Gönderen Konu: Yurt Dışı Alışverişlere Yeni vergiler !!!  (Okunma sayısı 1817 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '15
  • 76 kere teşekkür etti
  • 75 kere teşekkür edildi
Yurt Dışı Alışverişlere Yeni vergiler !!!
« : Haziran 13, 2017, 10:16:03 »
Gümrük vergisi yetmiyormuş gibi şimdi de başka vergilerle başımız ağrıyacak bu gidişle. Bu işin sonunda yurt dışı alışverişin mantığı kalmayacak gibi duruyor.
Vergi tabi ki vereceğiz devlete derdim bu değil ama verginin vergisi ve yurt içindeki fahiş fiyatlara çözüm bulsalar, bizde hiç yurt dışına bulaşmasak!

https://www.youtube.com/watch?v=2EiNSiXEhYE

Toyota Club Türkiye

Yurt Dışı Alışverişlere Yeni vergiler !!!
« : Haziran 13, 2017, 10:16:03 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Ynt: Yurt Dışı Alışverişlere Yeni vergiler !!!
« Yanıtla #1 : Haziran 13, 2017, 10:25:37 »
Mantığını geçtim. Adamlar madem öyle satmıyorum ülkene der.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '15
  • 76 kere teşekkür etti
  • 75 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 13, 2017, 10:33:41 »
Mantığını geçtim. Adamlar madem öyle satmıyorum ülkene der.

Amaç o zaten, muhtemelen öyle olacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 14, 2017, 10:25:44 »
Birinden duymuştum. Alıcıyla irtibat kurum kutu içeriğindeki ürünün faturasını düşük gösterip vergiden muaf olunabiliyormuş.

Tabi ki vergimizi ödeyelim ona amenna ancak;

1- Bu vergiler insafsızca alınmakta
2- Alınan vergiler nerelerde kullanılıyor merak ediyorum

Kullanılan bir iki yeri biliyorum içinde olduğum için buda hiç hoşuma gitmiyor. Ben cezaevinde çalışan bir personelim. Kurumumuzda mahkumlara günde 3 öğün yemek çıkıyor ve (buraya dikkat!!!) her gün istisnasız her gün etli yemek çıkar. Evimize çift maaş girmesine rağmen ben evime her gün et alamıyorum. Mahkumlar her türlü sağlık problemleri için ücretsiz muayene ve tedavi olduğu yetmezmiş gibi temin edilen ilaçlarda yine ücretsiz verilmekte ve cezaevlerinde olan ilaçların haddi hesabı yok. Ben basit bir gripal enfeksiyon için muayene olduktan sonra sağlık için vergi kesintisi olmasına rağmen eczaneye en az 20 lira para veriyorum ve bu benim kanıma dokunuyor. Bu sadece benim bildiklerim kim bilir bilmediğim daha neler var. Hal böyle olunca vatandaşın vergi kaçırmak istemesi gayet normal.
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 14, 2017, 10:42:51 »
Bizim firmalar bişeyi iyi yapsınlar ve satışı artsın hemen fiyatı iki kat yaparlar. O yüzden millet dışarıdan alıyor yada daha kaliteli yabancı ürün alıyor.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 14, 2017, 10:54:14 »
Birinden duymuştum. Alıcıyla irtibat kurum kutu içeriğindeki ürünün faturasını düşük gösterip vergiden muaf olunabiliyormuş.

Kullanılan bir iki yeri biliyorum içinde olduğum için buda hiç hoşuma gitmiyor. Ben cezaevinde çalışan bir personelim. Kurumumuzda mahkumlara günde 3 öğün yemek çıkıyor ve (buraya dikkat!!!) her gün istisnasız her gün etli yemek çıkar. Evimize çift maaş girmesine rağmen ben evime her gün et alamıyorum. Mahkumlar her türlü sağlık problemleri için ücretsiz muayene ve tedavi olduğu yetmezmiş gibi temin edilen ilaçlarda yine ücretsiz verilmekte ve cezaevlerinde olan ilaçların haddi hesabı yok. Ben basit bir gripal enfeksiyon için muayene olduktan sonra sağlık için vergi kesintisi olmasına rağmen eczaneye en az 20 lira para veriyorum ve bu benim kanıma dokunuyor. Bu sadece benim bildiklerim kim bilir bilmediğim daha neler var. Hal böyle olunca vatandaşın vergi kaçırmak istemesi gayet normal.

mağlesef ülke bu halde yolsuzluk heryerde, paralarımız sağ sola çarçur ediliyor, yurtdışında mahkumlar zorunlu olarak çalıştırılırken bizdekiler krallar gibi yan gelip yatıyor birde

