Gönderen Konu: 2016 COROLLA MOTOR KAPUTU YALITIM MALZEMESİ  (Okunma sayısı 18237 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 11000
  • Model Yılı: '20
  • 316 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
2016 COROLLA MOTOR KAPUTU YALITIM MALZEMESİ
« : Temmuz 07, 2017, 23:26:37 »
Aracim 2016 Corolla Advance 1.6 benzinli modeli.bugün  arkadaslarla yalitim konusunda tartisirken , Corollada motor kaputu yalitimi yok dediklerinde once itiraz ettim.hayir var dedim ama aksam gelip kontrol ettigimde maalesef gercekle yüzleşmek  durumunda kaldim.Acaba tum modellerde yalitim malzemesini koymayip yedek parca olarak mı  satiyorlar yoksa sadece benim arabaya ait bir eksiklikmi bilemedim.bugüne kadar kontrol etmek hic aklima gelmedi.yorumlarinizi merak ediyorum

Toyota Club Türkiye

2016 COROLLA MOTOR KAPUTU YALITIM MALZEMESİ
« : Temmuz 07, 2017, 23:26:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '17
  • 3 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: 2016 COROLLA MOTOR KAPUTU YALITIM MALZEMESİ
« Yanıtla #1 : Temmuz 07, 2017, 23:50:52 »
Benim aracımda aynı şekilde yalıtım maalesef yok araçta
İmkanı olan delirsin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '15
  • 48 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 08, 2017, 00:29:34 »
Bu kaput yalıtım olayı benim de gündeminde. Dizellerde var benzinlilerde yok. Kaput keçesi ses yalıtımı konusunda fayda ediyor mu acaba çok merak ediyorum. Motor sesi konusunda muzdaribim aracım 1.33 life.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 08, 2017, 08:57:43 »
Benim araç 2017 1.6 benimkindede yok sebebini sorduğumda sesi kesmez ısı için sadece dizele takılıyo dediler. Peki benim 2003 senelerce boşunamı taşıdı o parçayı. Pakat piyasada var o parçadan 135 tl civarı ama kalitesi nasıl bilemem.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 316 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Temmuz 08, 2017, 09:03:34 »
Yalitim malzemesinin kaputa takilacak  yeri ve klipsleri mevcut.bence sebeb ticari kaygı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Temmuz 08, 2017, 09:10:42 »
Bu ve benzeri nedenle ile dizeller emsal benzinlilerden daha pahalı oluyor. Özellikle otoyol kullanımlarında benzinlilerden biraz daha sessiz olabiliyorlar, rüzgar, motor ve yol sesi olarak.
Yalıtım sadece sesi kesmek değil, sesin frekansını değiştirmek için de işe yarıyor. Yani motorda oluşan sesin çıplak metale etki etmesi ile keçeye etki etmesi arasında fark oluyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 316 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Temmuz 08, 2017, 10:25:21 »
Acaba sonradan orijinal yalitim malzemesi taktiran varmi? Taktiranlar ozellikle ses yalitimi konusunda daha iyi fikir verebilirler.Ayrica orijinal parcanin fiatini bilen varmi? Teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '05
  • 17 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Temmuz 08, 2017, 13:38:01 »
bitüself ve firex diye malzemeler var. hiç uğraşmayın orjinal keçeyle felan işiniz yalıtımsa bitüself ve firex akustik sünger kullanın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '14
  • 6 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Temmuz 08, 2017, 13:48:43 »
Kaput içi yalıtım malzemesi -bildiğim kadarıyla- sadece ses yalıtımı için değil aynı zamanda ısı yalıtımı için de kullanılıyor. Yani motor sıcaklığının kaputa zarar vermesini engelliyor. 2011 Yaris'imde bu malzeme vardı ve o da benzinliydi. Yani olay dizel-benzin olayı değil, tamamen maliyetle ilgili bir kaygı diye düşünüyorum. ANCAK, yeni kasalardaki bu eksiklik nedeniyle motor sıcaklığının kaput boyasına vereceği zararı kanımca 2013 modellerden başlayarak yavaş yavaş göreceğiz..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 13800
  • Model Yılı: '15
  • 98 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Temmuz 08, 2017, 15:25:10 »
Yanlış hatırlamıyorsam bu konu daha önce de konuşulmuştu.
Bi post da servise sorulduğunu servisin ise "kaput yalıtımını takarsak kabine motor sesinin daha fazla geleceği" söylenmiş diye hatırlıyorum
LİFE 1.33 COROLLA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Temmuz 08, 2017, 16:37:18 »
2002 benzinli e12'de orjinal olarak mevcut bu parça bu son kasa corollanında eksikleri bitmiyo davlumbazı yok kaput keçesi yok bide bu işin görünen kısmı göremediğimiz yerlerde neler eksik acaba araçta.Toyota sorunsuzluk algısını yavaş yavaş  kaybetmeye başladı benim gözümde

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Temmuz 08, 2017, 17:28:43 »
ne sorunu varmış Toyota nın:) dikkat ettiyseniz sorunların geneli yolda bırakmayacak şeyler,e ufak kusurlar da normal.
Yalıtım konusunda o keçe sadece ısı için sese hiç bir etkisi olmaz.:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Temmuz 08, 2017, 21:08:16 »
ne sorunu varmış Toyota nın:) dikkat ettiyseniz sorunların geneli yolda bırakmayacak şeyler,e ufak kusurlar da normal.
Yalıtım konusunda o keçe sadece ısı için sese hiç bir etkisi olmaz.:)
Bugün yolda bırakmayan problemler bunlar demek için erken,gördüğümüz yerlerdeki eksiklikler mevcut görmediğimiz yerlerde olmadığı ne malum? Sonucu  bu araçlar eskidikçe görücez ve ben bu araçların bir ae101 bir e120 kadar problemsiz olcaklarını düşünmüyorum 15yaşlarına geldiklerinde diğer markalara göre daha diri olacaklardır ama kendi içinde eski sorunsuzluğunu kaybettiğinide inkar etmeyelim lütfen

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Corolla 1.6 advance multidrive S
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '13
  • 56 kere teşekkür etti
  • 98 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Temmuz 08, 2017, 22:44:13 »
Acaba sonradan orijinal yalitim malzemesi taktiran varmi? Taktiranlar ozellikle ses yalitimi konusunda daha iyi fikir verebilirler.Ayrica orijinal parcanin fiatini bilen varmi? Teşekkürler
selamlar benimde 2013 Corolla advance benzinli cvt var kaput izalötörünü servisten alıp kendim taktım orijinal Toyota parçası fiyatı 250 tl falandı klipslerle beraber hem görüntü güzelleşti hemde daha sessiz oldu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Temmuz 09, 2017, 10:15:07 »
Bugün yolda bırakmayan problemler bunlar demek için erken gördüğümüz yerlerdeki eksiklikler mevcut görmediğimiz yerlerde olmadığı ne malum? Sonucu  bu araçlar eskidikçe görücez ve ben bu araçların bir ae101 bir e120 kadar problemsiz olcaklarını düşünmüyorum 15yaşlarına geldiklerinde diğer markalara göre daha diri olacaklardır ama kendi içinde eski sorunsuzluğunu kaybettiğinide inkar etmeyelim lütfen
Ae92'de unutulmamalı. Asıl başlangıç o zaten.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Temmuz 09, 2017, 15:52:36 »
Bugün yolda bırakmayan problemler bunlar demek için erken,gördüğümüz yerlerdeki eksiklikler mevcut görmediğimiz yerlerde olmadığı ne malum? Sonucu  bu araçlar eskidikçe görücez ve ben bu araçların bir ae101 bir e120 kadar problemsiz olcaklarını düşünmüyorum 15yaşlarına geldiklerinde diğer markalara göre daha diri olacaklardır ama kendi içinde eski sorunsuzluğunu kaybettiğinide inkar etmeyelim lütfen
kendi modelleri içinde şu bundan daha sorunsuz tabiki olabilir ve eskimeye bağlı tabiki ilk günkü performansı ne verebilir ki zaman karşısında hayatta,genel marka olarak cidden sorunsuz bir marka.öyle çok beklemeye gerek yok 15 yıl :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 224000
  • Model Yılı: '05
  • 18 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Temmuz 09, 2017, 18:06:53 »
Bende 2015 model aracım için gittigidiyor sitesinden 139 liraya aldım. Takma apartlari ile birlikte geliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 68000
  • 33 kere teşekkür etti
  • 79 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Temmuz 10, 2017, 01:35:43 »
Evet o parça yok. Sanırım maliyet odaklı bir yaklaşım. Oysa bagaj içi ve bagaj kapağı alt keçesi gayet güzel düşünülmüş. Yakında servise periyodik bakım için gideceğim, mümkünse ve takmamalarının başka nedeni de yoksa taktırırım. Bunun dışında karter muhafaza da yok. O konuda fikri olan var mı acaba.?
Yani hava sirkülasyonunu falan engelliyor mu o parça, hararete neden oluyor mu.?

Bir kere yanlış trene bindiyseniz; koridordan ters tarafa yürümenin hiç bir faydası yoktur.
 Friedrich Nietzche

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • 51 kere teşekkür etti
  • 149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Temmuz 10, 2017, 05:40:54 »
Evet o parça yok. Sanırım maliyet odaklı bir yaklaşım. Oysa bagaj içi ve bagaj kapağı alt keçesi gayet güzel düşünülmüş. Yakında servise periyodik bakım için gideceğim, mümkünse ve takmamalarının başka nedeni de yoksa taktırırım. Bunun dışında karter muhafaza da yok. O konuda fikri olan var mı acaba.?
Yani hava sirkülasyonunu falan engelliyor mu o parça, hararete neden oluyor mu.?
Yeni nesil araçlarda güvenlik amacıyla karter muhafazası takmıyorlar. Kaza sırasında motor yere düşüp kabine girmesin diye karter muhafazası takılmıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Temmuz 10, 2017, 10:31:59 »
Motor kaputunun içindeki o parça bana ısıyı engelliyor denildi sese faydası yokmuş fakat sonuçta dizeldede benzinlidede kocaman plastik kapak var motorun üstünde yani direk ısı kaputa vurmaz kafam karıştı ayroıca ses içinde olsa ortada belli bir bölgede kalıyor acaba nasılş sese engel olocak. Devreler yandı benim.  :-[
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.