip alabileceği araçta 15000 farka ulaşmıştır. Yani değişen cebinden daha fazla çıkması daha çok çalışmaya biriktirmeye ihtiyaç duyması. Bu ev piyasasında da  böyle kendinkini pahalıya sattığını zannederken alacağın evde daha pahalanmıştır.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '17
  • 69 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 17, 2017, 12:38:54 »
   Sözde  90 bin km'de Corolla 2012 araç beğendim. Araştırayım dedim. Sorgulama sonucunda gerçekte 280 bin km'de  olduğunu öğrendim. Kısaca km düşürülmüş. Büyük cesaret, böyle kötü niyetliler yüzünden mahkemelerin yükü ülkemizde hiç azalmayacak. Bu riskler ve 5 yıl daha eski bir araç almak yerine 20 bin lira fazla verip eylül,ekim ayında  sıfır araç almaya karar verdim. Memlekette ahlak yerlerde maalesef. Başka bir ilde  adam (!) "sadece motor kaputuna saksı düşmüş, kaput değişti" diyor. Radyatör dahil kaputla beraber aksla ilgili parçalar ,sağ sol ön çamurluk, arka panel, bagaj kapağı değişik çıktı. Paranız varsa sıfıra yönelin. Ya da kusurunu bildiğiniz bir aracı kusuruna göre uygun fiyata satın almaya çalışın. Kazasız belasız yolculuklar dilerim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 17, 2017, 13:04:43 »
çoğu şirket araçları, kiralık araçlar ve hesapsız kazananların hoyratça kullandıkları araçlar yüzünden piyasada 2 el araç düzgün araç bulmak çok zor,bazı ustalar ,şirkette çalışırken verilen araca bakım kullanım konusunda özen gösterdiğimde ,abi bu şirket aracı diye tepki veriyorlardı,maalesef yollarda da trafik kusurunu çokça işleyenlere baktığınızda kiralık araçların hata payı en üst noktada.helalinden alın teri ile para kazanıp,bir yığın vergi ödeyen ve pahalı yakıt kullanan normal vatandaş arabasını hor kullanabilir mi? elbette hayır! bu nedenle aracını satarken yüksek fiyat istiyordur.km ile oynamak nitelikli dolandırıcılık olmasına ve cezalar çıkmasına rağmen umursamıyorlar,diğer yandan yazıldığı gibi her evde artık 2-3 araba var,vergi,maliyet falan önemli değil,önemli olan gösteriş ve ne oldum deliliği?başka bir sitede ayağımızı yorganımıza göre uzatalım bütçemize ve ihtiyacımıza göre araç alalım dediğimde bir hayli tepki aldım.şirketler için durum farklı,amortisman gideri,masrafların gidere yazılması vs lükse yönelme oluyor ve sonra dış cari açığımız büyüdü diye sızlanıyoruz,engelliye ötv indirimli araç satışı söz konusu olduğunda sadece tr de üretilen modeller için uygulamalı diyorum.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Aşk-ı Derun
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '00
  • 11 kere teşekkür etti
  • 108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 17, 2017, 15:46:05 »
bence sıfır araç fiyatları daha da yüksek olmalı böylece her önüne gelen araba alıp binmesin, ne park edecek yer kaldı ne trafikte yer kaldı dağ taş araba kaynıyor bunun önüne geçilmeli artık araba lüks haline gelmeli
Onlara: Yeryüzünde fesat çıkarmayın, denildiği zaman, "Biz ancak ıslah edicileriz" derler.
Şunu bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir, lâkin anlamazlar.