Gönderen Konu: 2006 Yaris İçin Ücretsiz Parça Değişimi  (Okunma sayısı 3455 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 41000
  • Model Yılı: '15
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
2006 Yaris İçin Ücretsiz Parça Değişimi
« : Mayıs 30, 2017, 14:15:41 »
Arkadaşlar merhaba, bugün ücretsiz check up için yetkili servisden randevu almıştım arayan temsilci garantiden değişmesi gereken parçalarınız mevcut buraya geldiğiniz zaman detaylı bilgilendirme yapılacak ve ücretsiz değişecektir dedi, cumartesi günü tekrardan yazarım nelerin değiştiğini ama yaris kullanan forumdaşların bilgisi olsun servisinizden sizde kontrol ettirin dilerseniz
EwO

Toyota Club Türkiye

2006 Yaris İçin Ücretsiz Parça Değişimi
« : Mayıs 30, 2017, 14:15:41 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '12
  • 60 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
Ynt: 2006 Yaris İçin Ücretsiz Parça Değişimi
« Yanıtla #1 : Mayıs 30, 2017, 19:04:59 »
Muhtemelen yolcu hava yastığı fişeği değişecek,hatalı üretilmiş,zamanla özelliğini yitiriyormuş, bizim 2004 yaris'te değişmişti.
2011   1.4d-4d   Corolla   52bin km.
2004   1.3          Yaris      60bin km.
2006    1.6         Corolla   35bin km.
2012    1.6         Corolla   ......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 26666
  • Model Yılı: '07
  • 3 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 30, 2017, 23:38:39 »
İşçiliğine çok çok dikkat ettirin.Başında durabiliyorsanız durun.Çatlamalar olabilir.
Ben sırf bunun için yaptırmıyorum.
Corolla 1.6 Terra Benzinli Manuel 2007 Model E120 Kasa
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=61558.msg833266

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 33000
  • 2 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 08, 2017, 20:48:06 »
Ben de bugun kontrol ettim. Hava yastigi fisegi gibi birseyon kontrol edilmesi,gerekiyorsa degismesi lazim dedi konustugum kisi, birde aynayla ilgili yaglama gibi biseyden bahsetti. Hava yastigi dedigi zaman acik soylemek gerekirse biraz ciddiye aldim. Carsamba gunune randevu aldim, yapilirken basinda bekleyecegim. Size daha sonra yapilanlari anlatirim burdan.
2007 Model 1.3 Yaris-Terra-Benzin-Manuel (2016-2018)
2017 Model 1.33 Auris Life-Benzin-Manuel (2018-2019)
2015 Model 1.6 Auris Active-LPG&Benzin-Multidrive S (2019- ....)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 09, 2017, 14:34:40 »
Ben de bugun kontrol ettim. Hava yastigi fisegi gibi birseyon kontrol edilmesi,gerekiyorsa degismesi lazim dedi konustugum kisi, birde aynayla ilgili yaglama gibi biseyden bahsetti. Hava yastigi dedigi zaman acik soylemek gerekirse biraz ciddiye aldim. Carsamba gunune randevu aldim, yapilirken basinda bekleyecegim. Size daha sonra yapilanlari anlatirim burdan.

Avrupada hava yastıkları kendi kendine açılma olayı yaşanmış ondan dolayı böyle bi değişim işlemi varmış.
Sürücü hava yastığı değişimi yolcu hava yastığını tetikleyen zımbırtı değişecekmiş ayrıca emniyet kemeri kontrolu ve cam kaldırma modülü değişim veya yağlama işlemi yapılıyor.
Sürücü tarafındakinin parçası kalmadığı için benim işlemler yapılamadı parça geldiği zaman servis arayacak ve tekrar gideceğim, Toyota Kar Plazaya gittim aracın başında durmaya izin vermiyorlar servis danışmanı eşlik ederek 1-2 defa aracınıza bakmaya gidebiliriz ama tüm süreçte araç başında duramazsınız dedi.
EwO

