Gönderen Konu: Sola Virajlarda Sol Ön Tekerden Gelen Islık Sesi  (Okunma sayısı 2026 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '08
  • 1 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
Sola Virajlarda Sol Ön Tekerden Gelen Islık Sesi
« : Temmuz 03, 2017, 00:23:49 »
Herkese merhabalar,

Uzunca bir süredir çeşitli sebeplerden ötürü burada aktif olmadım. Fransa'da 2002 model ikinci el Peugeot 106 aldım. Aracın kilometresi 70.000'in altında, kazası yok ve ilk sahibinden. Bakımları zamanında yapılmış ve gördüğüm kadarıyla temiz binilmiş. İşim gereği 2 3 gün içinde yaklaşık 800km yol yaptım. İki ana sorun dikkatimi çekti. Birincisi, şehir içi hızlarda herhangi bir kasisten veya bozuk bir yerden geçerken sol ön taraftan zincir tıkırdaması gibi bir ses geliyor. İkincisiyse 70km/s ve üzeri hızlarda sola virajlarda yine sol taraftan bir metal sürtünme sesi gibi bir ıslık sesi geliyor. Eğer sol virajlara gazlı giriyorsam kesiliyor ama ayağımı gazdan çektiğim anda ıslık sesi gelmeye başlıyor. Direksiyon düz konumdayken veya sağa virajlarda herhangi bir sıkıntı yok. Yüksek hızlarda dahil olmak üzere direksiyonda titreme vs yok. Bu ıslık sesi hakkında bir fikri olan var mıdır acaba?  Servise gideceğim yakın zamanda fakat sizlere de danışmak istedim.

Herkese şimdiden çok teşekkürler.

Toyota Club Türkiye

Sola Virajlarda Sol Ön Tekerden Gelen Islık Sesi
« : Temmuz 03, 2017, 00:23:49 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti