Gönderen Konu: Tüm Detaylarıyla 10.2" Android Multimedya Ekran Tanıtımı - Toyota Corolla E160  (Okunma sayısı 5841 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Emre A. Bayar
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 41000
  • Model Yılı: '15
  • 330 kere teşekkür edildi
Merhabalar,

Bu videomda Corolla aracım için yurtdışından sipariş edip montajını yaptığım 10.2 inçlik android multimedya ekranımın tüm menü arayüzünü, özelliklerini ve kullanımını uzunca anlatmaktayım.

Tüm detaylarıyla anlatım gerçekleştirdiğim için video biraz uzun oldu. Videoda bahsetmeyi unuttuğum ekran yansıması konusu değinirsem cihazın ekranında maalesef yansımalar oluyor.

Tanıtım Videosu:   
Ürünü Aldığım Link:  https://tr.aliexpress.com/item/Car-DVD-for-Toyota-Corolla-2014-with-Pure-android-4-1-dual-CoreCPU-1G-RAM-1G/1845101337.html?

Daha önce paylaşımını yaptığım;
-Multimedya ekramın montaj videosu için;   -Multimedya ekranımın tanıtımı ve kutu içeriği videosu için;   

Ekranın Özellikleri;

- 1024x600 çözünürlükte dijital kapasitif ekran
- 1.6GHz Cortex A9 Quad Core işlemci
- Samsung 1GB DDR3 ram
- 16GB dahili hafıza
- MicroSD kart girişi (Navigasyon için) 32GB kadar
- 4x50W ses çıkışı
- Navigasyon
- Wifi
- Bluetooth 2.0
- RDS Radyo (18 kanal FM, 12 kanal AM)
- Video oynatma
- Resim görüntüme
- MirrorLink
- 2 adet USB 2.0 baglantısı (32GB kadar flash disk & 3G modem destekli)
- 1 adet USB 2.0 bağlantısı (HDD destekli)
- Android 5.1.1
- Geri dönüş kamerası (Orijinal araç kamerasını destekleme)
- CanBus desteği
- Direksiyon tuşlarını çalıştırması
- Orjinal lastik basınçlarını gösterebilme
- Dokuntmatik panel tuşları
- DVR kamera (opsiyonel)
- Dijital TV (opsiyonel)
- TPMS (opsiyonel)
- 3G Modem (Opsiyonel)

İyi günler.
Emre

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 82000
  • Model Yılı: '13
  • 63 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
Merhabalar,

Bu videomda Corolla aracım için yurtdışından sipariş edip montajını yaptığım 10.2 inçlik android multimedya ekranımın tüm menü arayüzünü, özelliklerini ve kullanımını uzunca anlatmaktayım.

Tüm detaylarıyla anlatım gerçekleştirdiğim için video biraz uzun oldu. Videoda bahsetmeyi unuttuğum ekran yansıması konusu değinirsem cihazın ekranında maalesef yansımalar oluyor.

Tanıtım Videosu:   
Ürünü Aldığım Link:  https://tr.aliexpress.com/item/Car-DVD-for-Toyota-Corolla-2014-with-Pure-android-4-1-dual-CoreCPU-1G-RAM-1G/1845101337.html?

Daha önce paylaşımını yaptığım;
-Multimedya ekramın montaj videosu için;   -Multimedya ekranımın tanıtımı ve kutu içeriği videosu için;   

Ekranın Özellikleri;

- 1024x600 çözünürlükte dijital kapasitif ekran
- 1.6GHz Cortex A9 Quad Core işlemci
- Samsung 1GB DDR3 ram
- 16GB dahili hafıza
- MicroSD kart girişi (Navigasyon için) 32GB kadar
- 4x50W ses çıkışı
- Navigasyon
- Wifi
- Bluetooth 2.0
- RDS Radyo (18 kanal FM, 12 kanal AM)
- Video oynatma
- Resim görüntüme
- MirrorLink
- 2 adet USB 2.0 baglantısı (32GB kadar flash disk & 3G modem destekli)
- 1 adet USB 2.0 bağlantısı (HDD destekli)
- Android 5.1.1
- Geri dönüş kamerası (Orijinal araç kamerasını destekleme)
- CanBus desteği
- Direksiyon tuşlarını çalıştırması
- Orjinal lastik basınçlarını gösterebilme
- Dokuntmatik panel tuşları
- DVR kamera (opsiyonel)
- Dijital TV (opsiyonel)
- TPMS (opsiyonel)
- 3G Modem (Opsiyonel)

İyi günler.

