Gönderen Konu: 5000 devirden sonra gaz kesme, silkeleme  (Okunma sayısı 1717 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '01
  • Kilometre: 172000
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: 5000 devirden sonra gaz kesme, silkeleme
« Yanıtla #20 : Mayıs 08, 2017, 17:46:12 »
Uzun zamandır enjektör değişimini yapamamıştım. Enjektörler 1 hafta içinde kapıma kadar geldi ve Cumartesi günü değişimini yaptık. Değişimi gerçekten zordu. Enjektörler manifoldun arkasında alt tarafta ve değiştirilirken eskilerin kırılması çok yüksek ihtimal. Bunu bilerek 4 tane sipariş etmiştim ve nitekim eskilerin hepsi çıkarılırken kırıldı. ilki dışında hepsi kaynamış kafaları kırıldığı için çıkarmak için türlü yöntemler denenerek( vida kaynatarak) akşama doğru anca çıkarıldı.

Neyse sonuca gelirsek, aracın tüm sorunları halloldu. Hem düşük devirlerdeki kesiklikler, hem 5000 devir ve üstü kesiklikler tamamen ortadan kalktı. Motor sesi ve yakıt tüketimi de düştü.

Şimdi aracımı kullanırken çok keyif alıyorum.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mayıs 08, 2017, 17:46:12 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '01
  • Kilometre: 427000
  • 48 kere teşekkür etti
  • 48 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mayıs 08, 2017, 18:36:21 »
Halletmenize sevindim Emre Bey. Geçmiş olsun. Uğraşmanıza değdi. Keyifli sürüşler dilerim.
2001 Avensis D4
1993 Corolla 1.6 XL AE101 (Yeni sahibinde)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #22 : Mayıs 15, 2018, 21:55:50 »
selam  arkadaşlar. Bende 2006 corolla hb var. 153000 km de, 105000 km de lpg takıldı. son 8 aydır rölantide titreme ve 4-5 viteste, 4000 devir civarında, 130-140 km hızdayken silkeleme oluyor. Sanki aracı biri tutup bırakıyor gibi. Lpg ci motor ustasına, motor ustası gazdandır diyor. Ben bu zaman zarfında bakımlarını yaptıdım, bujiler değişti, bogaz kelebegi temizlendi, subab ayarları yapıldı (subablar değişmedi), maf sensörüne baktıdım, elektrikçi bilgisayara bağladı bişey bulamadı. Yardımcı olursanız sevinirim.  :alkis:

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 15, 2018, 21:56:33
selam  arkadaşlar. Bende 2006 corolla hb var. 153000 km de, 105000 km de lpg takıldı. son 8 aydır rölantide titreme ve 4-5 viteste, 4000 devir civarında, 130-140 km hızdayken silkeleme oluyor. Sanki aracı biri tutup bırakıyor gibi. Lpg ci motor ustasına, motor ustası gazdandır diyor. Ben bu zaman zarfında bakımlarını yaptıdım, bujiler değişti, bogaz kelebegi temizlendi, subab ayarları yapıldı (subablar değişmedi), maf sensörüne baktıdım, elektrikçi bilgisayara bağladı bişey bulamadı. Yardımcı olursanız sevinirim.  :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • 8 kere teşekkür etti
  • 70 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Mayıs 15, 2018, 22:31:04 »
selam  arkadaşlar. Bende 2006 corolla hb var. 153000 km de, 105000 km de lpg takıldı. son 8 aydır rölantide titreme ve 4-5 viteste, 4000 devir civarında, 130-140 km hızdayken silkeleme oluyor. Sanki aracı biri tutup bırakıyor gibi. Lpg ci motor ustasına, motor ustası gazdandır diyor. Ben bu zaman zarfında bakımlarını yaptıdım, bujiler değişti, bogaz kelebegi temizlendi, subab ayarları yapıldı (subablar değişmedi), maf sensörüne baktıdım, elektrikçi bilgisayara bağladı bişey bulamadı. Yardımcı olursanız sevinirim.  :alkis:

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 15, 2018, 21:56:33
selam  arkadaşlar. Bende 2006 corolla hb var. 153000 km de, 105000 km de lpg takıldı. son 8 aydır rölantide titreme ve 4-5 viteste, 4000 devir civarında, 130-140 km hızdayken silkeleme oluyor. Sanki aracı biri tutup bırakıyor gibi. Lpg ci motor ustasına, motor ustası gazdandır diyor. Ben bu zaman zarfında bakımlarını yaptıdım, bujiler değişti, bogaz kelebegi temizlendi, subab ayarları yapıldı (subablar değişmedi), maf sensörüne baktıdım, elektrikçi bilgisayara bağladı bişey bulamadı. Yardımcı olursanız sevinirim.  :alkis:
iyiakşamlar lpg de enjektör seçimi önemli ve bir kadarda takılan kit ve ustalık kitin yazılımı bunların hepsi çok önemli tabi bunun yanında maf sensörü temizliği ve ayarı ayrı önem arz etmektedir eğer takılan enjektör ler yeterince hızlı değilse yüksek devirlerde yetistiremiyor olabilir haliyle yakıt düzensiz geldiği için araç silkelemesi gayet normaldir enjektör kontrolü yaptırmanız iyi olacaktır son olarak aracınızı 5000 devirlerde zorlayacak olursanız benzine geçmeniz de fayda vardır zira lpg ısı olarak benzinden daha yüksek ısıya sahiptir yüksek devirlerde bu ısı dahada artacağı için motor içi parçalar olumsuz yönde etkilenecektir ve uzun vadede bu şekilde kullanımda size maliyet olarak geri dönüş yapacaktır
TOYOTA CORONA 3S FE

Etiketler: silkeleme