Gönderen Konu: Radyator suyu geri veriyor  (Okunma sayısı 12348 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2006 blue 1,3
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '06
  • 35 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Radyator suyu geri veriyor
« : Nisan 27, 2017, 23:26:48 »
Selamlar abilerim son 2 aydir arabam radyotorden yedek su kabindan su atiyor kapagi actigimda sogukken bile suyu yavas yavas kopurtuyor  dun hararet lambasi yakti surekli fan aciyor bunun disinda calistirmaya basladigimda tekliyor stop ediyor ne olabilir sizece

Toyota Club Türkiye

Radyator suyu geri veriyor
« : Nisan 27, 2017, 23:26:48 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 96000
  • Model Yılı: '15
  • 67 kere teşekkür etti
  • 67 kere teşekkür edildi
Ynt: Radyator suyu geri veriyor
« Yanıtla #1 : Nisan 28, 2017, 05:23:56 »
Merhaba Mehmet Bey, söylediğiniz belirtileri okuyunca aklıma sadece üst kapak contasının yıprandığı ve su yollarından biri veya birkaçının silindirlerden biri ile bağlantılandığı sonucunu çıkarıyorum. 93 corollam lpglidir ve çok sıkıştırdığım bir uzun yol sonrası benim başıma da böyle radyatör yedek kabını kaynatma hadisesi gelmişti. Üst kapak taşlanmış yeni conta ile halledilmişti. Aracınız lpg'li mi? Araç hakkında daha fazla bilgi verirseniz forumdaki arkadaşlar daha iyi bilgiler verebilir. Bu arada daha büyük bir arıza oluşma ihtimaline karşın aracınızı kullanmamanızı ve en kısa zamanda bir servise göstermenizi öneririm.
2015 Avensis 1.6 D4-D Advance - 2007 Hyundai Accent Era (2001 Avensis D4, 1993 Corolla 1.6 XL AE101)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '14
  • 31 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 28, 2017, 09:06:49 »
Geçmiş Olsun,
Conta yanmış bu kesin, sakın daha fazla kullanmayın.

İnşallah kapak taşlamasına gerek kalmaz.
Üzerine giderseniz masraf artar, kapak taşlama gerekebilir.
O bile çözüm olmaz, bir türlü düzelmez aracınız.

Lütfen bir daha çalıştırmadan en yakın ve en iyi servise çekin.
Aracın kalbi açılıp kalp kapakçıkları değişecek dersem durumun ciddiyeti anlaşılır umarım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 28, 2017, 10:29:46 »
conta gitmiş görünüyor,motor yağ çubuğunu çekin bakın yağda su var mı çok karışmış süt gibi beyaz olmuş mu? durum vahim görünüyor,arkadaşlarımızın söyledikleri gibi aracı çalıştırmayın,çekici ile ustanıza,servise götürün,conta ,üst kapak taşlaması ile umarım hallolur,ancak mutlaka yağ ve yağ filtresinide değiştiriniz.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 96000
  • Model Yılı: '15
  • 67 kere teşekkür etti
  • 67 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 30, 2017, 04:42:26 »
Sorunu çözebildiniz mi bilmiyorum ama benzer bir konuda yapılanları paylaşmak istiyorum:

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=78239.0

Sonuçları paylaşmanız ileride aynı tip problem yaşayanlara yol gösterecektir. Tekrar geçmiş olsun Mehmet Bey.
2015 Avensis 1.6 D4-D Advance - 2007 Hyundai Accent Era (2001 Avensis D4, 1993 Corolla 1.6 XL AE101)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2006 blue 1,3
  • 35 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mayıs 01, 2017, 22:13:34 »
selam  abilerim bugun aracimizin ust kapagini soktuk 2 nokta kacak kontrol edildi ust kapakci geldi kontrolerini yapti taslamaya gerek olmadigini contanin kalitesiyle alakali oldugu yorumunu yapti izmir bergamada sokturdum izmirden parca siparis edildi stormax diye japan mali sadece ust kapak contasi 190 tl fiyat en iyi bu denildi yarin tekrar duzmeye baslayacigiz yagda su karisma yok dedi ustam ama ben yine flitre ve yag degistirelim diye dusunuyirum yagi 400 km once degismistim aslin 5-30 castrol kulaniyorum.yarin kidmetse bittince yine gerekli bilgileri yazicam saygilarimla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 288000
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mayıs 02, 2017, 09:36:24 »
Mehmet bey Öncelikle geçmiş olsun arıza büyümeden conta ile kurtarmış olmanız gerçekten büyük şans .İşlem sonunda motor suıyunu ve yağını yağ filtresini değiştireceksiniz sanırım . Yağ olarak  5/30 castrol kullanıyorum demişsiniz eğer aracınız lpg li ise bu yağ yüksek ısıda çabuk yanar ve yağlama işlemini tam yerine getirmez lpg li motorlara yüksek ısıda dahi görev yapacak yağ kullanmak gerekir . Castrol edge  5/40 veya mobil 5/40 kullanmanızı tavsiye ederim aracınızın daha performanslı ve daha sessiz olduğunu daha akıcı gittiğini göreceksiniz . Yağ filtrsinide mutlaka orijinal kullanmaya özen gösterin .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mayıs 02, 2017, 12:06:34 »
conta değişimi ile onarımı halletmenize sevindim.araca uygun yağ ve yağ filtresini de değiştirdikten sonra herşey yoluna girmiş olacak.geçmiş olsun.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2006 blue 1,3
  • 35 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mayıs 06, 2017, 22:21:20 »
Selamlar abilerim aracimi yaptirdik ama motor hata lambasi yakiyor pc bagladigimizda vvti hata kodu veriyor ustanin dedigine gore sente ayarini ve zincir konumunda yanlislik yaptiklarini cumartesi tekrar yan kapagi sokup duzeltirsek sorunun ortadan kalkacagini soylediler bunun disinda atiker marka lpg var arabada arac stop etmeye basladi servis goturdum map sensoru arizalanmis 140 tl degistirdik sorun duzeldi 80 bin km oldu atiker takilali enjetor takimi ve map degisti simdilik flitreleri soylemiyorum duzenli degistiriyordum.sizce normal mi ? Saygilarimla yorumlarinizi bekliyorum.