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Haziran 14, 2017, 11:17:04 »
mağlesef ülke bu halde yolsuzluk heryerde, paralarımız sağ sola çarçur ediliyor, yurtdışında mahkumlar zorunlu olarak çalıştırılırken bizdekiler krallar gibi yan gelip yatıyor birde

Aynen öyle abi maalesef. Tamamen mahkum endeksli bakanlık bu konuda. Adamlar personele ana avrat söver sayar personel işten atılma korkusuyla gıkını çıkaramaz 5 kuruş değeri olmayan insanlara. Ve ne yazık ki cezaevlerinde mahkumdan daha değersiz bir konumdayız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Haziran 15, 2017, 07:13:11 »

ceza evindeki mahkumlarin yediklerinin parasi tahsil ediliyor yattigi yatagin bile parasini aliyor devlet. her 3 ayda bir ailelerine fatura gidiyor nerden biliyorsun diyeceksiniz cok yakinen tanidigim birisi var abisi icin oduyor.
memlekette o kadar adaletsizlik var ki mahkumun yedigi yemege sira gelmez. katar'da koreli ve cinli mahkumlar calisiyor kendi firmalarinda aylik bir kisim ucret ailelerine gonderiliyor gerisi devlete. bizim ulkemizdeki bazi cezaevlerinde meslek edindirme kurslari ve uretim atolyeleri var ama yeterli degil daha da yayginlasmasi lazim.
ulkemizde toplanan kurumlar vergisi ile gelirler vergisine bakin gelir vergisi her zaman daha cok yani buda demek oluyor ki devlet patrondan daha fazla vergiyi vatandastan aliyor baska da birsey demeye gerek yok.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Haziran 15, 2017, 08:43:27 »
ceza evindeki mahkumlarin yediklerinin parasi tahsil ediliyor yattigi yatagin bile parasini aliyor devlet. her 3 ayda bir ailelerine fatura gidiyor nerden biliyorsun diyeceksiniz cok yakinen tanidigim birisi var abisi icin oduyor.
memlekette o kadar adaletsizlik var ki mahkumun yedigi yemege sira gelmez. katar'da koreli ve cinli mahkumlar calisiyor kendi firmalarinda aylik bir kisim ucret ailelerine gonderiliyor gerisi devlete. bizim ulkemizdeki bazi cezaevlerinde meslek edindirme kurslari ve uretim atolyeleri var ama yeterli degil daha da yayginlasmasi lazim.
ulkemizde toplanan kurumlar vergisi ile gelirler vergisine bakin gelir vergisi her zaman daha cok yani buda demek oluyor ki devlet patrondan daha fazla vergiyi vatandastan aliyor baska da birsey demeye gerek yok.

İçeri aldığı mahkumun maddi durumu iyi ise o dediğinizi yapıyor. Ama içeride binlerce potansiyel suçlu olduğu için çoğu ailecek cezaevinde kalıyor, dışarıda kalanlarında maddi durumu olmadığı için devlet birde onlara aylık maaş bağlıyor, bu adamlar dışarı çıktığında herhangi bir gelir gösteremedikleri için yedikleri yanlarına kar kalıyor. Hatta cezaevlerinde kış aylarında özellikle artış olur, basit suçlardan içeri girer kışı çıkarıp yazın yine dışarı çıkarlar, hatta öyle ki dışarıda hiç bir sosyal güvencesi olmayan hamile kadınlar doğuma yakın basit bir suç işleyerek doğumunu da cezaevinde gerçekleştirir, yeni doğan bir bebek olduğu için hem anneye hem bebeğe ayrı bir ödenek çıkar.

Cezaevlerindeki meslek edinme atölyeleri ise tamamen birilerinin kendi cebini düşünmesinden kaynaklı. Aylık 150 liralık maaşla çalıştırdığı mahkumların ürünleri belirli periyotlarla kurulan fuarlarda sergilenerek satışa sunulur ve buradan elde edilen kar iş yurtları bölümünde çalışan personele pay edilir. Öyle ki bazı cezaevi müdürlerinin yıllık 25-30 bin lira kar payı aldığını duyuyoruz iş yurtlarında görevli hakimlerin aldıklarını tahmin bile edemiyoruz. İşin ameliliğini infaz koruma memuru yapar diğer birimlerde alttan destek verir ama pastayı amirler götürür.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 259 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Haziran 17, 2017, 06:12:46 »
İçeri aldığı mahkumun maddi durumu iyi ise o dediğinizi yapıyor. Ama içeride binlerce potansiyel suçlu olduğu için çoğu ailecek cezaevinde kalıyor, dışarıda kalanlarında maddi durumu olmadığı için devlet birde onlara aylık maaş bağlıyor, bu adamlar dışarı çıktığında herhangi bir gelir gösteremedikleri için yedikleri yanlarına kar kalıyor. Hatta cezaevlerinde kış aylarında özellikle artış olur, basit suçlardan içeri girer kışı çıkarıp yazın yine dışarı çıkarlar, hatta öyle ki dışarıda hiç bir sosyal güvencesi olmayan hamile kadınlar doğuma yakın basit bir suç işleyerek doğumunu da cezaevinde gerçekleştirir, yeni doğan bir bebek olduğu için hem anneye hem bebeğe ayrı bir ödenek çıkar.

Cezaevlerindeki meslek edinme atölyeleri ise tamamen birilerinin kendi cebini düşünmesinden kaynaklı. Aylık 150 liralık maaşla çalıştırdığı mahkumların ürünleri belirli periyotlarla kurulan fuarlarda sergilenerek satışa sunulur ve buradan elde edilen kar iş yurtları bölümünde çalışan personele pay edilir. Öyle ki bazı cezaevi müdürlerinin yıllık 25-30 bin lira kar payı aldığını duyuyoruz iş yurtlarında görevli hakimlerin aldıklarını tahmin bile edemiyoruz. İşin ameliliğini infaz koruma memuru yapar diğer birimlerde alttan destek verir ama pastayı amirler götürür.
selman hocam siz isin icindesiniz sizin kadar bilmiyorum ama bu anlattiginiz diger mahkumlara haksizlik olmuyor mu. isin sosyal yanina bakarsak devletimiz sosyal bir devlet oldugu icin vatandasina bakmakla yukumludur o yuzden ceza evindeki her turlu masrafini karsilamak zoruna kaliyor ama orada pasif duran is gucunu bi sekilde kullanilmasi hem mahkuma hemde devlete daha faydali olacagini dusunuyorum.  gerci ulkemizde vergisini duzenli odeyene keriz muamelesi yapildigi icin bu gibi seyleri de normal karsilamak lazim. nasil olsa senede 10 kere vergi affi geliyor.
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Haziran 19, 2017, 09:28:14 »
selman hocam siz isin icindesiniz sizin kadar bilmiyorum ama bu anlattiginiz diger mahkumlara haksizlik olmuyor mu. isin sosyal yanina bakarsak devletimiz sosyal bir devlet oldugu icin vatandasina bakmakla yukumludur o yuzden ceza evindeki her turlu masrafini karsilamak zoruna kaliyor ama orada pasif duran is gucunu bi sekilde kullanilmasi hem mahkuma hemde devlete daha faydali olacagini dusunuyorum.  gerci ulkemizde vergisini duzenli odeyene keriz muamelesi yapildigi icin bu gibi seyleri de normal karsilamak lazim. nasil olsa senede 10 kere vergi affi geliyor.

Eyüp bey haksızlık konusunda sadece şunu söyliyeyim. "Adalet bakanlığı ismiyle tezat tek bakanlık". İnşallah bir gün düzelir diye umut ediyoruz. Ama ortada dönen müthiş bir para var ve bu para belli başlı kişilere üleştiriliyor. Biz ve ikmler(infaz ve koruma memuru) işin ameleliğini çekeriz kimsenin parasında da gözümüz yok sadece yıpranma ve hakkımızı isteriz ama onu çok görürler bize. 1 yıl içinde benim maaşım kadar zam alan hakimler birde bu pasta diliminden nasiplenip bizleri ezmeye devam ediyorlar. Yani haksızlık mahkumdan çok personele yapılıyor. Türkiye cezaevlerinde toplamda şuan 190bin civarı mahkum var. Bunların neredeyse %50si potansiyel suç grubunda olanlar. Yani adam tahliye olur aradan en fazla 2 ay geçer yine gelir. Oysa bu tarz suçluları yurt dışındaki bazı cezaevleri gibi değerlendirebilsek en azından ülkeye bir hayırları dokunur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '14
  • 128 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Haziran 19, 2017, 10:04:10 »

Konuyu saptırmak istemem ama, bende o paraları tahsil eden bir kurumda çalışan birisiyim. Örneğin 100 mahkum için gönderilen yem yiyecek bedelinin ancak 2-3 kişi o  parayı ödüyor.
1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 259 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Haziran 27, 2017, 15:34:55 »
Konuyu saptırmak istemem ama, bende o paraları tahsil eden bir kurumda çalışan birisiyim. Örneğin 100 mahkum için gönderilen yem yiyecek bedelinin ancak 2-3 kişi o  parayı ödüyor.

odemeyenlere ne oluyor ceza vs. gıbı bır durum var mı
Kars Atasozu