Gönderen Konu: Lpg  (Okunma sayısı 2004 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 3200
  • Model Yılı: '16
  • 11 kere teşekkür etti
Lpg
« : Şubat 04, 2017, 18:23:36 »
Öncelikle selamlar. 2016 model 1.33 life en boşu 4 ay önce sahibi oldum bildiginiz üzere benzinli yakıt ağır geliyor danışmak istediğim konuda bu 4 aydır kullanıyorum 3 bin km ye yeni geldim oda işlerim vardı. günlük işime gidip evime geliyorum fazla bi km istesemde yapamam küçük bi şehirdeyim maksimum günlük yapacağım 10 km. sizce lpg taktırsam mı arabadan pek anlamam taktırsam garanti işi nasıl olur beni aydınlatabilecek biri yardımcı olursa çok mutlu olurum.

Not: Parasal durumum çok iyi değil aracıda taksitle aldım borç olmadan birşey sahibi olamıyoruz nisan ayında istanbula gitmek istiyorum aydında yaşıyorum yani altından kalkabilirmiyim benzinle falan kafam karışık arabayıda satmayı düşünmüyorum 4 sene kredili aldım zaten ama diyelim satmayı düşündüm 4 5 sene sonra sıkıldım şuan taktığım lpg nin bana ne gibi zararı olur yada olur mu ? :(   

Toyota Club Türkiye

Lpg
« : Şubat 04, 2017, 18:23:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • #Umrumdışı
  • Araç: Corolla
  • 7 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
Ynt: Lpg
« Yanıtla #1 : Şubat 04, 2017, 18:33:55 »
Yılda 15.000 km yapmıyorsanız taktırmayın. Ben de günde 30 km yol yapıyorum ve aynı araca sahibim. Taktırmayı düşünmüyorum. Forum moderatörlerinden birinin Maliyet hesabıyla ilgili bi tablo vardı bulursam hemen ekleyeyim.

Buldum

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?action=dlattach;topic=59937.0;attach=25139
Skoda Octavia 1.6TDI Style 2017
Toyota Corolla 1.33 Life 2016
Ford Fiesta 2006 1.4 TDCI Ghia

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 11 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Şubat 04, 2017, 18:36:23 »
İlginiz için teşekkürler bi inceleyeyim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 11000
  • Model Yılı: '20
  • 316 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 04, 2017, 18:43:45 »
Bahri bey öncelikle aracınız ı kazasız sağlıklı günlerde kullanın.Artık araba sahibi olmak külfet oldu maalesef.sizin durum daha farklı .İstanbuldan bahsediyorsunuz.size tavsiyem,öncelikle lpg den sonrada arabadan vazgeçin.çünkü İstanbul insanı sersem tavuğa çevirir.verisini,sigortasını bakımını,yakıtını,kazasını belesını düşündüğünde toplu ulaşım hepsinden iyidir.bence iyi tahlil edin.selamlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 11 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Şubat 04, 2017, 18:57:25 »
Merhabalar muhittin bey. öncelikle cevabınız için teşekkürler tam belirtememişim kusura bakmayın istanbula tatil amaçlı gidiyorum oradan taşındım aydına, istanbulda dediğiniz de çok haklısınız şuanki  yaşadığım yerde toplu taşıma sıkıntısı var hastane postane biraz zor olduğu için almam gerekiyordu aracı kışın yağmur yazın sıcak yürüme mesafemiz bi hayli çok ev biraz tenhada uzakta aracıda eşime aldım ona devredeceğim inşallah bugün direksiyonu geçti ben işten geç çıkıyorum eşim daha erken 8 5 çalışıyor eve gidemiyor beni beklemek zorunda kalıyor 9 10 a kadar yani konu uzun yürüme ile başladık bisiklet aldık sonra bi sene motora geçtik birşeyler yapmaya çalışıyoruz motor bana kaldı araç eşime geçecek anlayacağınız öyle işte arabaya mecburum anlayacağınız 4 yıl taksitim var farklı bi model daha üstüne para verme imkanım yoktu bide 4 5 sene sonra satma kararı alsam masraf olmayacak araba kritelleri arasında da bu arabayı seçtim   selamlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • DENİZLER GELECEĞİMİZDİR...
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '11
  • 61 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 04, 2017, 19:00:07 »
Öncelikle selamlar. 2016 model 1.33 life en boşu 4 ay önce sahibi oldum bildiginiz üzere benzinli yakıt ağır geliyor danışmak istediğim konuda bu 4 aydır kullanıyorum 3 bin km ye yeni geldim oda işlerim vardı. günlük işime gidip evime geliyorum fazla bi km istesemde yapamam küçük bi şehirdeyim maksimum günlük yapacağım 10 km. sizce lpg taktırsam mı arabadan pek anlamam taktırsam garanti işi nasıl olur beni aydınlatabilecek biri yardımcı olursa çok mutlu olurum.