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 10, 2017, 13:08:37 »
Basinda duramamak kotu oldu. Neyse yapacak bisi yok. Artik adami biktiririm asagiya inmek icin, beni de serbest birakirlar heralde :))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Haziran 15, 2017, 16:02:05 »
arkadaşlar dün gittim sabah erkenden teslim ettim arabayı. hava yastıkları ve fişekleri ile tesisatı değişti. cam açma modülü değişecekti , yalnız ellerinde parça olmadığı için haftaya kaldı. araçta şimdilik bir sıkıntı yok. sadece park sensörünün çalışmadığını fark ettim. arayıp durumu anlattığımda , bizlik bir şey yok, biz ön konsolla uğraştık dediler. ben de sabah çalışan , ancak aracı teslim aldıktan sonra çalışmayan aletin onlardan kaynaklı bir sorun olduğunu anlattım. haftaya geldiğinizde bakarız gibi bir cevap aldım. tabi ben yerimde duramadım. biraz kurcaladım aracı :D bir bakmışım, park sensörünün hoparlör kablosunu yerinden çıkarıp takmayı unutmuş usta. onu da niye çıkarmış hala anlayabilmiş değilim. gerçi o kadar kusur kabul edilebilir bence. yine de toyota adını ispatlayıp 1.500TL lik bir değişim kampanyasına bir kuruş bile vermeden yeniledi parçaları. helal olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 15, 2017, 16:25:43 »
Merhaba. Benim aracım ruhsatta 2007 model olarak gözüküyor. Ücretsiz bu kampanyadan faydalanabiliyor muyuz acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Haziran 19, 2017, 10:29:52 »
Merhaba. Benim aracım ruhsatta 2007 model olarak gözüküyor. Ücretsiz bu kampanyadan faydalanabiliyor muyuz acaba?
Yetkili servisi arayıp sorgulatmanizda fayda var Vural bey
EwO

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 210000
  • Model Yılı: '06
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Temmuz 28, 2017, 16:16:05 »
Merhaba arkadaşlar, aslında araçlarımızda işlem yapılırken, aracı görebileceğimiz bir bekleme odası olmalı, neden diyecek olursanız.
Bir yakınım 2010 model sıfır yaris almıştı, yaklaşık 2 sene sonra aracın motoru arızalandı ve aracın motorunu garantiden değiştirdiler.
Bu motor değişiminden tahmini 1 yıl falan sonra, bi baktık ki aracın sol farı hafif yamuk duruyor, fara dokununca sallandığını fark ettik, kaputu açıp baktığımızda, farı sabitleyen parçalardan birinin kırık olduğunu gördük, fakat bu olay bizim yada başka birinin çarpmasıyla oluşmuş bir kırık değildi.
Kırık durumda olan parçayı incelerken, kırığın olduğu yerin silikon tarzı sert bir yapıştırıcıyla yapıştırılmış ve kablo bağı ile sabitlenmiş olduğunu gördük.
Arkadaş aracı sıfır almıştı, ve aracıyla hiç kaza yapmamıştı. Serviste uzun süreli olarak, motorun değişimi yapılırken kaldığını söyledi.
Bizim tahminimiz, serviste aracın motoru değiştirilirken, aracın üzerine yaslanırken yada orada birşey çarparak farın bağlantısını kırdılar, tabi daha sonrada sıfır far takmayacakları için, yapıştırıp sabitlediler, zaten kaputun altında duruyor ve görünür biryerde de değil.
Başımıza gelen olay maalesef bu şekilde.  :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 105000
  • Model Yılı: '06
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Eylül 05, 2017, 13:42:53 »
Merhabalar, bayramdan önce ben de Yenibosna Sonkar servise gittim. Airbag ve cam otomatiğiyle alakalı değişimler yapıldı ayrıca gaz pedalıyla alakalı da ücretsiz bir değişim olacağını fakat ellerinde yedek parça olmadığı için daha sonra tekrar çağıracaklarını belirttiler. Yaklaşık 1500 tl lik bir değişim yapıldı bana verilen faturaya göre.

Bununla birlikte ücretsiz olarak check-up yaptırdım. 2006 ve daha eski modellerde böyle bir imkanımız var, aracınızın genel durumuyla alakalı bilgi almak isterseniz götürebilirsiniz size en yakın yetkili servise.