Gönderen Konu: Koltuk sayısı 4 yazıyor,araç muayene ağır kusur çıktı.  (Okunma sayısı 2623 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 105000
  • Model Yılı: '08
  • 3 kere teşekkür etti
Hafta sonu TÜVTÜRK'e gittim.Ruhsatda koltuk sayısı 4 yazıyor,ancak mevzuat değişmiş,5 olacakmış,muayeneden geçemedik,emniyet trafik tescile gideceğim,türk polisini güçlendirme vakfı hesabına 88 tl yatıracgım,sonra tekrar muayene için yeniden işlemlere başla.Parasınıda geçtim helali hoş olsun ama tüm bu işlemler için bir sürü zaman harcayacağım tekrar.Muayene istasyonlarına bir birim açsın emniyet sorunu çözün orada bitsin.Büroksasi azalacak d.yorlar ama bir ton iş,canım sıkıldı yine.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Ynt: Koltuk sayısı 4 yazıyor,araç muayene ağır kusur çıktı.
« Yanıtla #1 : Nisan 05, 2017, 11:26:56 »
çok saçma şeyler var gerçekten eski aracımla geçen ay vizeye gittiğimde lastik dönme yönü olduğunu ve aracımdaki lastik dönme yönünün ters olduğundan dolayı ağır kusurlu sayıldığı için vizeden geçemedim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '14
  • 128 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 05, 2017, 11:56:23 »
Hafta sonu TÜVTÜRK'e gittim.Ruhsatda koltuk sayısı 4 yazıyor,ancak mevzuat değişmiş,5 olacakmış,muayeneden geçemedik,emniyet trafik tescile gideceğim,türk polisini güçlendirme vakfı hesabına 88 tl yatıracgım,sonra tekrar muayene için yeniden işlemlere başla.Parasınıda geçtim helali hoş olsun ama tüm bu işlemler için bir sürü zaman harcayacağım tekrar.Muayene istasyonlarına bir birim açsın emniyet sorunu çözün orada bitsin.Büroksasi azalacak d.yorlar ama bir ton iş,canım sıkıldı yine.

Aracınız 2008 model görünüyor profil bilgilerinize  göre nasıl 4 koltuk yazarlar. Aracım 98 model ama benim ruhsatta 5 yazıyor. Anlamadım vallaha.

çok saçma şeyler var gerçekten eski aracımla geçen ay vizeye gittiğimde lastik dönme yönü olduğunu ve aracımdaki lastik dönme yönünün ters olduğundan dolayı ağır kusurlu sayıldığı için vizeden geçemedim.

Aynen bende kalmıştım. İşin enteresanı normalde bunu bilemiyorlar. Eğer lastikte yazıyorsa inside/outside diye o zaman dikkat ediyorlar.  Benim de sol arka tekerin inside yönü dışta kalmış, 10 TL sıkışmış araya lastikçi halletti bende geçmiştim.
1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 105000
  • Model Yılı: '08
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Nisan 05, 2017, 14:22:31 »
Malesef googla yazınca bu koluk sayısı olayını mağdurun çok olduğunu görürsünüz.Belki ilk ruhsat yapılırken hata oldu veya sürücü + 4 kişi gibi mi düşünüldü ancak devlet babaya 88 ödedim.Bu arada ruhsatda muayene yeri kalmadığı için (toplam 3 mua. yer var) 2. defa gideceğim bu seferde 117 tl ödeyeceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 05, 2017, 14:35:00 »
Aracınız 2008 model görünüyor profil bilgilerinize  göre nasıl 4 koltuk yazarlar. Aracım 98 model ama benim ruhsatta 5 yazıyor. Anlamadım vallaha.

Aynen bende kalmıştım. İşin enteresanı normalde bunu bilemiyorlar. Eğer lastikte yazıyorsa inside/outside diye o zaman dikkat ediyorlar.  Benim de sol arka tekerin inside yönü dışta kalmış, 10 TL sıkışmış araya lastikçi halletti bende geçmiştim.

yok hayır inside outside yönünün haricinde lastiklerin üzerinde ok a benzer bir şekil var onun yönünün doğru olması gerekiyor. inside ve outside haricinde bir şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '14
  • 128 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 05, 2017, 14:55:34 »
yok hayır inside outside yönünün haricinde lastiklerin üzerinde ok a benzer bir şekil var onun yönünün doğru olması gerekiyor. inside ve outside haricinde bir şey

Anladım. Dediğim gibi ben inside /outside yanlışlığından kalmıştım. Demek ki en azından o ok yönleri doğruymuş bende.
1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mayıs 28, 2017, 15:02:00 »
Devletin çoook paraya ihtiyacı var. Bu gibi uygulamalardan çok çıkacak karşımıza.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,