Not: Parasal durumum çok iyi değil aracıda taksitle aldım borç olmadan birşey sahibi olamıyoruz nisan ayında istanbula gitmek istiyorum aydında yaşıyorum yani altından kalkabilirmiyim benzinle falan kafam karışık arabayıda satmayı düşünmüyorum 4 sene kredili aldım zaten ama diyelim satmayı düşündüm 4 5 sene sonra sıkıldım şuan taktığım lpg nin bana ne gibi zararı olur yada olur mu ? :(

Benzin olmuş 5.50 lira benzinde araba kullanmak akil karı değil. Muhtemelen yaşınız benden büyük abi die hitab edicem. Bahri abi garanti kapsami disinkalir diye dusunuyorsaniz bazı toyota azalarin brc ile anlaşması var garanti kapsami disinda kalmaz. Günde 10 km yol yapiyorum diye sinirlamayin kendinizi. Arabaniz benzinli oldugu icin fazla binemiyorsunuz. Taktirin lpg yi benim gibi afedersiniz ama tuvalete bile arabayla gidersiniz. 1 ay önce km de 0.39 kuruş yakan aracim şimdi 0.23 kuruş yakıyor. Toyotanin tadina varmak istiyorsan vurucaksin yollara abi. Aklini karistirmak istemem ama lpg tasarruftur. 18.000 km de kendini amorti ediyor hesaplarima göre. Sen bakmak abi mehmete onun tuzu kuru  :lol:
//////--ALO 158--\\\\\\
/////SAHİL GÜVENLİK\\\\\\
 //////KOMUTANLIĞI\\\\\\
                                       DENİZLER GELECEĞİMİZDİR...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 11 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Şubat 04, 2017, 19:34:10 »
Murat bey merhabalar yeni evliyim 93 doğumluyum siz benden büyüksünüz yorumunuz için teşekkürler dediğiniz bi nebze doğru kısıtlamalar la 10 km haftada bi aşıyorum oda onu günlüğü 20 25 kmye eşitliyor aşağı yukarı eğer böyle devam edersem kısıtlamış olacağım kendimi dediğiniz gibi de kafam karışık işte ne yapsam ? :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • #Umrumdışı
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Şubat 04, 2017, 20:28:06 »
Benzin olmuş 5.50 lira benzinde araba kullanmak akil karı değil. Muhtemelen yaşınız benden büyük abi die hitab edicem. Bahri abi garanti kapsami disinkalir diye dusunuyorsaniz bazı toyota azalarin brc ile anlaşması var garanti kapsami disinda kalmaz. Günde 10 km yol yapiyorum diye sinirlamayin kendinizi. Arabaniz benzinli oldugu icin fazla binemiyorsunuz. Taktirin lpg yi benim gibi afedersiniz ama tuvalete bile arabayla gidersiniz. 1 ay önce km de 0.39 kuruş yakan aracim şimdi 0.23 kuruş yakıyor. Toyotanin tadina varmak istiyorsan vurucaksin yollara abi. Aklini karistirmak istemem ama lpg tasarruftur. 18.000 km de kendini amorti ediyor hesaplarima göre. Sen bakmak abi mehmete onun tuzu kuru  :lol:

Yok yahu neden tuzum kuru olsun  :D
Çok gezen adama elbette tasarruftur ama bahsedilen Km'ye lpg gerekmez.
Çok hesapladım gerçekten çok araştırdım. 2 yıl sonra değiştirmeyi düşündüğüm için lpg bana mantıklı gelmedi.
Hem Bp istasyonlarında %5 indirim var 5.22'ye alıyorum   :P

Mesaj Birleştirildi: Şubat 04, 2017, 20:31:01
Murat bey merhabalar yeni evliyim 93 doğumluyum siz benden büyüksünüz yorumunuz için teşekkürler dediğiniz bi nebze doğru kısıtlamalar la 10 km haftada bi aşıyorum oda onu günlüğü 20 25 kmye eşitliyor aşağı yukarı eğer böyle devam edersem kısıtlamış olacağım kendimi dediğiniz gibi de kafam karışık işte ne yapsam ? :(

Hesap ortada kardeşim yazın durmam gezerim, her yere arabayla giderim dersen taktır.
4 ayda 3000 km, ayda 750 km yapar. Bence gereksiz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Şubat 05, 2017, 00:38:22 »
Kardeşim ben istanbulda yasiyorum işim dolayısıyla. Benim ve eşimin ailesi de kocaelide yasiyor. Biz her hafta kocaeliye gidiyoruz yaklasik 130 ile 140 km arasi yol yapiyoruz. Benim gibi adama farz lpg ama egerki dediğin km leri yapiyorsan 1 sene kadar binersin benzinde sonra arabana iyice alışır karar verirsin. Bir de şu var lpg taktirinca ucuz ucuz insanin binesi geliyor. Söylemeyi unuttum, allah kazasiz belesiz ağız tadıyla kullandirsin. Toyotaclupden kopma işine yarayacak bilgiler ve tanisacagin cok iyi insanlar olcaktir...
//////--ALO 158--\\\\\\
 //////KOMUTANLIĞI\\\\\\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 11 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Şubat 05, 2017, 17:49:50 »
Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. aktif kullanıcı olacağım :)
 en iyisi 1 yılı tamam lasın daha 4 ay oldu kasım ayında bu konuyu bidaha açarım şimdilik beklemede takipte kalayım napalım 4 yıl bende zaten mecbur 1 yılını bi benzinli kullanalım
 Gülmezseniz bişey daha sorucam ben bu aracın yağını suyunu cartını curtunu bişey yapmam gerekiyormu kısa öz yazarmısınız öyle biniyorum yıkamadan başka bişey yaptığım yok önemli bi detay varmı bildiğiniz
  HELP MEE :( ????

Mesaj Birleştirildi: Şubat 05, 2017, 18:25:53
Yılda 15.000 km yapmıyorsanız taktırmayın. Ben de günde 30 km yol yapıyorum ve aynı araca sahibim. Taktırmayı düşünmüyorum. Forum moderatörlerinden birinin Maliyet hesabıyla ilgili bi tablo vardı bulursam hemen ekleyeyim.

Buldum

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?action=dlattach;topic=59937.0;attach=25139

Mehmet abi bi sorum olucak kusura bakma başını ağrıttım benzin ışığı yandıktan sonra kaç km gider bi bilgin varmı ibre çizginin altına düşünce falan hiç test ettin mi ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Şubat 05, 2017, 18:57:45 »
Mehmet abi bi sorum olucak kusura bakma başını ağrıttım benzin ışığı yandıktan sonra kaç km gider bi bilgin varmı ibre çizginin altına düşünce falan hiç test ettin mi ?
[/quote]

