Gönderen Konu: 2008 1,6 MMT vites Debriyaj aktüatör motoru  (Okunma sayısı 10469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '08
2008 1,6 MMT vites Debriyaj aktüatör motoru
« : Mart 25, 2017, 16:31:11 »
 :rofl: >:( Merhaba arkadaşlar ismim Ekrem Tokat'tan aranıza katılıyorum.. Forumun 5 yıldır takipçisiyim. Benim aracım 20008 corolla mmt vites. Burada en yakın servis Samsun ve Sivas'ta. Baskı balata ve şanzıman bakımı yaptıracağım. aktüator motorları miadlarını tamamlamak üzre , servis fiyatı yaklaşık 2500TL kadar. Bunları temin edebileceğim (daha uygun fiyata) bir yer yar mı? Alibaba.com var ama ne kadar güvenli yada doğru parçayı bulabilir miyim  bilmiyorum?Tamiri yani kömürleri değişiyormuş ama servis çok sağlıklı olmuyor dedi.bu konu da siz değerli forum üyelerinin bilgi , deneyim ve görüşlerinizden faydalanmak istiorum.

Toyota Club Türkiye

2008 1,6 MMT vites Debriyaj aktüatör motoru
« : Mart 25, 2017, 16:31:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • merhaba 1.4 d-4d sedan mm/t
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 239500
  • Model Yılı: '06
  • 254 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
Ynt: 2008 1,6 MMT vites Debriyaj aktüatör motoru
« Yanıtla #1 : Mart 26, 2017, 22:45:34 »
:rofl: >:( Merhaba arkadaşlar ismim Ekrem Tokat'tan aranıza katılıyorum.. Forumun 5 yıldır takipçisiyim. Benim aracım 20008 corolla mmt vites. Burada en yakın servis Samsun ve Sivas'ta. Baskı balata ve şanzıman bakımı yaptıracağım. aktüator motorları miadlarını tamamlamak üzre , servis fiyatı yaklaşık 2500TL kadar. Bunları temin edebileceğim (daha uygun fiyata) bir yer yar mı? Alibaba.com var ama ne kadar güvenli yada doğru parçayı bulabilir miyim  bilmiyorum?Tamiri yani kömürleri değişiyormuş ama servis çok sağlıklı olmuyor dedi.bu konu da siz değerli forum üyelerinin bilgi , deneyim ve görüşlerinizden faydalanmak istiorum.
Ekrem bey merhaba:Aracınızı zaten serviste yaptırmak zorundasınız,çünkü samsun veya tokat sanayisinde mmt şanzumanlara müdahale yapamıyorlar,yapanda olursa elinde kalıyor,size hangi servis 2500 tl.fiat verdi.Bu fiat sadece aktuatör için mi verildi.Ben aracıma 2013 yılında 140.000 km.de samsun derindere-koçak yetkili servisinde baskı-balata değişimi yaptırdım.aracım şu an 186.000 km.de.hiç bir sıkıntı yok.emeği geçen ustalarımıza teşekkür ederim.Yok ben dışarda yaptıracağım diyorsanız yedek parça fiatlarını orijinal olarak tem oto (Ufuk Sönmez bey)ile iletişim kurarak temin edebilirsiniz.Kolay gelsin,iyi günler
1993te 87 Renault tx, 1994te 0 Renault Toros binek,1996da 91 skoda formen,1997de 90 renault manacer,(2001-2013 arası maalesef arabasız)nihayet 2013 nisan  Toyota Corolla 2006 1.4 d-4d mmt  182.000 km.
İstemek yetmez
Öyle bakarsın işte 28

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • EN İYİ PERFORMANS UZUN ÖMÜRLÜ OLANDIR.
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '14
  • 239 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 26, 2017, 23:17:31 »
yorma kendini.....servise git..arabam 2007 de çünkü 2007 lerde indirim var....orj baskı balata 270tl...orj debriyaj bilyası 120 tl.....ve actuator motoru 170 tl orj...al...işi bilen bir toyotacıya götür(techstream programı olsun ki kalibrasyon yapması gerek)işlemleri bitir...bu kadar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 117000
  • 16 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 28, 2017, 10:14:08 »
Samsun servisi öneririm. Orada Bilal Bey var Bilal AKÇA. Onu isteyin servisi arayıp, her konuda yardımcı olacaktır. Kesinlikle öneririm :tamam:
Çalışan kazanır!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 110000
« Yanıtla #4 : Mart 30, 2017, 15:21:04 »
teşekkur ederim ilginize arkadaşlar. benim sıkıntım 3 adet  küçük elektirik motoruna bu fiyat çok geldi. saffet beyin dediği gibi 2007lerin motorları uyarsa onlardan takacağız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 73000
  • Model Yılı: '13
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 02, 2017, 17:09:16 »
Aynı sorunu 2008 mmt de iki ayrı araçta yaşadım. Birinde uzun yolda yaptı .Allahtan yolda kalmadim .araç viteste iken N konuma  atıyordu.  Servis dışında 600  ile 700 arasına  aktuator motorunu değiştirdim. Biri istanbul diğerine Diyarbakırda sorun hal edildi servis çok pahali

