Gönderen Konu: BRC LPG ve Pipo Yöntemi  (Okunma sayısı 2404 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 43000
  • Model Yılı: '14
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
BRC LPG ve Pipo Yöntemi
« : Nisan 25, 2017, 11:39:08 »
2010 model Honda Civic aracıma artan benzin maliyetlerinden dolayı BRC Sequent 32 Honda Kit montajı yaptırdım. Radyatör hortumu dışında bir kablo kesilmedi ve emme manifolduna emiş için yalnızca bir delik açıldı. Elektrik ve ecu bağlantıları soketler vasıtasıyla yapıldı. Regülatör sıcak su girişlerinin hemen yanına hizasına monte edildi. İşçilik gayet güzel diyebilirim. Tabi pipolu yöntem de yakıt benzin enjektörleri ile aynı açıdan yanma odasına gönderilmekte. Bu da verimlilik ve fakir, zengin karışım açısından en doğru yer diyebilirim. Benzin enjektörleri yaklaşık bir cm yukarıdan pipo içerisine oturtulmakta. Burada önemli olan husus her pipo her otomobil motoruna uygun değil. BRC markası bildiğim kadarıyla bir kaç otomobil markası ile anlaşma yapmış. Hyundai motorlarında kullanılan pipo örneğin farklı. Şuan için deneme aşamasındayım ancak brc enjektörlerinin bu tıkırtı sesi haricinde lpg kitinden memnunum. Enjektörlerden gelen ses rölantide sanki dizel motordan gelen sese çok benziyor.

Toyota Club Türkiye

BRC LPG ve Pipo Yöntemi
« : Nisan 25, 2017, 11:39:08 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 165000
  • Model Yılı: '12
  • 2 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
Ynt: BRC LPG ve Pipo Yöntemi
« Yanıtla #1 : Kasım 03, 2017, 14:07:15 »
Merhaba Mustafa Bey,

Ben de pipo yöntemiyle LPG montajı yaptırmak istiyorum. Siz hangi bayide yaptırdınız? Sonuçtan memnun musunuz?
2010 Prius GEN III     (2012 -        )
2009 Prius GEN II      (2015 - 2021)
2012 Auris I Hybrid    (2022 - 2023)
2017 Verso 1.8 MD+LPG (2022 -    )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 33500
  • Model Yılı: '12
  • 23 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
Ynt: BRC LPG ve Pipo Yöntemi
« Yanıtla #2 : Aralık 12, 2017, 17:59:50 »
bende 1 ay kadar oldu otomatik FB7 civic aldım..araç benzinli LPg dönüşümünü yaptırıp yaptırmamakta kararsızım...Hondacılar LPG silkeleme-tekleme gibi sıkıntılar yaşamaktaymış hatta fabrikasyonlarda bile bu sıkıntı varmış;sebepte VTEC in çalışma karakteristiği imiş...
bende eski avensisimle acı bir LPG tecrübesi yaşadığımdan ;LPG ye soğuk bakıyorum ama bi tarafımda acaba diyor....bakalım muayne 2018 nisan da bitiyor  o zamana kadar düşünüp karar veririm..
eski corollacı yeni Hondacı