Gönderen Konu: Allah rızası için yardım edin çıldırıcam artık.  (Okunma sayısı 4736 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
        Herkese selamlar,herşeyi anlatmaya baştan başlayım ben 26 yaşında bir gencim küçüklükten beri özenirdim insanlara bir arabam olmasını Şükürler olsun işe girdik Allah nasip etti Toyota Auris Active Sky pack aldım 2016 model 1.6 fakat çok yaktığında dolayı Cuma günü aracıma Lpg taktırma kararı aldım forumda tavsiye üzerine bir yere taktırdım (Tavsiye eden arkadaşa kızmıyorum) ve BRC SEQ32 turbo modelini taktılar herşey iyi güzeldi gece deneme yapayım dedim aracım belirli bir hızın üstüne çıkmıyor gece foruma konu açtım Allah razı olsun bir arkadaş cevap vermiş ince ayar yapılması gerektiğini söyledi,sabah gittim böyle böyle dedim aracın dedi alışacak Lpg'ye o yüzden çıkmıyor dedi ayrıldım eve geldim içim rahat etmedi tekrar gittim adama ince ayar yapın dedim müsait değil dedi çok kalabalık burası dedi Pazartesi yapalım dedi sinirlendim sökün dedim söktüler içim yana yana güzelim arabımı 2.kez söktürdüm insanların çok övdükleri bir yere gittim Bahçelievler'den Ümranineye yolda giderken araba tekledi benzin yeme olayı oldu ve hararet yükseldi alçaldı yükseldi alçaldı ara gene tekledi bu bir süre oldu takıcak adama söyledim eğer sorun devam ederse baska bir şey var takamam dedi baya zorladılar arabayı tekleme felan olmadı kaputu kaldırdılar Brc'yi taktırdığım adamlar manifolt'u yanlıs yerden metal'denmi ne  deldiklerini söylediler inşallah içinde parça kaçmamıştır dediler o yüzden titreme yapıyordur dediler montaja başladılar Lavato OBD2 önerdi taktılar herşey güzel gene arabada müzik dinliyorlar ezan okundu kapattık montaj bitti arabayı çalıştırdım ekran calısmıyor yani ekrana hiç elektirik gelmiyor hız göstergelerinin ordada üçgen ışığı yanık(Motor arıza ışığı değil) kaldı ayar felan yaptılar test sürüşü yaptık geldik ama ekran gene çalışmıyor ve yolda gelirken farkettim gaz vericekken araba ufak titriyor otomatik vites bu arada onun dışında hiç bir sorun yok sinirden ağlama durumuna geldim 2 gündür perişan oldu sıfır aldığım arabam ne hallere geldi ekran için elektirikçiye yönlendirdiler kutup başını çıkardı 10dk bekledi gene çalışmadı,ekranı çıkarmam lazım dedi çıkarttırmadım sigorta atmıs olabilirmi dedim atsa yukardaki ışıklar yanmaz dedi.Abiler,kardeşler ne yapayım ne edeyim çıldırıcam artık Toyota servisine götürsem motor zaten garanti dışı kaldı o kesin sorum şu bu manifolt bana sıkıntı yaratırmı ve ekran olayını nasıl çözerim lütfen yardım edin herkese teşekkür ederim,Allaha emanet olun.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Ynt: Allah rızası için yardım edin çıldırıcam artık.
« Yanıtla #1 : Ocak 28, 2017, 22:20:29 »
Geçmiş olsun çok sıkıntılı bir durum gerçekten. Forumda o kadar tavsiye edilen usta varken İstanbul gibi bir yerde bu sorunu yaşıyorsanız ne diyelim ki.
Lovato taktırmanız isabet olmuş. Fakat yol ayarı yapılması gerekiyor. Çözüm otogazdan İlker beye gidin bir ona yol ayarı yaptırın. Elektrik bağlantısını özellikle obd noktasındaki bağlantıyı kontrol ettirin. Sigortaların kontrol edilmesine fayda var. İnşallah sigortadandır.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 28, 2017, 22:31:17 »
     Teşekkür ederim sağolun bu akran neden çalışmıyor acaba bir bilginiz varmı ? Toyota servise götürsem garanti kapmasında bakarlarmı ? Lpg taktım diye elektiriki aksamda garanti dışımı kaldı acaba ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #3 : Ocak 28, 2017, 22:39:35 »
     Teşekkür ederim sağolun bu akran neden çalışmıyor acaba bir bilginiz varmı ? Toyota servise götürsem garanti kapmasında bakarlarmı ? Lpg taktım diye elektiriki aksamda garanti dışımı kaldı acaba ?

Elektrik konusunda daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır. Sigortaları bir kontrol edin işte. Tek tek bakılsın patlayan var mı diye. İnşallah sigortadan çıkar da büyük sıkıntı olmaz. Bundan da değilse mecbur iyi bir elektrikçi ya da servise baktıracaksınız.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '12
  • 60 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 28, 2017, 23:03:53 »
Üzücü umarım sorun hallolur, 4 yıl öncede bi araca lpg taktırmıştım, 4 gün sonra fan arıza yaptı, fan kablosuna lpg montajında dikkat etmemişler motor bloğunda eriyip kopmuştu,bence öncelikle sigortalara bakılmalı, daha sonra lpg montajında çekilen ekstra kabloları takip edip çıkan bir soket yada kopan bir kablo varmı diye bakılabilir, büyük ihtimal brc yi geri sökenler sinirle hareket etmişlerdir.
Üzülmeyin hallolur, birde yol ayarı hem şuanki durum için hemde lpg nin motora uzun vadede verdiği zararı en aza indirmek için yapılması gereken bir ayar.
2011   1.4d-4d   Corolla   52bin km.
2004   1.3          Yaris      60bin km.
2006    1.6         Corolla   35bin km.
2012    1.6         Corolla   ......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Vaveylâ!
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 20053
  • Model Yılı: '15
  • 2 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 28, 2017, 23:13:46 »
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Büyük bir talihsizlik yaşamışsınız. Lovato'yu taktırmakla iyi etmişsiniz. Ekran kısmı ise büyük ihtimal ya bi' kabloyu-soketi çıkardılar ya da sigorta kutusundan kaynaklı bir sorun var. Hallolur diyorum. Ben de lpygi ilk taktırdığımda araba gaz kokuyordu ve stop ediyordu. Stop sorununu 2 günde, gaz kaçağını da  2 hafta sonra dolum yerinden bulabildiler. Maalesef bazı ustalar ve yerler lpg konusunda seri üretime geçtikleri için dikkat etmiyorlar. İstanbul gibi bir yerde bile iyi işçilik bulmak zorlaştı diyebilirim. Ben de Atiker konusunda iyi bir usta arıyorum. Bakalım, birkaç yer bulabildim. Referans çok olursa bakımlara oraya gideceğim.
Yukarıda bir arkadaş Çözüm Otogaz'ı önermiş. Lovato konusunda orası gayet iyi. Bi' gidin, sorununuzu çözeceklerdir büyük ihtimal. Tekrar geçmiş olsun.
Muallim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • :)
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '16
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 29, 2017, 00:49:20 »
brc nin içerdeki gaz göstergesini sökerlerken; ekranın kablolarını çıkarmışkardır. kontrol edin
Toyota Auris 2016

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • DENİZLER GELECEĞİMİZDİR...
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '11
  • 61 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 29, 2017, 02:28:20 »
Sen onca sene heveslen bir hevesle araba al karaktersizin biri yüzünden sorun yaşa. Allah korkusu kalmamış kimsede onca para aliyorlar işe gelince burnundan kıl aldirmiyorlar. Kardeşim sen en iyisi arabani al servise git konuş. Mesela kocaeli kaya plazanin anlaşmalı oldugu lpg bayisi var sifir km araclara lpg takiyorlar.  Kafam rahat olsun diyorsan servise mutlaka git.

Bu arada sana yanlış yapan bu bayiinin ismini ver deşifre olsun bilinclensin toyotacluptr uyeleri gitmesin kimse...
//////--ALO 158--\\\\\\
/////SAHİL GÜVENLİK\\\\\\
 //////KOMUTANLIĞI\\\\\\
                                       DENİZLER GELECEĞİMİZDİR...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 29, 2017, 03:45:08 »
Geçmiş olsun,
Sıfır araçta bu gibi sorunlar olunca insan ister istemez üzülüyor.
LPG konusunda deneyimim yok ancak aracın ekranı sıkıntı yaratmaz kolay kolay bozulacak bir şey değil,sorun ya atık sigorta yada arkadaşların dediği gibi çıkan/gevşeyen soket yüzündendir.
Kendinizi bu kadar  üzmenize gerek yok servise gidin araç daha garantide.Ekran için mutlaka seri şekilde çözüm bulacaklardır.
Tekrar geçmiş olsun,aracınızın keyfini çıkarın problemler illaki hal yoluna girer
Selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 29, 2017, 06:55:35 »
   Herkese çok teşekkür ederim en kısa zamanda servise gidip sorununun halledilmesi için uğraşıcam artık.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 29, 2017, 08:09:13 »
Vallahi merakla sonuçları bekliyorum çok üzüldüm durumuna kardeşim. Kul yapısı düzelmeyecek bisey yok en fazla cebinden para çıkar gönlünü ferah tut
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ocak 29, 2017, 09:28:02 »
       Toyota'nın servisi bugün kapalıymış götüremedim içim içimi yiyor nedir bu sorununun kaynağı sigortalara bakayım dedim beyaz bir kapak var çıkartamadım onuda.:(

Mesaj Birleştirildi: Ocak 29, 2017, 10:55:47
        Arkadaşlar,çok şükür sigorta atmış kitapçık'dan sigortaların yerini öğrendim açtım yedek sigorta varmış üstte çıkarttım taktım şuan çalışıyor bir problem yok çok şükür,umarım manifolt bir sorun çıkarmaz ilerleyen zamanlarda.İyi dileklerini için sağolun siz siz olun sakın ha sakın dikkat edin iyi yere taktırın,Allaha emanet olun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ocak 29, 2017, 20:57:38 »
Geçmiş olsun:)
Keyifli sürüşler
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 118000
  • Model Yılı: '10
  • 261 kere teşekkür etti
  • 168 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ocak 29, 2017, 21:22:40 »
Çok çok geçmiş olsun.  Manifold da delik yada hava kaçağı varsa muhtemelen arıza ısşığı yakar
2010 1,6 corolla
2002 1,6-vvt-i Corolla
2001 1,4 astra-f

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #14 : Ocak 29, 2017, 21:27:08 »
Geçmiş olsun. Tahminlerimizde çok şükür haklı çıktık.
Önceden delinmiş manifolt delikleri kapatılmadı mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ocak 29, 2017, 21:44:24 »
Geçmiş olsun lpg.yi izmittemi taktırdınız.yetkili servis brc ile anlaşmalı ustalıkları iyidir fakat yol ayarı pek yapmazlar.Lovato taktırmanız çok iyi bir karar olmuş bence brcden çok daha iyi.
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Ocak 29, 2017, 23:39:45 »
Geçmiş olsun lpg.yi izmittemi taktırdınız.yetkili servis brc ile anlaşmalı ustalıkları iyidir fakat yol ayarı pek yapmazlar.Lovato taktırmanız çok iyi bir karar olmuş bence brcden çok daha iyi.

Cavit abi sende benim kafamdaki soruya değindin. İzmit brc bayisi neden yol ayari yapmiyor. Bende istedim ama gerek yok dedi lpg montajını yapan ustalar. Gittigimde montajlanicak arac yoktu hemen alalim 1.5 saate biter dediler sanki baslarindan savmak ister gibiydi hepsi. Şimdi orda bisey diyemedim adamlarla kötü olmamak için. Sonucta isimizi yapıyorlar. Bu konuda bilgilendirir misin beni? Saygılar sunuyorum
//////--ALO 158--\\\\\\
 //////KOMUTANLIĞI\\\\\\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 75000
  • 550 kere teşekkür etti
  • 137 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ocak 30, 2017, 00:15:17 »
Cavit abi sende benim kafamdaki soruya değindin. İzmit brc bayisi neden yol ayari yapmiyor. Bende istedim ama gerek yok dedi lpg montajını yapan ustalar. Gittigimde montajlanicak arac yoktu hemen alalim 1.5 saate biter dediler sanki baslarindan savmak ister gibiydi hepsi. Şimdi orda bisey diyemedim adamlarla kötü olmamak için. Sonucta isimizi yapıyorlar. Bu konuda bilgilendirir misin beni? Saygılar sunuyorum