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • ---
  • Kilometre: 114000
  • 13 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Haziran 05, 2017, 17:58:44 »
arkadaşlar biraz geç oluyor ama indirim olayı nerde var ben kayseri servise gittim 2100 küsür lira dedi aktüatöre. Üstelik arızalı dedi benim aktüatöre kalibrasyon bile yapmadı elimizde kalır diye :) sadece sorun viteslere sarsıntılı geçişti. sanayiye gittim 20 liraya kalibrasyon yaptırdım ve sorunlar büyük oranda halloldu.

Şuan için herhangi bir sorun yok ama bilginizi almak istedim bu aktüatörün illa değişmesi mi gerek yoksa tamiri mümkün mü?
Şoförün hatasını toprak örter....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 32 kere teşekkür etti
  • 201 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Haziran 05, 2017, 18:09:43 »
arkadaşlar biraz geç oluyor ama indirim olayı nerde var ben kayseri servise gittim 2100 küsür lira dedi aktüatöre. Üstelik arızalı dedi benim aktüatöre kalibrasyon bile yapmadı elimizde kalır diye :) sadece sorun viteslere sarsıntılı geçişti. sanayiye gittim 20 liraya kalibrasyon yaptırdım ve sorunlar büyük oranda halloldu.

Şuan için herhangi bir sorun yok ama bilginizi almak istedim bu aktüatörün illa değişmesi mi gerek yoksa tamiri mümkün mü?

Aktüatör denilen alet bildiğimiz elektrik motoru. Müşteriye böyle denince ortaya çıkan fiyata kimseyi ikna edemedikleri için herhalde aktüatör  diyor bilende bilmeyende.

Mekanik arızası hariç Aktüatörün tek arızası motor kömürlerinin bitmesidir.Piyasada kömürü hazır satılıyor mu bilmiyorum ama işi bilen biri kömürü değiştirip öldü parasına tamir edebilir.

Tabi rulmanlar miller ve mekanik aksaamında bir arıza varsa değişim o zaman mecbur olabilir ama sadece kömür değişimi ile kurtarılacak işi yapmak servisler ve firma dahil kimsenin işine gelmiyor orası kesin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • ---
  • Kilometre: 114000
  • 13 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Haziran 05, 2017, 18:15:26 »
Aktüatör denilen alet bildiğimiz elektrik motoru. Müşteriye böyle denince ortaya çıkan fiyata kimseyi ikna edemedikleri için herhalde aktüatör  diyor bilende bilmeyende.

Mekanik arızası hariç Aktüatörün tek arızası motor kömürlerinin bitmesidir.Piyasada kömürü hazır satılıyor mu bilmiyorum ama işi bilen biri kömürü değiştirip öldü parasına tamir edebilir.

Tabi rulmanlar miller ve mekanik aksaamında bir arıza varsa değişim o zaman mecbur olabilir ama sadece kömür değişimi ile kurtarılacak işi yapmak servisler ve firma dahil kimsenin işine gelmiyor orası kesin.

Hamza bey cevabınız için çok teşekkür ederim peki bu aktüatör denilen parçanın piyasada daha ucuzu bulunabiliyor mu ? yoksa illa o 2100 küsür lira verilecek mi  :wacko:
Şoförün hatasını toprak örter....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 32 kere teşekkür etti
  • 201 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Haziran 05, 2017, 18:48:09 »
Hamza bey cevabınız için çok teşekkür ederim peki bu aktüatör denilen parçanın piyasada daha ucuzu bulunabiliyor mu ? yoksa illa o 2100 küsür lira verilecek mi  :wacko:

Ucuzu var mı bunu piyasanın içinde ki Esnaf ve Ustalar bilir.Beni aşar işin o tarafı maalesef.En sağlamı Ufuk Beye sormak lazım.

Lakin ucuz etin yahnisi durumuna düşmekten de kaçacak kadar stratejik  bir parçadır kendisi.Yapacağı saçma sapan bir hareketle Vites kutusuna olduğu gibi zarar verebilir.

Elinize aldığınızda cidden o parayı etmeyeceğini anlayacağınız bir eleman kendisi ama 2. sınıf ürünlere de yönelmeyin bence.