Gönderen Konu: 2009 corolla hangi lpg tavsiye edersiniz?  (Okunma sayısı 1222 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 98000
  • Model Yılı: '09
  • 2 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
2009 corolla hangi lpg tavsiye edersiniz?
« : Mayıs 03, 2017, 23:16:28 »
İyi akşamlar herkese. 2009 corolla yarı otomatik aracım var. 98bin km.de lpg taktırmak istiyorum ama kararsız kaldım. Her kafadan bir ses çıkıyo. atiker, brc, zavoli ve prins seçenekler arasında. Atiker in grand ve gold modelleri iyi diyolar. Prins in de teknomax ve silverline modellerini önerdiler. Prins teknomax 2200 civarı silverline 3000 civarı. Lpg kiti kadar usta da önemli. Hangi ustayı arasam kendi taktığı modeli öneriyor. Sizin öneriniz nedir? Şimdiden teşekkür ederim

Toyota Club Türkiye

2009 corolla hangi lpg tavsiye edersiniz?
« : Mayıs 03, 2017, 23:16:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '20
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
Ynt: 2009 corolla hangi lpg tavsiye edersiniz?
« Yanıtla #1 : Mayıs 03, 2017, 23:42:50 »
Prins teknomax yenilendi. Hem obdli oldu hem yazılımı hem enjektörleri değişti. Bizim damadın kuzeni prins bayisi. Şiddetle öneriyor yeni teknomaxı. Eğer yeni teknomax ise taktırabilirsiniz...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 03, 2017, 23:48:38 »
Hocam obd nedir? Biraz daha teknik anlamda yardımcı olabilir misiniz? O kadar para vereceğim maksat deysin :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Mayıs 03, 2017, 23:52:49 »
En kaba tabirle kendi kendine ayar yapıyor belli tolerans dahilinde. Ayar derdi yok yani...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 03, 2017, 23:56:22 »
En kaba tabirle kendi kendine ayar yapıyor belli tolerans dahilinde. Ayar derdi yok yani...
Prins bayini aradım adam bana silverline satmaya çalıştı başka bayiyi aradım teknomax da işini görür dedi. Bana olaya ticari açıdan yaklaşmayacak bi usta lazım aydınlatıcı bilgi almak için. 800 lira çok büyük fark değil ama teknomax işimi görürse neden fazladan para vereyim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mayıs 04, 2017, 00:04:19 »
Haklısınız tabi... Bence bir kaç bayiyi arayıp yeni teknomaxı sorun... Ben tanıdığım bayinin bana verdiği bilgiyi söyledim... Romano obdli sistem montajı yaptırmayı düşünüyordum ben. Ama bu yeni teknomaxı önerdi ısrarla. Eski teknomaxı takmazdım dedi... Yakında ben de montaj yaptıracağım...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mayıs 04, 2017, 00:07:07 »
Haklısınız tabi... Bence bir kaç bayiyi arayıp yeni teknomaxı sorun... Ben tanıdığım bayinin bana verdiği bilgiyi söyledim... Romano obdli sistem montajı yaptırmayı düşünüyordum ben. Ama bu yeni teknomaxı önerdi ısrarla. Eski teknomaxı takmazdım dedi... Yakında ben de montaj yaptıracağım...
Hocam lpg işini iyi araştırmak lazım. Usta faktörü de çok önemli. Hangi kiti taktığınız kadar takan usta da önemli. Acaba benim araca uyum sağlar mı? arıza lambasını yakar mı  yeni teknomax?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Mayıs 04, 2017, 00:10:41 »
Ayarı düzgün olduktan sonra hiçbir kitin arıza yakmaması gerekir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mayıs 04, 2017, 00:14:01 »
Ayarı düzgün olduktan sonra hiçbir kitin arıza yakmaması gerekir...
Bundan önceki aracım 2005 fiestaydı aynı model fiesta arkadaşımda da vardı. Onun aracında yanmıyodu aynı ustaya gittim ayar yaptı lambayı söndürdü fakat belirli bi km gittikten sonra tekrar yanmaya başladı. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Yarın ustayı tekrar arayıp yeni teknomax mı onu öğreneyim. Duruma göre sizi tekrar rahatsız edebilirim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Mayıs 04, 2017, 11:15:26 »
Mehmet bey merhaba 2006 Corolla kullanıcısıyım 1 yılı geçgin süredir lpg li araç kullanıyorum 4 yıl benzinde bindim .Daha önce lpg li farklı marka araçlarım oldu 2 sefer atiker yüzünden araba sattım  araçlardan soğuduğum için . 2004 fiesta araç aldım üzerinde Brc Lpg vardı  1 yıl kullandım resmen tadina doyamadım hiçmi sıkıntı çıkartmaz çıkarmadı çekiş gidiş her anlamı ile koç güzeldi. Akabinde bu arabayı alınca lpg taktırmaya kıyamadım  4 yıl benzinde bindim . Fiyatlara dayanamayarak Lpg taktırmaya karar verdim Prins Pahalı geldi açıkçası çünkü prins in özelliği kehin enjektör kullanması ucuz modellerinde bunu kullanmıyor zaten lpg işinde işi yapan  3 unsur var 1- yazılım 2 - regülatör  - 3- enjektör  ucuz modellerde zaten enjektör ve regülatör farklı o yüzden fazla parayı sadece isme vermiş oluyorsunuz . Ben Brc ve Lovato üzerine yoğunlaştım .BRC daha önce kullandığım için ve de piyasa da hem geniş servis ağı hem de malzeme kalitesi olarak iyi olduğu için . Birde geliştirilmiş ince ayar yapılabilen yazılımdan dolayı Brc tercih ettim açıkçası bir şikayetim yok . Bu işte önemli olan unsur takan usta ve yol ayarı yapılması ondan sonrası düşünülecek bir şey yok .Hangi ilde olduğunuzu yazarsanız  forumdaki arkadaşlardan taktıracağınız markalar için yönlendirme yapılabilir . Brc için  Ankara  : Mocan Otogaz     Çorum : Özençler Otogaz     buralara girme imkanınız olursa memnun kalırsınız
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Mayıs 04, 2017, 11:16:46 »
Yakıt bölümünü inceleyin lütfen.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler