Gönderen Konu: 1. Vitesteyken boşa alamıyorum  (Okunma sayısı 1273 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 142000
  • Model Yılı: '02
1. Vitesteyken boşa alamıyorum
« : Mayıs 15, 2017, 17:07:50 »
Merhaba,
2002 toyota corolla 1.6 terra vvt-i aracım var 142bin küsür kilometrede. Benim sorunum şu şekilde:

-Aracı çalıştırdıktan sonra 1. vitese takıyorum 2-3 bin devir aralığında yani normal devrinde 2. vitese almak için debriyaja bastığımda vitesi boşa alamıyorum. Aynı şekilde yüksek devirde de sorun olabiliyor; devir farketmiyor.

-Motor sıcak/soğuk farketmiyor.

-Her zaman da yapmıyor ama sıklaşmaya başladı. Trafikte zorlanıyorum, devrin bin küsürlere kadar düşmesini bekliyorum araç kendiliğinden rahatlıyor(bu ana kadar ayağım debriyajda) o zaman boşa alıp ardından 2. vitese takabiliyorum.

-Geçici bir süre için Ankara'ya geldim okul dolayısıyla, kuzenimin gittiği ustaya gittim baskı balata değişti sorun devam ediyor. Forumdan okuduğum tavsiyeler üzerine AISIN marka baskı balata almıştım.

-Bugün tekrardan sanayiye gittim ve ustanın toyotacı bir arkadaşına götürdük birlikte, sorun şanzıman 1. vites dişlisinde olabilir dedi. (500-600tl ve aynı zamanda çıkma)
-Aynı şekilde AISIN markayı beğenmedi 330tl'ye aldığım ürünün kaçak olduğunu ve kendisde aynı ürünün 580tl'ye satıldığını söyledi ve ekledi: valeo marka alman lazımdı dedi.

-Bu konuda kendisinin veya bir tanıdığının başına aynı durum gelmiş olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

-Biraz uzun bir yazı oldu sabrınız ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

Toyota Club Türkiye

1. Vitesteyken boşa alamıyorum
« : Mayıs 15, 2017, 17:07:50 »