Gönderen Konu: Toyota Ayıplı Araç Satışı gerçekleştirmiş(Sıfır Araç)(ÇÖZÜLME AŞAMASINDA)  (Okunma sayısı 12439 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '16
  • 49 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
Bu genelde kullanılan matbu vekalet metni olarak biliniyor. Ben de ALJ den alırken bu tipte bir vekalet vermiştim. Ancak size önerim, vekaleti sınırlı tutmanız; örneğin bir haftalık geçerliliği olacak şekilde yapabilirsiniz. Böylece işlem bittikten sonra geçerliliği de kalmaz..

Bende genel bir metin olarak düşünmüştüm ama bunu bizim durumumuza göre düzenlemeleri isteyeceğim.Her türlü araç satın almaya değilde bize verilecek yeni aracın şasi ve motor no su belli , şu şasi nolu şu motor nolu aracı satın almaya.
Araç üzerindeki rehin ve hacizi koymaya ve kaldırmaya
Gerekirse bankalardan kredi miktarını almaya ve imzalamaya, sonuçlandırmaya
Nüfus müdürlüklerinden adres değişikliği yapmaya ve adres beyanında bulunmaya

maddelerini kaldırtıp öyle vekalet vermeyi düşünüyoruz.Kredi olayı falan kesinlikle tehlikeli bize bunu gönderen Toyota Genel merkezde ki çalışanın bu metni Atalay otomotiv den aldığı ve okumadığı ortaya çıkıyor.Pazartesi bunları dile getireceğim

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '09
  • 125 kere teşekkür etti
  • 106 kere teşekkür edildi
Bunlar hazır vekaletleridir firmanın herkese aynısını yolluyorlardır. Nüfus beyanı plaka için gerekli oluyor kısa süreliğine ikameti kendi gittikleri emniyetin baktığı yere aldırıyorlar işlerini daha kolay yapabilmek için. Ama sizin işiniz olmayan maddeleri kaldırtabilirsiniz ve satılacak ve alınacak araçların bilgilerini şerh ettirebilirsiniz daha güvenli olur ve aklınız kalmaz  :)
Corolla 1.4 D4D Elegant 2009 Siyah 127.000 km-158.000km
Auris 1.4 D4D Comfort Extra 2012 Beyaz 96.000 km
Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah’ın bir lütfudur.(Kanuni Sultan Süleyman)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 200
  • Model Yılı: '17
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Benim 2017 Corolla 1.33 Life'de aldığım günden beri 2. vitesteyken üfleme sesi geliyor. 1 aydan fazla bilirkişi beklemekle oyalandım. Avukatımla görüşüp ayıpsız misliyle değiştirilmesi hakkımı talep ettiğim bir ihtarnameyi hem bayiye hem fabrikaya gönderdim. Bilirkişi gelip şanzımanı  açmadan karar veremeyiz deyip duruyorlar. Ancak bilirkişinin geldiği de yok. Ben mahkeme yoluna başvuracağım galiba.