Gönderen Konu: Klima Çalışırken Sağ Hapörlerden Ses Geliyor  (Okunma sayısı 1144 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '08
  • 1 kere teşekkür edildi
Klima Çalışırken Sağ Hapörlerden Ses Geliyor
« : Nisan 09, 2017, 22:47:14 »
Herkese merhabalar. 2011 corolla comfort etrafıdır d4d mmt aracımı bir hafta önce aldım. Araçta klimayı çalıştırınca sağ ön Hapörlerden hafif bir cızırtı sesi geliyor. Klimayı kapatıyorum ses kesiliyor. Neden olabilir tecrübe sahibi arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Toyota Club Türkiye

Klima Çalışırken Sağ Hapörlerden Ses Geliyor
« : Nisan 09, 2017, 22:47:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '09
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Klima Çalışırken Sağ Hapörlerden Ses Geliyor
« Yanıtla #1 : Nisan 19, 2017, 09:36:22 »
Tam olarak aynı sorun olmayabilir ancak benim aracımda ses sistemi mevcut, hoparlör den ses gelmeye başladı önce sonra motor sesini duymaya başladım. Bütün ses sistemini elden geçirdik bir şey bulamadık. Sonra aklıma şarj dinamosunu sökmek geldi. Aşırı akım çektiğimiz için olabilir diyorum bir kaç diyot patlamıştı yenisi ile değiştirince sorun gitti. Size tavsiyem rahatsız edecek durumda değilse bir süre daha binin bahsettiğim gibi ise durum aracınız bir süre sonra check the baterty diye uyarı verir.  Aklıma ilk bu geliyor çünkü klima kompresörü ile şarj dinamosu aynı kayış üzerinde çalışıyor. Hatta siz kayışı bir kontrol edin bence.
Beşinci Mevsim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 21, 2017, 00:35:05 »
Bugun biraz daha dikkatli dinledim, hoparlörden değilde torpidonun alt tarafından geliyor ses. Muhtemelen klima fanından geliyor. Söküp tozunu temizlemek lazım sanırım. Sizin bahsettiğiniz kayış hangi kayış?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Toyota Corolla Elegant 1.4 D Otomatik
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 87000
  • Model Yılı: '12
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Nisan 21, 2017, 10:50:44 »
Merhabalar

Aynı sorun bendede var üstadım konuyu sizden takip ediyorum. Çok rahatsız etmiyor ama niye olsun ? Çözüm bulursanız paylaşın lütfen.. Teşekkürler
Aklın başına geldiğinde pişman olacağın bir işi sakın yapma !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 21, 2017, 13:42:12 »
Ben fanı söktürüp tozlarını temizletecem. Fan torpidonun arka tarafında bir yerde. Muhtemelen tozları temizlettikten sonra sorun gidecektir. Yaptırınca sonucu burdan paylaşacağım.