Gönderen Konu: LPG Pompa Fiyatları Bayiden Bayiye Göre Neden Farklı Sorunun Cevabı  (Okunma sayısı 3431 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Trafik medeniyettir, buna uyan medeni kişidir...
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 254 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
Akaryakıt istasyonlarındaki fiyatlar hepimizin malumu. Benzin ve dizelde bütün istasyonlarda fiyatlar bütün istasyonlarda istisnalar hariç hemen hemen aynı. Yani istasyonlar tavan fiyatlar ne ise onu uyguluyorlar. 

LPG de ise durum farklı. Tavan fiyata göre inanılmaz fiyat farkları var. Misal bölgemde 2,19 Tl'ye gaz satan yer biliyorum. Bugün biraz araştırma yaptım. Sebebi anlaşılır gibi görünüyor.  Bazı firmalar mutfak tüpü dolum izni ile aldığı Ötv si  düşük gazları otogaz olarak satıyormuş. Yanılmıyorsam 89 tane mutfak tüpü dolum izni lisanslı firma olmasına rağmen bunlardan sadece birkaçının mutfak tüpü satış bayisi varmış. Peki alınan dökme gaz nereye gidiyor varın siz düşünün.

Konuyla ilgili açıklama yetkili yerden. Okumanızı tavsiye ediyorum.
http://www.memurlar.net/haber/665667/lpg-de-tek-fiyat-olsun-kacakcilik-bitsin.html

Dökmegaz durumuna 2 kez şahit oldum.Her zamanki sürüş ve yola rağmen aldığım litreye göre hatrı sayılır düşük kilometre yaptığımı biliyorum.  Ve bu ucuz gazı tanındık istasyondan almıştım. İlginçtir ucuz alıp her zamanki menzilde gittiğim çok olmuştur.

Acaba tanınmış markalar bu işlere bulaşıyor mu merak etmiyor değilim.
1)  1994 Tempra SX A Beyaz    2) 1997 Mazda 323 Yeşil  3) 2005 Honda Civic Vtec Bej   4) 2011 Toyota Avensis Elegant Extra Beyaz
5)  2005 Honda Jazz Elite Cvt Kırmızı 6)  2011 Honda Civic A/T Elegance Füme
7)  2012 Honda CR-V Executive Beyaz 8) 2011 Kia Picanto Hiper A/T
9)  2012 Honda Jazz Fun Cvt Beyaz  10) 2016 Honda CR-V Executive 1.6 Zf A/T 11) 2017 Civic Eco Elegance

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: 0+
  • 8 kere teşekkür etti
  • 55 kere teşekkür edildi
göztepe köprüsünün orda class var. son indirimle beraber 2.21'e düşmüşler. hiç bir problem yaşamadım. o sırada sırf class ucuz diye bostancı köprüsüne kadar 2 aytemiz 1 tane opet ve bp fiyatları classa göre 1 krş yukarı tutuyorlar :)
yaşasın rekabet.