Gönderen Konu: Tavsiyeleriniz nelerdir?  (Okunma sayısı 1571 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
Tavsiyeleriniz nelerdir?
« : Haziran 19, 2017, 15:51:16 »
Arkadaşlar
xei-96 model aracım var.
resimler ekledim.
aracımın tavan-taban-koltuk-kapıları suni deri kaplı
tavandaki lamba yanmıyor elektrikçi bozmuşlar dedi resimdede görülüyor balıkesirde bulamadım set.farklı birşey yaptırmak isityorum hem çok fazla ışık versin hemde basit bir çözüm.yani bana deyinki oto elektrikçisine git şöyle de şunu al yaptır deyin.yani orijinal lambası olması şart değil.yeteki olsun ve ışık fazla olsun.
-kapılardaki resimlerde gözüküyor ses  gelmiyordu.arkdan gelince yani sadece ses oradan geldiği için arkdakiler rahatsız oluyor..şöylebir baktı elektronikçi sadece tek kapıya baktı patlak dedi..nasıl anlaşılır patlak hoparlö..pazarda resimdekini buldum çıkma 2 tanesini 20 tl ye aldım.denettim çalışıyor.taktırcam...tavsiyeniz varmı..hem illaki kapıya bağlatmak şart değil.nasıl yaptırabilirim..çünkü kapı sökülmesi gerekiyormuş işçilik fazla tuturamış biz kendimiz bağlayabilirmiyiz..kapıya değilde ne ibleyim ayak altına yada ön gögüse koyarız bilemiyorum işte alternatif sunarmısınız.zaten ızgara oturmuyor herhalde kapıya deri kaplatınca oturmuyor.
-resimdede görülüyor arabayı alınca hem günlük hem genel kilometre 161.000 km gösteriyordu.sordum adama orijinal dedi.meğerse çalışmıyormuş...oto elektrikçii beni aşıyor elektronikçi yapacak dedi şarşırdım çünkü mekanik değilmi bu...basit tavsiyeleriniz varmı şunu şunu yap belki düzelir dediğiniz yada kime götrmem gerek.
-resimdeki teyp kullanan varmı ayar yapmak istesem sadece arkdan ses gelmesin arkdakiler çok rahatsız oluyor.
Teşekkürler...

Mesaj Birleştirildi: Haziran 19, 2017, 15:52:57

Mesaj Birleştirildi: Haziran 19, 2017, 15:54:26

Toyota Club Türkiye

Tavsiyeleriniz nelerdir?
« : Haziran 19, 2017, 15:51:16 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
Ynt: Tavsiyeleriniz nelerdir?
« Yanıtla #1 : Haziran 19, 2017, 19:16:31 »
oto radyo işi yapan bir radyocu bulup ona yaptırabilirsiniz,hoparlör konusunda yer için fikir verebilir,iç lamba içinde önereceği usta olur ,bazı ustalar pratik işler yapabiliyor.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 19, 2017, 19:19:56
km uzun zamandır bozuktur,mekanik olması gerektiğini düşünüyorum,km teli kopmuştur,uğraşmamışlardır,
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 63 kere teşekkür etti
  • 384 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 19, 2017, 21:13:47 »
Hoparlör işi kolay. Balıkesirde Emre car audio dışında heryere gidebilirsiniz. Hira da Emre var(74 plakalı beyaz Aurisi olan Yasin gönderdi derseniz yardımcı olur :))

Km için kimi tavsiye etsem bilemedim ama Toyotacı metin ustaya(Hasyiğit) bi uğrasanız o tavsiye eder yapabilecek birini.

Tavan lambası için tabaka led alıp oraya lehimletebilirsiniz. Protech tuning yapar sanki onu da. Hatta rica etseniz belki Emre de yapar.
R1 35 
╚╬╬╬     Yolumuza Auris olmadan devam ediyoruz :(
  24 6   
Bu sene de şampiyon görelim sizi!! Beşiktaşk En Büyük Aşk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Haziran 20, 2017, 09:37:22 »
Cevaplar için teşekkür ederim...

ben farklı tavsiyele istiyorum..

1-kapıya değilde nereye koydurabilirim hoparlörü hem sesi güzel çıkaracak hemde görüntü kirliliği olmayacak.

2-araç için aydınlatma tavsiyeleri istiyorum..resim varsa..yada ürün ismi yazın.yada ustaya analtırken nasıl anlatayım falan...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • 216 kere teşekkür etti
  • 270 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 21, 2017, 11:06:16 »
Cevaplar için teşekkür ederim...

ben farklı tavsiyele istiyorum..

