Gönderen Konu: Genişleyen Aile için MPV -Station-SUV hangisi?  (Okunma sayısı 9448 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 33500
  • Model Yılı: '12
  • 23 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
Genişleyen Aile için MPV -Station-SUV hangisi?
« : Mayıs 03, 2017, 22:02:52 »
Selamlar Ailemiz genişliyor  :D ;
Otomatik -benzin-dizel Station - MPV yada SUV tarzı araç bakıyorum;kullanan yada tavsiye veren arkadaşlara müteşekkirim  :D

aklıma gelenlerToyota RAV4-Subrau forester - pejo 3008-5008 citroen C4 picasso ve opel astra-kia ceed - İ30 larin Station Wagonları ..

açıkçası fransızlara pek güvenim yok ama dizel-otomatik ve donanımı bol...

fiyatlarıda 50 binlerde dolanıyor...Aklınıza gelen başka tavsiye ve seçeneklerede açığım...

Bütçe 60 bin..mutlaka OTOMATİK olmalı...aksi halde ilk tercih kesinlikle C-max olurdu;ama hepsi düz...senede en az 2 defa edirne-izmir gidiş dönüş yolu yaparım..1-2 kez de edirne-istanbul...gerisi şehir içi kullanım..
eski corollacı yeni Hondacı

Toyota Club Türkiye

Genişleyen Aile için MPV -Station-SUV hangisi?
« : Mayıs 03, 2017, 22:02:52 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ne mutlu TÜRKÜM diyene!
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '10
  • 68 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
Ynt: Genişleyen Aile için MPV -Station-SUV hangisi?
« Yanıtla #1 : Mayıs 03, 2017, 22:12:29 »
Selamlar Ailemiz genişliyor  :D ;
Otomatik -benzin-dizel Station - MPV yada SUV tarzı araç bakıyorum;kullanan yada tavsiye veren arkadaşlara müteşekkirim  :D

aklıma gelenlerToyota RAV4-Subrau forester - pejo 3008-5008 citroen C4 picasso ve opel astra-kia ceed - İ30 larin Station Wagonları ..

açıkçası fransızlara pek güvenim yok ama dizel-otomatik ve donanımı bol...

fiyatlarıda 50 binlerde dolanıyor...Aklınıza gelen başka tavsiye ve seçeneklerede açığım...

Bütçe 60 bin..mutlaka OTOMATİK olmalı...aksi halde ilk tercih kesinlikle C-max olurdu;ama hepsi düz...senede en az 2 defa edirne-izmir gidiş dönüş yolu yaparım..1-2 kez de edirne-istanbul...gerisi şehir içi kullanım..

MPV araçlar bitmek üzere, yerlerini SUV'a bırakıyor. SW ise Türkiye'de hiç sevilmedi. En son Toros'larda SW kasalar tutuldu. Sonrası yok. Ben ce SUV düşünün ya da D sınıfı Sedan olmaz mı?
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 102000
  • Model Yılı: '14
  • 85 kere teşekkür etti
  • 109 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 04, 2017, 08:02:47 »
Merhaba,
Gecen yaz ben de benzer sekilde i30 veya kia ceed sw, auris sw ve grand scenic arasinda kararsizdim. Sonra auris sw oldu. Su anda memnunum, benzinli olmasina ragmen sakin kullanimda uzun donemli ortalama tuketim (sehirici sehirdisi karışık) 7 - 7.5 lt/100 km. civarında.

Genisleyen aile derken, tek ihtiyaciniz bagaj mi, ailedeki birey sayisi da artiyor mu. Yani 7 kisilik olanlara ihtiyaciniz var mi yok mu onu tespit edin once. 7 kisilik alternatifler daha kısıtlı çünkü.

Auris swnin bagaj haricinde bir sedandan farki yok. Boyutlar corolla ile ayni, arka diz mesafesi corolladan belki daha az. Yani bebek varsa arabanin icinde bebek bakimi gibi konularda swnin size bir avantaji olmaz, yuksek tavandan dolayi ya mpv ya da suv tarzi daha uygun olur.

Forester ben de düşünüp bakmistim bir ara, ama hem motorundan dolayi (2.0) vergi ve yakit tuketimi, hem lastik ebati vs. derken kullanim maliyetinin yuksek olacagini hesaba katmak lazim. Bir de benim bulundugum ilde bakimindan arizasindan anlayan birini bulmak zor olacakti. Rav 4 bakim ariza konusinda forester kadar uzmez belki ama kullanim maliyeti onun da yuksek olacaktir.

Otomatik vites olmazsa olmaz, sorunsuz olmasi da bir başka kriterdi benim için, o yüzden tek kavramali yari otomatikleri hic düşünmedim (peugeot, citroen belli bir yila kadar bu sekilde, son 2 3 yildir tam otomatik 6 ileri kullaniyor sanirim), cift kavramali yari otomatiklere de masraf potansiyelinden dolayi mesafeliydim. Yani ya tam otomatik ya da cvt bakıyordum. Bunu da bir kriter olarak belirleyebilirsiniz.

Ihtiyacinizi karsilayan guzel bir arac bulmaniz dilegiyle.
2014 Auris TS Advance Skypack CVT
2011 Corolla Comfort Extra D4D Manuel (SATILDI)
2009 Yaris Terra 1.3 VVTI Manuel (SATILDI)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 23 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Mayıs 04, 2017, 08:31:07 »
Merhaba,
Gecen yaz ben de benzer sekilde i30 veya kia ceed sw, auris sw ve grand scenic arasinda kararsizdim. Sonra auris sw oldu. Su anda memnunum, benzinli olmasina ragmen sakin kullanimda uzun donemli ortalama tuketim (sehirici sehirdisi karışık) 7 - 7.5 lt/100 km. civarında.

Genisleyen aile derken, tek ihtiyaciniz bagaj mi, ailedeki birey sayisi da artiyor mu. Yani 7 kisilik olanlara ihtiyaciniz var mi yok mu onu tespit edin once. 7 kisilik alternatifler daha kısıtlı çünkü.

Auris swnin bagaj haricinde bir sedandan farki yok. Boyutlar corolla ile ayni, arka diz mesafesi corolladan belki daha az. Yani bebek varsa arabanin icinde bebek bakimi gibi konularda swnin size bir avantaji olmaz, yuksek tavandan dolayi ya mpv ya da suv tarzi daha uygun olur.

Forester ben de düşünüp bakmistim bir ara, ama hem motorundan dolayi (2.0) vergi ve yakit tuketimi, hem lastik ebati vs. derken kullanim maliyetinin yuksek olacagini hesaba katmak lazim. Bir de benim bulundugum ilde bakimindan arizasindan anlayan birini bulmak zor olacakti. Rav 4 bakim ariza konusinda forester kadar uzmez belki ama kullanim maliyeti onun da yuksek olacaktir.

Otomatik vites olmazsa olmaz, sorunsuz olmasi da bir başka kriterdi benim için, o yüzden tek kavramali yari otomatikleri hic düşünmedim (peugeot, citroen belli bir yila kadar bu sekilde, son 2 3 yildir tam otomatik 6 ileri kullaniyor sanirim), cift kavramali yari otomatiklere de masraf potansiyelinden dolayi mesafeliydim. Yani ya tam otomatik ya da cvt bakıyordum. Bunu da bir kriter olarak belirleyebilirsiniz.

Ihtiyacinizi karsilayan guzel bir arac bulmaniz dilegiyle.
teşekkürler..auris SW gözden kaçırmışım...onlara da bakıyorum...7 kişilik ihtiyacı yok..5 kişilik yeterli olacaktır..Çocuk sayısı hayırlısıyla inşallah 8 ay sonra 2 olacak...malum bebeklerin-çocukların ıvır zıvırı çokça...aslında gönlüm RAV 4 ten yana ama masrafları dediğiniz gibi yorabilir...Birde mutlaka LPg li kullanmam gerekecek...1.6 benzinli olursa LPg siz de kullanabilirim...zaten senede 10 bin km ancak yapıyorum..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 80000
  • 45 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 04, 2017, 08:55:59 »
Toyota VERSO yu hiç değerlendirdiz mi?  7 Kişilik istersen arka çocuk koltuklarını kapat bolca bagaj olarak kullan
2010 Toyota Verso Piremium - KONYA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 23 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mayıs 04, 2017, 09:11:13 »
Toyota VERSO yu hiç değerlendirdiz mi?  7 Kişilik istersen arka çocuk koltuklarını kapat bolca bagaj olarak kullan

otomatik seçeneği yok sanıyorum...yada en yeni modellerde var onlarda bütçeyi çok aşıyor..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2017 Hyundai i30
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '17
  • 46 kere teşekkür etti
  • 139 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mayıs 04, 2017, 09:24:45 »

küçük SW düşünürseniz fabia SW ve clio SW da işinizi rahatça görür özellikle şehir içinde
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-sahibinden-satilik-skoda-fabia-421427874/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-otomatik-dizel-orjinal-2014-model-17.000-km-de-clio-icon-415627714/detay

