Gönderen Konu: Dolandırıcılıkta son nokta. Acill Uyarı  (Okunma sayısı 4136 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Bulutların Üstü Hep Güneşli
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 267000
  • Model Yılı: '96
  • 56 kere teşekkür etti
  • 60 kere teşekkür edildi
Dolandırıcılıkta son nokta. Acill Uyarı
« : Şubat 15, 2017, 16:07:06 »
Degerli form uyeleri sizlere tesadufen sahit oldugum bir durumu dile getirmek istiyorum. Sanayide adamin birinin elinde bir araba gostergesi gordum. Az cok anladigimdan abi ariza nedir dedigimde celiskili cevap verdi. Sonra benim oto elektrikçim durumu anlatinca hayrete dustum. Megersem oto galericelerin bazilari arabalarin abs, airbag, ariza ikaz lambalarini siyaha boyuyormuş. Ve işlem hiçte yeni değilmiş. Şimdi nasil guvenip arac alacaksin ki , düşünsenize arabanizda en guvendiginiz abs ve airbag çalişmiyor ve lambalar siyah oldugundan goremiyorsunuz. Şimdi siz bana servise gosteririz servis arizayi bulur diyeceksiniz malesef Türkiyede kaç tane servis lambasi yanmayan airbag için arizali diyecek o ayri bir konu. Bunu dile getirme gereği duydum ikaz amaçli ama bunu okuyup ta bende aynisi yaparim diyenin vebali kendine Allah ayni arizadan ona kaza versin. Ne demek yahu acil durumda frene asilacaksin abs yok merkez arizali tek taraf fren tutacak sonucu tahmin etmek zor degil.  Bu insanimiz nereye dogru gidiyor cozemedim. Buna derhal agir cezai yaptirim sart bence. iç yuzunu bilsem adami takip edip aracin plakasini alirdim. Ama memelekette hangi birine dur diyeceksin. Elektrikçim bunu yapan cok kisi var dedi hem bu islemi istanbul ankara gibi illerden ogreniyorlar dedi.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 15, 2017, 16:08:39

Mesaj Birleştirildi: Şubat 15, 2017, 16:09:10
Spastik_Serçe

Toyota Club Türkiye

Dolandırıcılıkta son nokta. Acill Uyarı
« : Şubat 15, 2017, 16:07:06 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • #Umrumdışı
  • Model Yılı: '16
  • 7 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
Ynt: Dolandırıcılıkta son nokta. Acill Uyarı
« Yanıtla #1 : Şubat 15, 2017, 16:19:18 »
Gel de güvenip galerilerden araba al.
Yerinizde olsam şu dakika itibariyle polise ihbar ederdim.
Skoda Octavia 1.6TDI Style 2017
Toyota Corolla 1.33 Life 2016
Ford Fiesta 2006 1.4 TDCI Ghia

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 51 kere teşekkür etti
  • 149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 15, 2017, 16:19:28 »
Hocam bu araç piyasası bildiğiniz gibi değil neler dönüyor neler. Hatasız boyasız diye kalkıp 400 km yol gittim araç kazalı çıktı, hatasız diye gittim araç boydan boya derin bir çizik vardı boyasız giderilmeyecek türden. Galerinin birisine gittim adam telefonundan bir aracın fotoğraflarını gösterdi araç daha 5000 km de kazalı ama tramer kaydı yok,  başka bir galeri almış orijinal parçaları bulup takacak hatasız boyasız diye satacak dedi. Araç alıyorsun trameri yok satın aldıktan sonra pert kaydı çıkıyor daha neler neler. Araç alırken çok dikkatli olmak lazım güzel bir yer bulup gerekirse 50-100 Tl fazla verip çok iyi baktırmak gerekiyor. Abs ve airbag lambalarını Tüv Türk kontrol ediyormuş yanıp sönmezse araç muayeneden geçmiyor ama onuda çözmüş şeref....ler o lambaların uçlarını yağ lambasına bağlıyorlarmış yağ lambası yandığında yanıyor  o söndüğünde onlarda sönüyor vs. Allah bu tür işler yapanların belasını versin.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 15, 2017, 16:21:45
Gel de güvenip galerilerden araba al.
Yerinizde olsam şu dakika itibariyle polise ihbar ederdim.

Maalesef poliste bir şey yapamıyor ki, nasıl ispat edeceksiniz. Polatlıda dolandırıcının birisi var adamın işi bu poliste biliyor ama adam yine bildiğini okuyor. Cezalar caydırıcı değil malesef.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '11
  • 33 kere teşekkür etti
  • 81 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 15, 2017, 16:25:34 »
genelde de ampülünü çıkartıyorlar. rabbim kötüye bulaştırmasın. ben önceki aracım opel astra yı ist. gedizlerden, şimdiki aracımıda sinop da güvendiğim bir galeriden aldım. şükürler olsun iki aracımda da sıkıntı yaşamadım. bence araç alırken a bilindik birinden alınmalı yada büyük galerilerden alınmalı. sadece suçu galerilere yüklememeli normal vatandaşda artık malisef haramı helali önemsemiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 15, 2017, 16:37:57 »
Vay arkadaş daha neler duyacağız km si oynanmışa alıştıkta birde bu çıktı arkadaş Allah herkesin kalbine vicdanına göre versin can yakan huzurlu ekmek yemesin 
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • merhaba
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '18
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 15, 2017, 17:00:12 »
Şeref yoksunu insanlar.
Allah herkesi hayırlı insanlarla karşılastırsın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 15, 2017, 20:38:39 »
Yazık ya. Gerçekten toplum olarak bir çöküntü içindeyiz. İşimiz gücümüz yalan dolan hile hurda. Yazık gerçekten çok yazık. Bundan kazandığı 2 bin lira fazla parayı nasıl yiyorsun be vicdansız, çocuğuna nasıl yedireceksin be vicdansız. Gece yastığa başını koyduğunda hiç mi vicdanın sızlamayacak ya.
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Şubat 15, 2017, 21:27:49 »
Galericiden araba alıyorsanız ince eleyip sık dokuyacaksınız .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Şubat 15, 2017, 23:22:41 »
bunu  anlamak kolay değil mi? kontağı açtığında tüm lambalar yanıyo sonra sırayla sönüyolar titiz alıcı gösterge paneline baktığında abs ve airbag lambasının yanmadığını görür ve ustasıyla durumu anlayıp uzaklaşabilirler veya yağ lambasına bağlama muhabbetindede tüm lambalar aynı anda sönmüyo genel olarak araçlarda sıra sıra sönüyolar dikkatli bi şekilde bunu kontrol edil aynı anda sönen lamba varsa durumu yine anlamış oluruz ama gerçekten yazık ne durumlara düştük milletçe

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Şubat 16, 2017, 07:27:11 »
çakallıklar çok. final otomotivi herkes bilir. adamlar basit bir oto yıkamacıyken bir anda şirket oldular. çoğu hasarlı-kazalı araç satışı yapıyorlar. bunda herhangi bir sıkıntı yok. işinde iyisindir yükselirsin ona da lafım olamaz zatende adamların arabaları sunuş şekilleri hep bi değişik oluyor. en son ilandaki araçlarına baktım siyah parlak zemin üzeri loş ışıklar altında çekiliyor araçlar. aracın yerden yansıyan ışık hüzmeleri sizin kaporta hasarını tespit edebilmenizi tamamen engelliyor. karanlıkta foto çekmeler falan. çok değişik bir müessese bu final.

birde anlamadığım misal sadece kaporta kazalı corolla. piyasa fiyatı ne kadar 60 bin mi. açıklamada şöyle yazıyor. en fazla iki bin tl kaporta hasarlı corolla 45 bin tl. hadi iki değil beş olsun masraf e o on bin tl kime kaçıyor. ne yani bu adamlar allah rızası için mi çalışıyorlar. pek akıl mantık erdiremiyorum bunların işlerine açıkçası.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '11
  • 33 kere teşekkür etti
  • 81 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Şubat 16, 2017, 08:25:58 »
bizde millet olarak ilk sorduğumuz şey, boya değişen varmı. bırakın araçlarımız bir iki parça boyalı olsun. bana göre önemli olan aracın büyük bir kazası olmasın. belkide araç alttan darbe almıştır, ancak boya değişen yoksa araç 1 numara.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır
  • 8 kere teşekkür etti
  • 55 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Şubat 16, 2017, 08:58:57 »
boyayacağına lambayı söksün daha kolay. bence elektrikcide sallamış. dipsiz ampul var göstergenin içinde sökersin ebediyen yanmaz.
hatta ona kadar airbag için ne numaralar var aklınız durur. benim şuanki arabada airbag lambasını söndürmek için adamlar direnç atmışlar. tesadüfen gördüm. gittim 150 tl'ye adam akıllı çalışır hale getirdim. aldığım lavuğuda aradım direnç niye attırdın 150 tl vermek zormu geldi diye. adamıda kandırmışlar 20 tl'ye hallederiz onu demişler oda yaptırıp gitmiş. lamba sönünce çalışıyor sanıyor ama bilmiyorki bi kaza yapsa airbag çalışmayacaktı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Şubat 16, 2017, 09:49:44 »
Araç bilgisayara bağlandığında birçoğu belli olur.(Gösterge lambası sökülenler için)
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Şubat 16, 2017, 10:24:07 »
daha neler duyacağız..
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Bulutların Üstü Hep Güneşli
  • Kilometre: 267000
  • Model Yılı: '96
  • 56 kere teşekkür etti
  • 60 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Şubat 16, 2017, 17:40:50 »
haşmet gurbuz abimize cevaben.

