Gönderen Konu: Arabalara gelen zamlar.  (Okunma sayısı 1308 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Model Yılı: -
  • 116 kere teşekkür etti
  • 44 kere teşekkür edildi
Arabalara gelen zamlar.
« : Haziran 19, 2017, 22:45:40 »
Selam arkadaşlar,epeydir giremedim siteye, işlerin yoğunluğu nedeniyle fırsat olmadı,zaten araçlar hakkında teknik bilgim neredeyse hiç yok,ama en azından yazdıklarınızı okuyor,bazılarına cevap verebiliyordum.

İnşallah bundan sonra sık sık görüşürüz ;)Arkadaşlar auris'i satıp Jetta almıştım,iş yoğunluğundan dolayı fazla binemedim,3000 km oldu (13 ayda) Araçlara inanılmaz zam gelmiş,gerçi sizlerin haberi vardır ama ben şok oldum.

1yılda 22 bin tl zam gelmiş,(Aldığım araca) artık kur farkımı,vs bilemedim ama aşırı zam gelmiş,çok şaşırdım.Aracı senelik bakıma götürdüm,araç servisteyken show room da baktım fiyatlara uçmuş.Kendi kendime artık 0 araç almak çok zor dedim,Allah yardım etsin alana.

Şimdi şunu merak ettim,2014 aurisim vardı (1.33 ) 49 bine aldım,2 yıl sonra 45 bine sattım.4 bin zarar ettim,şu anki aracım daha 1 yıl oldu,22 bin zam gelmiş,yaklaşık şu an satsam,10-15 civarı kardayım,Aracı aldığım yerde 2.el araç bölümüne sordum işte dedim böyle böyle,nasıl bu kadar fark etti fiyat zammı diye.

Bana şu cevabı verdi,abi önceki aracınız baz versiyon,o yüzden baz araçlara fazla zam gelmiyor dedi.(Ben böyle bir şeyi inanın bilmiyordum )Sizlerinde düşüncelerini almak isterim,en azından benim gibi fazla bilgisi olmayan kişilere yardımcı olur diye düşünüyorum.İşiniz rast gitsin.

Toyota Club Türkiye

Arabalara gelen zamlar.
« : Haziran 19, 2017, 22:45:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
Ynt: Arabalara gelen zamlar.
« Yanıtla #1 : Haziran 19, 2017, 23:34:49 »
toyota gibi kıytırık bir markadan Türkiye devi fosvogene geçmiş biri olarak yazdıklarınızı anlayamadım.
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 19, 2017, 23:41:38 »
Evet durum böyle. DOnanımsız araç daha ucuz olduğundan yapılan zam da donanımlı araca göre daha az oluyor.
Bu durum Mazdada da böyle. Alt donanımlar dahi dolu iken 2. el fiyatları 2-3 bin tl artarken 2 yılda, ful paketi ise 10-15 bin tl ye yakın arttı 2. elde.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '18
  • 67 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 20, 2017, 00:08:06 »
araçlara gelen yeni ötv zamları araçların ötv'siz fiyatlarına göre belirleniyor. (%45, %50, %60) en baz donanımın fiyatı ötv zammından en az etkilenen olduğu için baz donanımların fiyatı diğerlerine göre daha az arttı diyebiliriz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 20, 2017, 09:11:48 »
Durumun kabaca anlatımı eğer donanımlı bir araca bineyim herbişeyi olsun istiyorsan  devlet diyorki lüksü seviyorsan bedelini ödeyeceksin deyip Ötv yi yapıştırıyor .Öteki tarafta da  lüks ve fazla özellikle işim yok  ana özellikler olsun (abs - klima - airbag )gerisi önemli değil diyen bir kişi isen devlet buna baz donanım diyor ve düşük ÖTV alıyor aracın fiyatı  10-20 bin lira düşük oluyor . Şu an Volkswagen Golf ün  Hayline  donanımı 110 bin civarı sanırım . Yani bu paraya nerdeyse daire alınır bu parayı bu araçlar eder mi oda ayrı mevzu
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 20, 2017, 11:00:34 »
temel özellikli araçlar daha hesaplı alınıp,daha makul fiyatlarla satılacak ötv miktarlarından dolayı,gelelim marka farkına,arkadaşımızın aldığı halk arabası grubu,her yıl ocak ayında 100 birim fiyatına her ay % 2-3 ve insafına göre bahaneler bularak zam yapıyor ve kendine mahsus umursamaz satış politikası var,ithal eden şirketi,kiralama yapan şirketine kiralıyor,o da tüm firmalara ,müdürlere araçlarını kiralıyor,ithal edilen her parti de öncekine göre zamlı olduğu için herkesin karlı olduğu 2. el piyasası oluşuyor,bu da halk arabasına olan talebi arttırıyor ve alanlar karlı olduğu için sürekli talep görüyor.gelelim toyota ya şubatta 82500 tl ye aldığımız advance , dün ankarada 78000 e satıldı.bu nedenle auris ten zarar edilmesi normal,halk arabasından kar edilecek olması ve talep görmesi daha normal.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '12
  • 60 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Haziran 20, 2017, 11:34:31 »
Merhaba kasım 2016 da fiyatları kopyalamıştım.
2011   1.4d-4d   Corolla   52bin km.
2004   1.3          Yaris      60bin km.
2006    1.6         Corolla   35bin km.
2012    1.6         Corolla   ......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Model Yılı: -
  • 116 kere teşekkür etti
  • 44 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Haziran 20, 2017, 13:47:56 »
temel özellikli araçlar daha hesaplı alınıp,daha makul fiyatlarla satılacak ötv miktarlarından dolayı,gelelim marka farkına,arkadaşımızın aldığı halk arabası grubu,her yıl ocak ayında 100 birim fiyatına her ay % 2-3 ve insafına göre bahaneler bularak zam yapıyor ve kendine mahsus umursamaz satış politikası var,ithal eden şirketi,kiralama yapan şirketine kiralıyor,o da tüm firmalara ,müdürlere araçlarını kiralıyor,ithal edilen her parti de öncekine göre zamlı olduğu için herkesin karlı olduğu 2. el piyasası oluşuyor,bu da halk arabasına olan talebi arttırıyor ve alanlar karlı olduğu için sürekli talep görüyor.gelelim toyota ya şubatta 82500 tl ye aldığımız advance , dün ankarada 78000 e satıldı.bu nedenle auris ten zarar edilmesi normal,halk arabasından kar edilecek olması ve talep görmesi daha normal.
Halk arabasına devam o zaman :) Keşke aynısını toyota da yapsa !!!

Mesaj Birleştirildi: Haziran 20, 2017, 13:57:22
Durumun kabaca anlatımı eğer donanımlı bir araca bineyim herbişeyi olsun istiyorsan  devlet diyorki lüksü seviyorsan bedelini ödeyeceksin deyip Ötv yi yapıştırıyor .Öteki tarafta da  lüks ve fazla özellikle işim yok  ana özellikler olsun (abs - klima - airbag )gerisi önemli değil diyen bir kişi isen devlet buna baz donanım diyor ve düşük ÖTV alıyor aracın fiyatı  10-20 bin lira düşük oluyor . Şu an Volkswagen Golf ün  Hayline  donanımı 110 bin civarı sanırım . Yani bu paraya nerdeyse daire alınır bu parayı bu araçlar eder mi oda ayrı mevzu
Öyle bir alıyorlarki görseniz şaşırırsınız,kuzenime araç baktık istediği özellikte araç yok (golf) ayrıca kalabalık,15 dk civarı ilgilenicek temsilci bekledik.