Gönderen Konu: Corolla 2008 gaz yememe, devir yükselip düşme, turbo kesme sorunu ve çözümü.  (Okunma sayısı 1320 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '08
  • 6 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
Merhabalar arkadaşlar. 2009 model 150bin km de corolla d4d manuel vites aracım var. Aracım bir süredir 2500 devirden sonra gaza yüklenince devir göstergesi yükselmiyor araç gitmiyordu. Araç silkeleniyor turbo bir basıp bir basmıyormuş gibi devir saati inip çıkıyordu. Turbonun bozulduğunu düşünmüştüm.
  Dün sanayide egr yi söktürdüm ve özel temizleyici sıvı ile temizledik. daha sonra bol su ile içerisindeki bütün pislik boşalana kadar içerisini yıkadık, içerisine hava tutup tamamen temizlenmesini sağladık. Daha sonra güneşte 10 dk kadar bekletip yerine taktık ve sorun çözüldü.
  Egr nin sökülmesi 5dk lık bir iş tamamen sökülüp temizlenip takılması bir saat kadar sürüyor. Sanayide bu işleme 250 tl isteyenler olmuştu. Bu işin ederi maximum 100tl. Ben amcama ücretsiz temizlettirdim sağolsun.

Aracın çekişi farkedilir derecede arttı ve gaz yememe devir düşme sorunu ortadan kalktı.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 95000
  • Model Yılı: '11
  • 5 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Bu bahsettiginiz egr tam olarak aracin neresinde birde imkaniniz varsa resimli tarif edebilir misiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '08
  • 61 kere teşekkür etti
  • 298 kere teşekkür edildi
merhaba egr valfini sökmek biraz zahmetli, ve takım taklavat gerekiyor elim yatkın diyorsanız işe sarj dinamosunun ordan baslıyorsunuz isterseniz elefonla destek verebilirim 5059607631

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 95000
  • Model Yılı: '11
  • 5 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
merhaba egr valfini sökmek biraz zahmetli, ve takım taklavat gerekiyor elim yatkın diyorsanız işe sarj dinamosunun ordan baslıyorsunuz isterseniz elefonla destek verebilirim 5059607631

Emin bey ilginiz icin teşekkür ederim. Tanimlara felan da baktim simdik bu is beni aşar boyutta anlayan birine baktirsam iyi olacak sanirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • EN İYİ PERFORMANS UZUN ÖMÜRLÜ OLANDIR.
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '14
  • 239 kere teşekkür edildi
ben egr yi her 50.000 km de temizletilmesi taraftarıyım.ama servisler bu işi yapmıyor...sanayide de yeni yeni oturuyor temizlik işi.bizim egr önde amafransız alman arabalarında arkada kimse sökmek istemiyor çok zor..