bence bu durum İzmit'le sınırlı değil şahsen bende performans vs sorunlar yüzünden bir sürü ustaya gittim içinde bu işte adını duyuranlar da var hiç biri yanaşmadı "abi motor arızası yanmıyorsa gerek yok yeaa" dediler hep velhasıl kelam sonunda bir yer buldum cihaza taktı gerek yok fena değil dedi aradan 6-7 ay sonra tekrar gittim bağladı "araç aşırı fakir karışımda" dedi (hala arıza ışığı yanmış değil) rolantide yapacaktı sanırım  ince ayarla yol testi yapabilir miyiz dedim sağolsun yaptı oda ısrarla hani aslında parasıyla yapılan bi hizmet için neden yalvarmak zorunda kalıyoruz ki ? aracın boğaz kelebeğini temizlettim  bujisini vs değiştirdim performans iyi ama yakıt arttı hani korkuyorum tekrar gitmeye çünkü yapmayacaklar başka yerde de şu ayara dokundurmak istemiyorum garip bi durum

not:bide lpg filitrelerini değiştirmiştim kit maalesef prins onun hatırına da yapmış olabilirler :)
2005 Corolla 1,6 sol ---- 2011 Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Ocak 30, 2017, 01:02:30 »
bence bu durum İzmit'le sınırlı değil şahsen bende performans vs sorunlar yüzünden bir sürü ustaya gittim içinde bu işte adını duyuranlar da var hiç biri yanaşmadı "abi motor arızası yanmıyorsa gerek yok yeaa" dediler hep velhasıl kelam sonunda bir yer buldum cihaza taktı gerek yok fena değil dedi aradan 6-7 ay sonra tekrar gittim bağladı "araç aşırı fakir karışımda" dedi (hala arıza ışığı yanmış değil) rolantide yapacaktı sanırım  ince ayarla yol testi yapabilir miyiz dedim sağolsun yaptı oda ısrarla hani aslında parasıyla yapılan bi hizmet için neden yalvarmak zorunda kalıyoruz ki ? aracın boğaz kelebeğini temizlettim  bujisini vs değiştirdim performans iyi ama yakıt arttı hani korkuyorum tekrar gitmeye çünkü yapmayacaklar başka yerde de şu ayara dokundurmak istemiyorum garip bi durum

not:bide lpg filitrelerini değiştirmiştim kit maalesef prins onun hatırına da yapmış olabilirler :)

Lpg de en önemli şeyin işçilik olduğunu söylüyor herkes ama ondan da önemlisi adam olmaktan geçiyor. Allah korkusu olacak aldigin paranın hakkını vereceksin. Sıkıntı yaşadığım anda farklı anlasicam artık. Dolar yükselir euro yükselir ağlarlar is yapamiyoruz diye, gelen musteriyede adam akıllı muamele yapmazlar.
//////--ALO 158--\\\\\\
 //////KOMUTANLIĞI\\\\\\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1.6 Advance Multidrive
  • Model Yılı: '15
  • 42 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ocak 30, 2017, 09:31:26 »
Kardeş bende brc taktırdım, şamandıra problemi çıkmıştı, 2 defa gittim takdırdığım yere.Yok "gösterge yanıltır yok takıldığı zaman getir ben bir göreyim" gibi bahaneler ürettiler.En son müşteri hizmetleri ile irtibata geçtim , "söktürün bize göndersinler test yapalım" dediler, gittim söküp teste gönderdiler.Yani kısacası her şey malı satıncaya kadar, ondan sonrası herkes kendi yoluna.Bilsem brc taktırmaz dım.