1-kapıya değilde nereye koydurabilirim hoparlörü hem sesi güzel çıkaracak hemde görüntü kirliliği olmayacak.

2-araç için aydınlatma tavsiyeleri istiyorum..resim varsa..yada ürün ismi yazın.yada ustaya analtırken nasıl anlatayım falan...

@Yasin Yılmaz Fidan (23089) Kardeşimin söylediği gayet iyi ışık verir. Keza ben aracımın tavan lambasına 3'lü led taktım ve gayet başarılı. Oraya elektrik geliyorsa sıkıntı olmaz. Deneyerek istediğiniz şekli veya yeri siz kendiniz keşfedebilirsiniz. Forumda çeşitli uygulamalar mevcut. Örneğin ayak aydınlakma v.s. Arama yaparak farklı sonuçlar size fikirler verecektir.
 * İsetkleriniz/sorularınız tamamen (kişilere göre değişen) göreceli değişiklikler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Haziran 22, 2017, 09:08:28 »
Çok güvendiğim bir oto elektirkçisi hiçbirşey yapılamaz set değişecek deyince bende set yok işte farklı birşey uydur iillaki orijinal olması gerekmiyor.
Hem farklı birşey olsun hemde daha fazla aydınlatma olsun dedim.hatta dedim ki arka taraflarada çok eskiden samara vardı en arkaya 2 tane lamba bağlatmıştım dedim onun gibi yap bu arabaya olmaz deyip kestirip attı.bende merak ettim niye olmuyor diye..şu lamba olayıyıla ilgili varsa resim video paylaşaırmısınız anlatmak zorunda kalmıyayım gösterip bunu arabama uygula diyeyim.

Kilometre için düşünceniz nedir görüntülerde mekanik gözüküyor ama yok değil bizi aşar elektonikçi yapar dedi kestirip attı.ama görüntü eski tip mekanik kilometre sayacı gözüküyor.

bizim arablarla ilgili modifiye resim-videolarına nreden ulaşabilirim yeni şeyler için fikir edinebilirim.

Arabamı sadece hafta sonu kullanıyorum.yan inşlah cumartesi yaptıracağım o yüzde dükkan dükkan dolaşmak ve nereye gideceğimi ve nasıl neyi anlatacağımı iyice bileyim istedim...

yani isteklerim:Arabamın içi iyi bir aydınlatma sistemi-önlere hoparlöyü kapı içi dışında nereye bağlatabilirim ki ses heryere eşit ve güzel dağılsın-kilometre için neler yapabilirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • 216 kere teşekkür etti
  • 270 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Haziran 22, 2017, 13:46:25 »
Çok güvendiğim bir oto elektirkçisi hiçbirşey yapılamaz set değişecek deyince bende set yok işte farklı birşey uydur iillaki orijinal olması gerekmiyor.
Hem farklı birşey olsun hemde daha fazla aydınlatma olsun dedim.hatta dedim ki arka taraflarada çok eskiden samara vardı en arkaya 2 tane lamba bağlatmıştım dedim onun gibi yap bu arabaya olmaz deyip kestirip attı.bende merak ettim niye olmuyor diye..şu lamba olayıyıla ilgili varsa resim video paylaşaırmısınız anlatmak zorunda kalmıyayım gösterip bunu arabama uygula diyeyim.

Kilometre için düşünceniz nedir görüntülerde mekanik gözüküyor ama yok değil bizi aşar elektonikçi yapar dedi kestirip attı.ama görüntü eski tip mekanik kilometre sayacı gözüküyor.

bizim arablarla ilgili modifiye resim-videolarına nreden ulaşabilirim yeni şeyler için fikir edinebilirim.

Arabamı sadece hafta sonu kullanıyorum.yan inşlah cumartesi yaptıracağım o yüzde dükkan dükkan dolaşmak ve nereye gideceğimi ve nasıl neyi anlatacağımı iyice bileyim istedim...

yani isteklerim:Arabamın içi iyi bir aydınlatma sistemi-önlere hoparlöyü kapı içi dışında nereye bağlatabilirim ki ses heryere eşit ve güzel dağılsın-kilometre için neler yapabilirim.

Gösterge panelini sökerseniz (forumda resimleri mevcut) tamamen elektronik devreli kart göreceksiniz. İnternette pek çok video görsel mevcut.  AE101 , Corolla E10 , 1992-1997 Corolla gibi ifadeleri aramalarınıza eklerseniz pek çok yerli-yabancı araç göreceksiniz.

Örnek olursa :  http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=75369.0