Bu sorudan sonra git hemen lpg taktir...  :lol: :tamam: 
//////--ALO 158--\\\\\\
 //////KOMUTANLIĞI\\\\\\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 11 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Şubat 05, 2017, 19:36:22 »
 :rofl: :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 75000
  • 550 kere teşekkür etti
  • 137 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Şubat 05, 2017, 21:42:58 »
şahsımın naçizane görüşü eğer Didim'de uzun vadeli kalmayı düşünüyorsanız LPG taktırmayın hoş bu kısıtlanma konusunda diğer üyelere katılıyorum LPG dönüşümü yaptırırsanız daha çok km yaparsınız lakin Didim'e hiç gitmedim ama şehir içi trafiği yoğun değildir diye düşünüyorum ,yıllık KM hesabınızı yapın bulunduğunuz ilde ya da civarında önerilen markanın önerilen USTASIna gidip kitin maliyetini vs öğrenip bu değerler sonucunda en uygun kararı siz verirsiniz : ) 
2005 Corolla 1,6 sol ---- 2011 Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • #Umrumdışı
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Şubat 06, 2017, 08:49:45 »
Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. aktif kullanıcı olacağım :)
 en iyisi 1 yılı tamam lasın daha 4 ay oldu kasım ayında bu konuyu bidaha açarım şimdilik beklemede takipte kalayım napalım 4 yıl bende zaten mecbur 1 yılını bi benzinli kullanalım
 Gülmezseniz bişey daha sorucam ben bu aracın yağını suyunu cartını curtunu bişey yapmam gerekiyormu kısa öz yazarmısınız öyle biniyorum yıkamadan başka bişey yaptığım yok önemli bi detay varmı bildiğiniz
  HELP MEE :( ????

Mesaj Birleştirildi: Şubat 05, 2017, 18:25:53

Cam suyunu kontrol edin kendiniz başka bişey kontrol etmenize gerek yok. Ücretsiz 1000 bakımında eksiği gediği varsa yapmışlardır zaten.
Sizin şikayet ettiğiniz başka bir konu varsa (tedirgin olduğunuz vs ) buradan belirtin yardımcı oluruz.
Ayrıca Işık yandıktan sonra 70 km gittim ben ama daha da gider mi bilmiyorum riske girmedim.
Ama ben senin yerinde olsam dizel benzin farketmez çeyreğin altına düşürmem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '14
  • 305 kere teşekkür etti
  • 312 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Şubat 06, 2017, 09:30:22 »
Şimdi şöyle bir detay var Aydın sıcak memleket buda demek oluyorki araba LPG geçiş ısısına daha erken ulaşacak ve minimum benzin tüketerek LPG'ye geçecek.Nacizane tavsiyem 4 yıl binmek gibi bir plan varsa LPG dönüşümü yapın daha fazla beklemeyin.Fakat aracınızı gerçekten LPG için emin ellere teslim edin yoksa başınız çok ağrır.

Diğer üyelerinde belirttiği gibi LPG takıldıktan sonra araca binmekteki korkunuzda azalır  :)
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 46 kere teşekkür etti
  • 103 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Şubat 06, 2017, 09:37:25 »
aracınız hayırlı olsun. kazasız belasız kullanın. lpg bence hemen takmayın zaman içinde siz zaten en doğru kararı vereceksiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 216 kere teşekkür etti
  • 270 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Şubat 06, 2017, 09:59:48 »
Araç hayırlı olsun. Bir sene binip iyi bir analiz ile düşünün LPG işini. Hem zaten İstanbul'a geleceksin, ortalama 100 KM/h bandında kal ve makul yakıt tüketiminden sonra LPG işinden vazgeçeceksin. Garantili araçta ilk suç atılan kullanıcı veya LPG oluyor, bunu iyi araştırın. Fakat yazdıklarınıza göre LPG çok büyük kar sağlamayacaktır. Aynı aracı kullanan arkadaşım İstanbul'da lpg taktırmıyor. 2011 den beri 1.33 corolla lar kullanıyor.

Kabaca hesap yapalım; Siz aracı çalıştırınca yaklaşık 1 Km içinde benzinde gidince LPG'ye geçiş yapacak. Gene yazdıklarınıza göre çok fazla Km veya uzun yol yapmadıkça küçük şehirde LPG acil bir şey değil. Hele ki sıfır araca. Bir de maddayat var. Bu tarz hesapları iyi araştırıp yapın. Ondan sonra taktırmazsın zaten.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Şubat 06, 2017, 11:00:56 »
Şuan lpg 5.00 lira olsun tezekli sisteme gecerim. Odun kömür ne varsa yakar o arabayi yürütürüm. Ama senin icin gerekli degil bahri bekle 1 sene daha.
//////--ALO 158--\\\\\\
 //////KOMUTANLIĞI\\\\\\