1- [97 Volvo 850 168 HP] 2- [98 Volvo S70 168 HP] 3- [01 Nissan Maxima 3.0 V6 222 HP]
4- [00 Toyota Corolla 1.3 90 PS] 5- [01 Toyota Avensis 2.0 D4 150 PS] 6- [11 Toyota Avensis 2.0 Premium MDS / Lovato OBD]
7- [17 Hyundai i30 1.6D DCT 136 HP]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 10200
  • Model Yılı: '15
  • 3 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mayıs 04, 2017, 10:58:55 »
Enver bey volvo v40 cauntry tavsiye ederim tabiki fiyat aralıkları nedir bilmiyorum kullanıcı yorumları güzel bir araştırın derim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '20
  • 284 kere teşekkür etti
  • 309 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mayıs 04, 2017, 11:39:10 »
Temiz bir 2010 Hyundai ix35 2.0R olabilir, şehir içi biraz fazla yakar. 2012 Volvo V60 olabilir ama çok az var ikinci elde, 3-4 ay önce 60-65 bine otomatik bulunuyordu ama şu an fiyatlar uçmuş durumda.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Mayıs 04, 2017, 15:12:16 »
Öncelikle ailenize hayırlı olsun, güzel bir neden yeni araç bakmak için.

Het halukarda burada verilecek tavsiyelerin öznel olacağını unutmayın. Sizin için en uygunu en iyisi olacaktır.
İşin finans tarafını çok göz ardı ettiğimizde Xtrail hem geniş, hem hobiye uygun, hem de performanslı bir alternatif.
Citroen picasso arkadaşımda mevcut uzun süredir, bildiğim kadarı ile memnun. İçi ferah ve oldukça geniş.
Sw olarak Megane 3 genelde beğeniliyor. Yapı kalitesi, performans ve ekonomiklik olarak oldukça iyiler.
Bilirsiniz özellikle Ege tarafında Volvo, Mercedes vs sw lere rastlamak kolay.
Verso ve Scenic eskiden çok görürdüm, son zamanlarda azaldılar. Qashqai, sportage vs daha çok artık ama iç ferahlıkta mpv daha avantajlı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Mayıs 04, 2017, 17:15:36 »
İ30 CW sadece dizeli mevcut
Auris touring sport
Ben bu ikisi arasında gidip geliyorum
Arada birde 1.8 avensis bakiyorum
En makulu bunlar.
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '20
  • 284 kere teşekkür etti
  • 309 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Mayıs 04, 2017, 19:59:41 »
Park sorunu yoksa b7 Passat Variant da olur, ikinci eli çok hareketli ama DSG şanzıman biraz riskli.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 23 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Mayıs 05, 2017, 09:06:49 »
Park sorunu yoksa b7 Passat Variant da olur, ikinci eli çok hareketli ama DSG şanzıman biraz riskli.
DSG olmasa süper seçenekti..ama DSG kadar ifrit olup-tırstığım bi şanzıman tipi yok...WV grubuna DSG yüzünden  bakmıyorum bile..PSA grubunun yarı otomatikleri bile daha sorunsuz-ve bozulsa da çok daha düşük maliyetle onarılabiliyor..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır
  • Araç: ---
  • 8 kere teşekkür etti
  • 55 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Mayıs 05, 2017, 14:34:03 »
picasso 5008 bence en mantıklıları

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Mayıs 05, 2017, 17:20:24 »
Evren bey, Fiat Doblo, Fiorino, Ford Connet Tourneo, Citroen Nemo tarzı​ ama ruhsatta kamyonet değil otomobil yazanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 68 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Mayıs 05, 2017, 18:09:09 »
Evren bey, Fiat Doblo, Fiorino, Ford Connet Tourneo, Citroen Nemo tarzı​ ama ruhsatta kamyonet değil otomobil yazanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bence bu grup bir araç alınacaksa ticari olanı daha mantıklı. Aynı aracın binek otomobil olanına bir dünya fark vermeye gerek yok. Benim Ford Tourneo Courier çok hoşuma gidiyor. Arkadaşımız 2014 Hundai i30 (1,6 dizel) satıp  2016 Ford Tourneo Courier (1,5 dizel) almıştı.Üzerine 10.ooo TL kadar para bile almıştı. Onun da ikinci çocukla aile genişlemişti ve yeni ev alacaktı.  "Daha az kredi çekerim ve hacim açısından daha iyi" dedi. Bize çok mantıklı geldi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Mayıs 05, 2017, 19:30:40 »
Xtrail sıfırı listeden çıkarıyorum. Fiyatı böyle değildi, ilginç olmuş.

Tourneo dizel dolusu oldukça güzel bir araç. Yalıtım fena değil, çekişi de yeterli. İçi geniş, yüksek. Buna rağmen yere nispeten yakın bir araç. Arkada masalı koltuk kullanışlı, bagaj normalde çok büyük değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Mayıs 06, 2017, 16:19:50 »
Bence bu grup bir araç alınacaksa ticari olanı daha mantıklı. Aynı aracın binek otomobil olanına bir dünya fark vermeye gerek yok. Benim Ford Tourneo Courier çok hoşuma gidiyor. Arkadaşımız 2014 Hundai i30 (1,6 dizel) satıp  2016 Ford Tourneo Courier (1,5 dizel) almıştı.Üzerine 10.ooo TL kadar para bile almıştı. Onun da ikinci çocukla aile genişlemişti ve yeni ev alacaktı.  "Daha az kredi çekerim ve hacim açısından daha iyi" dedi. Bize çok mantıklı geldi.

Yusuf bey ticari araçların her yıl vize derdi, sigortasının yüksek cikmasi, bandrolü un yüksek olması ve en önemlisi hız kuralları gidiş geliş yollarda bölünmüş yollarda otomobil ile 110 km/h ile gittiğiniz yolu ruhsatta kamyonet yazıyor diye 85 ile gideceksiniz ve buda dert gerçekten sırf radar cezaları için bile otomobil tercih ederim. İkinci elde ne kadar fiyat farkı oluyor acaba ?
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 68 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Mayıs 06, 2017, 17:40:40 »
Yusuf bey ticari araçların her yıl vize derdi, sigortasının yüksek cikmasi, bandrolü un yüksek olması ve en önemlisi hız kuralları gidiş geliş yollarda bölünmüş yollarda otomobil ile 110 km/h ile gittiğiniz yolu ruhsatta kamyonet yazıyor diye 85 ile gideceksiniz ve buda dert gerçekten sırf radar cezaları için bile otomobil tercih ederim. İkinci elde ne kadar fiyat farkı oluyor acaba ?
Otomobil 2 yıllık TUVTURK ücreti 200 TL
Ticeri 2 yıllık TUVTURK Ücreti 400 TL
Fark 2 yıllık 200 TL
Yıllık 100 TL fazla veriyorsunuz. Sigortada kayda değer bir fark yok. Ağabeyim de ticari araç var. Sigortası otomobile göre uçuk bir rakam değil. Hasarsızlık vs. olduktan sonra korkmaya gerek yok. Şirket aracı olup da kullanan şoförü belli olmayan araçlarda sigorta fazla.

İkinci el fiyat farkı da epey var. Artı ikinci elde istediğiniz gibi otomobil geçen  Tourneo Courier  , Doblo vs. bulmak çok zor. Zira sıfır satışları adet olarak ve fiyat olarak çok farklı.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 06, 2017, 17:48:32
1 yıl model farkı olsa da fiyat açısından fikir verebilir:
Donanım, renk, marka aynı:

OTOMOBİL:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-ford-daha-3bin-kilometrede-otomobil-ruhsatli-sifir-fiati-87bin-lira-430137778/detay

Kamyonet:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-ford-2016-model-ford-courier-titanium-orjinal-hatasiz-boyasiz-12-bin-431058291/detay

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 06, 2017, 17:55:46
Yalnız yeni farkettim Ford Tourneo Courier'de otomatik vites seçeneği yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Mayıs 06, 2017, 23:03:21 »
Şehir içine giremezler, hiz sinirindan ceza yerler, her yil muayene biktirir insani.
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.