Gönderen Konu: Toyota dizel verso  (Okunma sayısı 1264 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
Toyota dizel verso
« : Mayıs 08, 2017, 12:40:20 »
Herkese merhaba :) 2010 Verso 1.6 elegant kullanıcısıyız aile aracımızı 2013-2014 Verso 1.6 dizel ile değiştirmek istiyoruz. Versodan vazgeçemiyoruz. Bir önceki aracımızda 2005 Verso 1.6 LPG'li comfort extra idi. Merak ettiğim konu Verso 1.6 dizel nasıldır. Dizel olarak jetta focus Peugeot 206+ gibi araçları kullandım. Ve performans olarak çok beğendim. Genellikle uzun yol yaptığımız için yokuşlarda 80-90 dik yokuşlarda ise 60-70e düşmek uzun yol için bir hayli sinir bozucu ve zaman kaybı. Bu konuda kullanıcılardan bilgi rica ediyorum. Tabi bir de yakıt. Şuan Verso ile 2.38 lpg ile depo 86-90 arası doluyor ve 380-400 km yol yapıyorum. Dizelde bu iki durum nasıldır bilgi verirseniz sevinirim herkese kazasız belasız yolculuklar diliyorum :)

Toyota Club Türkiye

Toyota dizel verso
« : Mayıs 08, 2017, 12:40:20 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Trafik medeniyettir, buna uyan medeni kişidir...
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 254 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota dizel verso
« Yanıtla #1 : Mayıs 08, 2017, 13:44:05 »
Herkese merhaba :) 2010 Verso 1.6 elegant kullanıcısıyız aile aracımızı 2013-2014 Verso 1.6 dizel ile değiştirmek istiyoruz. Versodan vazgeçemiyoruz. Bir önceki aracımızda 2005 Verso 1.6 LPG'li comfort extra idi. Merak ettiğim konu Verso 1.6 dizel nasıldır. Dizel olarak jetta focus Peugeot 206+ gibi araçları kullandım. Ve performans olarak çok beğendim. Genellikle uzun yol yaptığımız için yokuşlarda 80-90 dik yokuşlarda ise 60-70e düşmek uzun yol için bir hayli sinir bozucu ve zaman kaybı. Bu konuda kullanıcılardan bilgi rica ediyorum. Tabi bir de yakıt. Şuan Verso ile 2.38 lpg ile depo 86-90 arası doluyor ve 380-400 km yol yapıyorum. Dizelde bu iki durum nasıldır bilgi verirseniz sevinirim herkese kazasız belasız yolculuklar diliyorum :)

Bahsettiğiniz aracı bilmemekle berabere yeni nesil dizel araçların torku yüksek olduğu için yokuşlarda atmosferik motorlu araçlara göre gayet performanslı oluyorlar. Kısaca araba çekişten düşmüyor.  Güncel fiyatları göre lpg ile dizeller uzun yolda aynı yakıyorlar hatta lpg li araçlar bir tık daha az yakıyor diyebiliriz.
1)  1994 Tempra SX A Beyaz    2) 1997 Mazda 323 Yeşil  3) 2005 Honda Civic Vtec Bej   4) 2011 Toyota Avensis Elegant Extra Beyaz
5)  2005 Honda Jazz Elite Cvt Kırmızı 6)  2011 Honda Civic A/T Elegance Füme
7)  2012 Honda CR-V Executive Beyaz 8) 2011 Kia Picanto Hiper A/T
9)  2012 Honda Jazz Fun Cvt Beyaz  10) 2016 Honda CR-V Executive 1.6 Zf A/T 11) 2017 Civic Eco Elegance

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mayıs 08, 2017, 14:02:43 »
Öncelikle yanıt için teşekkür ederim. Tabi ki genel olarak dizel araçların çekişleri LPG'nin üzerinde. Ancak yinede Verso özelinde merak ediyorum. İlk yazımda saydığım araçlar kadar performans beklemiyorum ağırlığı vs gibi etkenler dolayısıyla ancak yinede 1.6 dizel Verso kullanıcılarının yorumlarını merakla bekliyorum. İlginize teşekkürler :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '14
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 08, 2017, 16:23:22 »
genel anlamda hacim olarak güzel bir araç. fakat içinde kullanılan malzemeler cam düğmelerinden tutunda güneşliklere kadar 2. kalite diyebilirim. bunları alırken görmedinizmi derseniz maalesef iç hacmine kandım diyebilirim.
yakıt konusunda geçen aylara kadar 8.3 litrelerdeyken araç geri çağrılıp gaz kelebek kiti değişimi yapıldı ki toyota buna kampanya diyor yersen :) yakıt 6.5 litreye düştü. fren konusunda cam motorları konusunda bir çok sıkıntı yasadım belki bunları ben abartıyorum servisin tavırlarından dolayı ama 3 aylık arabanında el freni tutmamazlık yapmaz diye düşünüyorum. kabaca durum bu özel  olarak merak ettiğiniz birşey varsa cevaplayabilirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Mayıs 08, 2017, 16:46:29 »
Öncelikle geçmiş olsun umarım sorun yaşamadan aracı kullanmaya  devam edersiniz :) yani versoya yabancı değiliz. 2.5 yıldır 2010 1.6 LPG'li elegant kullanıyoruz. Aslında tek şikayetimiz hantal olması ve verilen paraya kıyasla özelliğinin çok az olması, mesela bi yağmur far sensörü olabilirdi gibi.. onun dışında bir şikayetimiz yok açıkcası. Benim dizelde en çok merak ettiğim normal olmayan veya kronik arızası olup olmadığı ve ilk defa dizel araç alacak olmanın vermiş olduğu merak var :) bir de uzun yol performans konusu biraz yüklü ise araç yokuşlarda malesef 3 veya 4.vitese hız olarak 60-70 km hızlara kadar düşmesi bir hayli can sıkıcı yani dizel de bu problem tabiki benzinliye oranla azdır veya yoktur. Bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Bir de depo ortalama ne karara dolup ne kadar mesafe kat ediyor. Şimdiden teşekkür ederim ☺️

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mayıs 08, 2017, 21:38:48 »
2014 model dizel de 112 bg,270 torku olan bmw den alınma motor var,deneme sürüşü yaptım efe de,çekişini,yol tutuşunu beğenmiştim,1590 kilo ama sizi çok üzmeyeceğini düşünüyorum.sürekli kullananlar zaten ayrıntılı bilgileri de vermişler.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Mayıs 08, 2017, 23:25:58 »
Teşekkür ederim ☺️