Gönderen Konu: 2005 corolla fazla yakma sorunu  (Okunma sayısı 3299 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
Ynt: 2005 corolla fazla yakma sorunu
« Yanıtla #20 : Nisan 18, 2017, 22:50:19 »
Bir sey sormak istiyorum.benim arac cogunlukla otoban ( hiz 120 civari ) biraz da seir ici ortalama 7 litre benzin yakiyor. Yakit durumu nedir acaba bilgi verebilirmisiniz? Wurth un benzin katkilarindan kullanmanin yarari olur mu?
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Nisan 18, 2017, 22:50:19 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Nisan 19, 2017, 12:06:10 »
Cem sadık ustayla görüştüğünde ona direk şunu söyle . Trafik olmayan yolda 2500-2600 devir aralığında sabit hızlarda kullanıyorum. Normalde 9 -9,50 litre civarı benzin tüketmesi gerekirken 12-13 litre tüketim oluyor .Daha önce aynı aracın  2004 modeli vardı aynı güzergah da aynı şekilde kullanıyordum  9 litre civarı tüketiyordu bu araçta bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum de .

Gelelim sensörlere  motorun arka tarafında olan sensör oksijen sönsörü devamında aracın altında o sensörden  1 tane daha var .gelelim MAF sensörüne aracın hava filtresi kutusu üzerinde olur oda .Hava debisini , sıcaklığını , nem gibi değerleri ölçüp aracın hava -yakıt karışımını ayarlar .Boğaz kelebeğini temizleme işi gerçekten yakıta faydası hissedilir derecede olmaz . Aracın rölantisi düzene girer ayrıca aracın kelebek boğazı yağlandı ise temizliği hava akışını rahatlatır . Oksijen sensörü  motordan yanma sonucu çıkan egzos gazını ölçerek zengin fakir karışım ölçümünü yapar bu veriler aracın elektronik beyninde toplanır ve araç enjektörlerden ne kadar benzin püskürteceğine karar verir . Bu verilerin bir tanesinde hata oluşursa aracın yakıt sisteminde hata oluşur araç çok yakmaya başlar çekiş düşüklüğüne de neden olur .Oksijen sensörü arızası tespiti aslında basit eksoz emisyonu yapan herhangi bir firmaya gidin ölçüm yaptırın aracın eksoz gazı ölçümündeki değer göre oksijen sensöründe arıza olup olmadığı ortaya çıkar .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "