Gönderen Konu: enjektör temizleyicileri...  (Okunma sayısı 5182 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
enjektör temizleyicileri...
« : Şubat 16, 2009, 17:36:20 »
selamlar.arabam  biraz fazla yakıyor gibi.(karışık 1 depo 55 lt 710 km).bakımlarını düzenli yaptırtıyorum.en son bujileri değiştirdim.pek de bir şey farketmedi.bir arkadaş enjektör temizleyicilerinden bahsetti.sizce faydası olur mu ve benzin istasyonlarında oluyormuş.bunlar sağlıklı mıdır.hangi marka iyidir.bilgi ve deneyimlerini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Toyota Club Türkiye

enjektör temizleyicileri...
« : Şubat 16, 2009, 17:36:20 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2007 1.4 d-4d terra
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '07
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: enjektör temizleyicileri...
« Yanıtla #1 : Şubat 16, 2009, 17:55:23 »
Ben servise götürdüğümde ben bişey söylemeden kullanmışlar. Toyotanın kendi ürünü var onu kullanmışlar. Fiyatı da 20.85 tl
!EÇB!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 16, 2009, 19:04:34 »
Engin, ben Lucas yakit sistemi/enjektor temizleyici kullaniyorum; Chevron'un bir urunu var belki onu daha kolay bulabilirsin. Emme manifolduna  hava filtresi borusunun girdigi yerde eger karbon kalintilari varsa onu da spreyleriyle ve parca birakmayan kuru bir bezletemizleyebilirsen/temizletebilirsen faydasi olur.
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 16, 2009, 19:30:50 »
ilginize teşekkürler.bu ürünü benzin istasyonlarında depoyu fulledikten sonra koyduklarını duydum.doğrusu bu mudur yoksa tamircimin bunu yapması daha mı iyi olur.teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Şubat 17, 2009, 02:20:33 »
Uzerinde ne yaziyorsa ona gore Engin. Benim kullandigim Lucas marka urunde ister depo bosken, isterse depo doluyken ekleyebilirsiniz yaziyor.
Depoda 4-5 litre benzin varken ekledim bugun.Dikkat etmemiz gerekn bir konu da bu urunlerin icinde kursun vb zararli maddeler olmamasi...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 160000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 20, 2009, 15:12:59 »
adaşım ben de kullandım enjektör temizleyici kullanmadan önce çok araştırdım piyasadaki en kalitelisi würth.. ama ben sana enjektör temizleyici tavsiye etmiyorum. onun yerine git servise carbon clean yaptır aracın çekişinin ilk günkü gibi olduğunu ve yakıtın düşytüğünü göreceksin. carbon clean da sadece enjektörler yok aynı zamanda gaz kelebeği ve çevresi de var komple bir temizlik yani..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 20, 2009, 17:21:00 »
engin bey selamlar.ne güzel bir isminiz var :) servise pek gitmiyorum..zaten bana biraz  uzak servis.servise gitmem gerekecekse mutlaka gideceğim ama merak ediyorum carbon clean işlemini iyi bir tamirci yapabilir mi acaba.serviste bu işlem ne kadara malolur.selamlar.saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Şubat 20, 2009, 17:48:05 »
engin bey selamlar.ne güzel bir isminiz var :) servise pek gitmiyorum..zaten bana biraz  uzak servis.servise gitmem gerekecekse mutlaka gideceğim ama merak ediyorum carbon clean işlemini iyi bir tamirci yapabilir mi acaba.serviste bu işlem ne kadara malolur.selamlar.saygılar.
ben daha yeni yaptırdım carbon clean.. sağda solda herkes yapıyor bu olayı, bazı yetkili servisler yapıyor bazıları yapmıyor..50ytlden 200ytlye kadar fiyatlar aldım.. ama düzgün bir yerde yaptırın derim, sıkıntı olabilirmiş, sahtesi varmış vs.. ben bosch car servicete yaptırdım, memnunum
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 58
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Şubat 21, 2009, 01:29:20 »
engin şimşek arkadaşım açtığın topik umarım benimde derdime çare olur. Bende daha önce tunap marka enjektör temizleyici kullanmıştım. Memnun olmak yerine daha memnuniyetsizliğim arttı arabam 1 depoyla 550 km net yapıyordu simdi 380 km bulursa kendimi şanslı sayıyorum. Simdi carbon clean yaptırmayı düşünüyorum. Araban kaç km de bilmiyorm ama genelde yüksek km araclar icin önerildiğini duymustum. Zira baska bir yerdende 30.000 de bir yapılması gerekir demişlerdi. Yaptırınca burdan paylasırım. Sen yatırırsanda izlenimlerini yaz lütfen.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Şubat 21, 2009, 08:06:50 »
arabam şu anda 75000 de  ünal bey.1.4 2006 corolla.bir depoyla karışık hesapla en son 700 km falan gitti.bu 700 ün çoğu şehirler arası yol.arabayı sakin kullanırım.belki de olayı ben fazla büyüttüm bilmiyorum.arabam da başka bir sıkıntı yok şükürler olsun.enjektör temizleyicisi kullandıktan sonra neden daha az yol aldınız bir depoyla anlayamadım.  ben enjektör temizleyici kullanmak için fırsat bulamadım henüz.bu arada arabanızın motor hacmi nedir. teşekkürler....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Şubat 21, 2009, 13:42:01 »
kardes ne diyosun sen benzinli arabayla 700 km. Benim ki 1.6 sorunu çözemedim aracı bilgisara bağladık hçbir problem yok araç serviste 80.000 bakımından cıkalı 4 ay oldu periyodik herşey dğişti yani. üstüne üstlük 120 tl para verip KN kutu içi orjinal filtre taktım. Hiçbirsey degişmedi başka bir problem var anlamadım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Şubat 21, 2009, 14:22:37 »
700 km bir depoyla iyi mi diyorsun ünal hocam.aracım 1.4 olduğundan kıllanıyorum ben.şehir içi kullanımlarında 1.6 lara göre daha az yakar diye düşünüyorum.yüksek hızlarda doğal olarak 1.6 lara göre fazla yakabilir.ama şehiriçinde işi abartıyor.KN kutu içi orjinal filtre derken neden bahsediyorsun anlamadım.umarım problemin hallolur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Şubat 21, 2009, 15:30:00 »
700 km bir depoyla iyi mi diyorsun ünal hocam.aracım 1.4 olduğundan kıllanıyorum ben.şehir içi kullanımlarında 1.6 lara göre daha az yakar diye düşünüyorum.yüksek hızlarda doğal olarak 1.6 lara göre fazla yakabilir.ama şehiriçinde işi abartıyor.KN kutu içi orjinal filtre derken neden bahsediyorsun anlamadım.umarım problemin hallolur.