Lamba sokme diyorsun babacan bu toros değil ampülü çıkar tak. elektrikçi sallamadi ben şimdi salliyorum bak yuksek modellerin çoğunda ampul dediğin şey tuşlu telefonlarin tuş aydinlatmasi gibi ana kart uzerinde sabittir. Öyle ampulu sokme sansin pek yok . Elbette bazi modellerde ampul var. ama oyle benim durust elektrikcime salladi deyip isin icinden cikamazsin.
Spastik_Serçe

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır
  • 8 kere teşekkür etti
  • 55 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Şubat 21, 2017, 18:08:51 »
haşmet gurbuz abimize cevaben.

Lamba sokme diyorsun babacan bu toros değil ampülü çıkar tak. elektrikçi sallamadi ben şimdi salliyorum bak yuksek modellerin çoğunda ampul dediğin şey tuşlu telefonlarin tuş aydinlatmasi gibi ana kart uzerinde sabittir. Öyle ampulu sokme sansin pek yok . Elbette bazi modellerde ampul var. ama oyle benim durust elektrikcime salladi deyip isin icinden cikamazsin.
kaç tane gösterge paneli söktünüz acaba. sanayide gösterge tamircisinin o lambayı sökmesi 1 sn'lik iş. dipsiz ampul varsa söker led varsada söker. boyayla falan uğraşan yok. ben daha önceki aracımda gösterge paneli arıza yaptığı için ankarada sanayide gösterge panelinin en bulunmaz dediği parçayı buldum. neler yaparlerken karşılaştım. lamba söndürme işi 1 snlik iş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Şubat 21, 2017, 20:15:57 »
özellikle 3 yaşın altındaki araçlara da dikkat etmek lazım .sıfır alınan bir araba 3 yıl muayaneye girmiyor aracı diyelim ki şirket aracı yada kiralık 100bin yaptı 2 yıl dolmadan ve kmyi 5bine düşürdünüz sonrada servise de soktunuz bakım için sonrada servis bakımlı sıfır ayarındaki aracı sattınız sıfır fiyatına yakın maalesef çok yapılıyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 45000
  • Model Yılı: '13
  • 114 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Şubat 21, 2017, 21:00:16 »
boyayacağına lambayı söksün daha kolay. bence elektrikcide sallamış. dipsiz ampul var göstergenin içinde sökersin ebediyen yanmaz.
hatta ona kadar airbag için ne numaralar var aklınız durur. benim şuanki arabada airbag lambasını söndürmek için adamlar direnç atmışlar. tesadüfen gördüm. gittim 150 tl'ye adam akıllı çalışır hale getirdim. aldığım lavuğuda aradım direnç niye attırdın 150 tl vermek zormu geldi diye. adamıda kandırmışlar 20 tl'ye hallederiz onu demişler oda yaptırıp gitmiş. lamba sönünce çalışıyor sanıyor ama bilmiyorki bi kaza yapsa airbag çalışmayacaktı

Siz nasıl gördünüz tesadüfen direnç atıldığını.
196.000 de yenilendik.
195 binde geldin 201 binde gittin. 1996 corolla GLİ
2013 Hyundai İ20 kusura bakma sana ısınamadım.
2013 Fluence 1.5 dci EDC hoşgeldin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ne mutlu TÜRKÜM diyene!
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '10
  • 68 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Şubat 21, 2017, 21:20:58 »
Ne hale geldik?
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • İki Tanık Var Biri Dilimdir Biri de Dürüst Kalemim
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 130
  • Model Yılı: '04
  • 32 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Şubat 21, 2017, 22:31:08 »
Kemâ teküünüü yüvellâ aleyküm.(nasılsanız öyle idare olursunuz) peygamber sözü...
Biz bekleye duralım ne diyelim Allah hidayet versin.
Sevdirmeye Gayret Etme Kendini Sevilmeye Terk Et...