Gönderen Konu: Bisiklet Çocuk Koltuğu. Yaza Hazırız.  (Okunma sayısı 1992 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Trafik medeniyettir, buna uyan medeni kişidir...
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 254 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
Bisiklet Çocuk Koltuğu. Yaza Hazırız.
« : Nisan 20, 2017, 10:12:33 »
Epey zamandır aklımdaydı ve fiyatlarını takip ediyordum bisiklet çocuk koltuklarını. İndirimde olduğu gün satın aldım ve dün ilk kez montajını yapıp 4 yaşındaki oğlumla deneme fırsatım oldu. O da ben de gayet memnun kaldık.

Yalnız eve dönüşte uyuya kaldı. Koltuğun arkası dik olduğu için uyuma durumunda kemeri iyi bağlamak gerekiyor.

Ürüne gelince oldukça kullanışlı. Kadroya bağlanan aparatı düğmesine basınca koltuğu komple alabiliyor veya tekrar bağlayabiliyorsunuz.

1)  1994 Tempra SX A Beyaz    2) 1997 Mazda 323 Yeşil  3) 2005 Honda Civic Vtec Bej   4) 2011 Toyota Avensis Elegant Extra Beyaz
5)  2005 Honda Jazz Elite Cvt Kırmızı 6)  2011 Honda Civic A/T Elegance Füme
7)  2012 Honda CR-V Executive Beyaz 8) 2011 Kia Picanto Hiper A/T
9)  2012 Honda Jazz Fun Cvt Beyaz  10) 2016 Honda CR-V Executive 1.6 Zf A/T 11) 2017 Civic Eco Elegance

Toyota Club Türkiye

Bisiklet Çocuk Koltuğu. Yaza Hazırız.
« : Nisan 20, 2017, 10:12:33 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 43000
  • Model Yılı: '14
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
Ynt: Bisiklet Çocuk Koltuğu. Yaza Hazırız.
« Yanıtla #1 : Nisan 20, 2017, 10:19:31 »
Yasin bey merhabalar, güle güle kullanın. Koltuğu nereden ve kaça aldınız, bir de CE standartlarını ürün karşılıyor mu, benimde düşündüğüm kullanışlı bir ürün?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 254 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Nisan 20, 2017, 10:23:12 »
Yasin bey merhabalar, güle güle kullanın. Koltuğu nereden ve kaça aldınız, bir de CE standartlarını ürün karşılıyor mu, benimde düşündüğüm kullanışlı bir ürün?

Merhaba Mustafa Bey. Koltuğu geçtiğimiz salı günü hepsiburada dan 151 lira ya  aldım. 22 kg a kadar taşıma kapasitesi var. Dediğiniz standardı karşılıyor mu bilmiyorum.

http://www.hepsiburada.com/polisport-cocuk-koltugu-boodie-arka-siyah-kirmizi-p-HBV000002HG9A
1)  1994 Tempra SX A Beyaz    2) 1997 Mazda 323 Yeşil  3) 2005 Honda Civic Vtec Bej   4) 2011 Toyota Avensis Elegant Extra Beyaz
9)  2012 Honda Jazz Fun Cvt Beyaz  10) 2016 Honda CR-V Executive 1.6 Zf A/T 11) 2017 Civic Eco Elegance

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • 7 kere teşekkür etti
  • 228 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 20, 2017, 10:51:45 »
Arkadaşlar, ürün gayet güzel itirazım yok. Yalnız, Allah göstermesin ki, herhangi olası bir kazada, sizle beraber çocuğunuz için de büyük tehlike teşkil ediyor. Size tavsiyem, şehir içinde bu şekilde asla kullanmayınız. Bisiklet sürücülerinin trafikte, diğer araçlar tarafından hiçe sayılması durumu hepimizin malumu. Trafiğin olmadığı alanlarda, tatil beldelerinde vs yerlerde kullanmak daha güvenli. Güle güle kullanın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 254 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Nisan 20, 2017, 15:38:45 »
Arkadaşlar, ürün gayet güzel itirazım yok. Yalnız, Allah göstermesin ki, herhangi olası bir kazada, sizle beraber çocuğunuz için de büyük tehlike teşkil ediyor. Size tavsiyem, şehir içinde bu şekilde asla kullanmayınız. Bisiklet sürücülerinin trafikte, diğer araçlar tarafından hiçe sayılması durumu hepimizin malumu. Trafiğin olmadığı alanlarda, tatil beldelerinde vs yerlerde kullanmak daha güvenli. Güle güle kullanın.

Ender Bey sizin de bahsettiğiniz gibi trafiğin çok yoğun olduğu bölgelerde kullanmanın riskli olacağı aşikar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 20, 2017, 15:55:46 »
İşte bu bilinç de verilmeli insanlara. Bisiklet kullananlar kendini güvende hissetmeli. 90 ların başlarında, uzun yollar dahil yoğun şekilde kullansn birisi olarak söyleyeyim, bisiklet kullanımı artmasına rağmen motorlu araç sürücüleri bu işin ciddiyetinin yeterince farkında değil.

Eldiven ve tam kask da önemli özellikle çocuklar için.

Bisiklet insan ve doğa ile en uyumlu ulaşım aracı. Vücudun bir çok bölgesine, hatta bazı organlara dahil faydası var.

Keyif ve güvenle kullanın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 254 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Nisan 20, 2017, 16:02:23 »
İşte bu bilinç de verilmeli insanlara. Bisiklet kullananlar kendini güvende hissetmeli. 90 ların başlarında, uzun yollar dahil yoğun şekilde kullansn birisi olarak söyleyeyim, bisiklet kullanımı artmasına rağmen motorlu araç sürücüleri bu işin ciddiyetinin yeterince farkında değil.

Eldiven ve tam kask da önemli özellikle çocuklar için.

Bisiklet insan ve doğa ile en uyumlu ulaşım aracı. Vücudun bir çok bölgesine, hatta bazı organlara dahil faydası var.

Keyif ve güvenle kullanın.

Çok haklısın Hakan Bey. Maalesef bisikletliye hiç saygı yok. Çocukluğumda Zonguldak Merkez de çok bisiklete binmişliğim var. Şuan Zonguldak'ın küçük bir ilçesinde yaşıyorum. Geçenlerde ilçe merkezinde yanımdan  silme bir araç geçti. Açıkçası korktum da. Halbuki arabaya ayrılan şeridin en sağından gidiyordum. Neyse o sinirle " tepeme çıksaydın" bari dedim. Şoför durdu ve "salakmısın" dedikten sonra gazladı gitti. Cevap vermeye bile fırsat vermedi ki kesin kavga çıkardı. Neyse bu işin mevzuatına baktım. Bisiklet yolu olmayan yollarda normal taşıt neyse bisiklette o. İlginçtir yanılmıyorsam 40 km/h gibi bir hız sınırı dahi var.

Velhasıl bu ve benzeri birçok konuda toplumca öğrenecek daha çook şeyler var.