Engin kardes, araban 1.4 motorlu ama 1.6 ile ayni agirliga sahip degil mi asagi yukari? O ayni agirligi cekecek ve bu da ne yazik ki yakita yansiyacak. 700 km bence iyi bir sonuc.

Arabanizda tasidiginiz gereksiz agirliklardan kurtulun.Bagajda, arac icinde ne varsa gereksiz... Isiklardan hareket ederken yavas hareket edin. Gaza hemen yuklenmeyin. Lastiklerin havasini olcun/olcturun. Lastiklerin yipranma durumuna bakin. Ondan sonra balansli mi degil mi? Belki araba on duzen  ayarina ihtiyac duyuyor... Direksiyonu biraktiginizda araba saga sola kaciyor mu? Balatalar frene basilmadigi halde surtuyor mu? Butun bunlar yakit tuketimini etkiler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Şubat 21, 2009, 20:07:21 »
engin hocam filtre derken bundan bahsediyorum.
http://www.eliftuning.com/index.php?p=list&k_id=1483&kn=K%26amp%3BN+%28KUTU+%DD%C7%DD%29+

Bu gün itibari ile 3 saat süren bir işlemle araca carbon clean  ve kelebek bogazı temizliği işlemi yaptırdım. Aracın çekişinde bariz ve motor sesinde biraz fark var. Bakalım benzin tüketimi neler gösterecek. Buradan paylasacagım saygılarımla.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Şubat 21, 2009, 20:14:09 »
700 km çok iyi ki senin araban 1.4 hem hızlanmalarda hem yokusta doluyken 1.6 dan daha fazla efor sarfedecek buda rahat yakıta etki edecek ki senin yaptıgın km gercekten iyi. bence hiç oynama aracınla derim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Şubat 21, 2009, 22:10:47 »
engin carbon clean işlemini servis dışında da yaptırabilirsin tabiki fakat heryere de güvenme bazı yerlerdeki makinalar iyi değil bazıları da kalitesiz kimyassal kullanıyor. eğer servis dışında yaptırıcam diyosan bosch servisleri bu konuda iyiler . bosch servisinde bu işlem sanırım 70 liraya maloluyor. ben 110 verdim serviste yaptırdım tercih senin :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Şubat 22, 2009, 02:07:30 »
Carbon clean'e falan gerek yok bence. Eger cebimde para tasimaktan yoruldum demiyorsaniz tabii...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Şubat 22, 2009, 16:39:24 »
bana para fazla geldi ondan 110 milyon verdim.:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Şubat 22, 2009, 17:22:20 »
:D herkesin kendi bilecegi is tabii ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Şubat 22, 2009, 18:19:53 »
carbon clean yaptırmadıysanız bilemezsiniz tabi gerekliliğini. yada performans sizin için önemli değilse... eğer performans sizin için önemliyse kesinlikle yapılması gerekiyor. hatta performans bir yana eğer bu işlemi yaptırmazsanız aracınız yüksek kilometrelere geldiğinde tamamen kurum bağlamış olacak ve temizlenmez bir hal alacaktır. 110 tl meselesine gelince dışarıda işçiliğinin nası olduğunu bilmediğim yerlere 70 tl verceğime 110 tl verdim derinderede yaptırdım bence gayet mantıklı bir seçim fakat tabiki tercih sizin.