Paylaşım için teşekkürler.
Bu cihaz için gümrük vergisi ne kadar ödediniz? 2017 yılı değişikliğinde ne kadar öderiz? Ödemeyi PTT ye mi yapıyoruz?
Güle güle kullan kardeş hayırlı olsun
Yeni Toyota Corolla 2013 Premium Benzin + LPG  Manuel.....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Emre A. Bayar
Paylaşım için teşekkürler.
Bu cihaz için gümrük vergisi ne kadar ödediniz? 2017 yılı değişikliğinde ne kadar öderiz? Ödemeyi PTT ye mi yapıyoruz?
Güle güle kullan kardeş hayırlı olsun

Teşekkürler.
Ben bu ürüne gümrük vergisi ödemedim.
Yilsonu islemlerindenmi bilmiyorum ama hic gümrüğe takılmadan adresime ulaştı (ocak ayinin ilk haftasi bana ulaşmıştı)
Normalde gümrüğe tabi üründü şansa geldi ama yeni gümrük düzenlemesi ile artık hiç şans yok.
Benim ürün EMS firmasıyla Turkiyeye gelip PTT ile bana ulaştı ve ben sadece 0.6tl damga vergisi ödedim. Gümrüğe takilsa idi adresime ait bölge dağıtım merkezine gidip odemeleri gerceklestirecektim (okuduğumca)
Emre

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 63 kere teşekkür etti
Teşekkürler.
Yilsonu islemlerindenmi bilmiyorum ama hic gümrüğe takılmadan adresime ulaştı (ocak ayinin ilk haftasi bana ulaşmıştı)
Normalde gümrüğe tabi üründü şansa geldi ama yeni gümrük düzenlemesi ile artık hiç şans yok.
Benim ürün EMS firmasıyla Turkiyeye gelip PTT ile bana ulaştı ve ben sadece 0.6tl damga vergisi ödedim. Gümrüğe takilsa idi adresime ait bölge dağıtım merkezine gidip odemeleri gerceklestirecektim (okuduğumca)
Teşekkürler kardeş tekrar hayırlı olsun.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 24, 2017, 23:31:48
Teşekkürler.

Emre bey can-bus paketle beraber mi geliyor yoksa ayrıca mı aldınız?

Mesaj Birleştirildi: Ocak 25, 2017, 00:02:00
bu ürünle 
https://tr.aliexpress.com/item/Pure-Android-5-1-1-Quad-core-HD-screen-1024-600-2-din-Car-DVD-GPS/32787285352.html?spm=2114.13010208.99999999.264.apgchb

sizin aldığınız ürün arasında fark yok sanırım.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 25, 2017, 01:02:34
EN ÖNEMLİSİ ÜRÜN YERİNE TAM OTURDU MU? AÇIKLIK KALDIMI?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Emre A. Bayar
Teşekkürler kardeş tekrar hayırlı olsun.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 24, 2017, 23:31:48
Emre bey can-bus paketle beraber mi geliyor yoksa ayrıca mı aldınız?

Mesaj Birleştirildi: Ocak 25, 2017, 00:02:00
bu ürünle 
https://tr.aliexpress.com/item/Pure-Android-5-1-1-Quad-core-HD-screen-1024-600-2-din-Car-DVD-GPS/32787285352.html?spm=2114.13010208.99999999.264.apgchb

sizin aldığınız ürün arasında fark yok sanırım.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 25, 2017, 01:02:34
EN ÖNEMLİSİ ÜRÜN YERİNE TAM OTURDU MU? AÇIKLIK KALDIMI?

Evet canbus paketle birlikte geliyor, ayrıca bir ucret ödeyip almadım.

Ürün benzer urun hatta aynisi cunku saticilar tedarik edip satisini gerçekleştiriyor.

Ürün herşeyiyle yerine tam oturdu ama sadece sağ üst köşesinde küçük bir kasma sonucu küçük acıklık var.

Pür dikkat bakinca anlasiliyor ama genel bakinca dikkat çekmiyor
Emre

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 63 kere teşekkür etti
Teşekkürler kardeş

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 63 kere teşekkür etti
Emre Bey Merhaba

Montajını yaptığın 10.2 inç multimedya cihazınızda direksiyondaki tüm tuşları destekliyormu
Mesala direksiyonun solunda yer alan;
 ses artırma azaltma mode tuşu geri tuşu kanalk yukarı kanal aşağı sağ-sol  tuş (Radyo kanallarında çalışıyordu.) tuşları çalışıyormu.

Bende yukarı tuşa bastığımda hafızadaki radyo kanallarını geri tuşu çalışıyor (mesela hafızadki kanal 3 ise 2 ye geliyor)
Aşağı tuşa bastığımda hafızadaki radyo kanallarını ileri tuşu çalışıyor (mesela hafızadki kanal 2 ise 3 ye geliyor)
dört tuşun ortasındaki video oynarken pause yapıyor ama aşağı yukarı ters çalışıyor sol sağ tuşu basıldı sinyalini alıyor ama hiç bir göre yürütmüyor.

Kolay gelsin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Emre A. Bayar
Emre Bey Merhaba

Montajını yaptığın 10.2 inç multimedya cihazınızda direksiyondaki tüm tuşları destekliyormu
Mesala direksiyonun solunda yer alan;
 ses artırma azaltma mode tuşu geri tuşu kanalk yukarı kanal aşağı sağ-sol  tuş (Radyo kanallarında çalışıyordu.) tuşları çalışıyormu.

Bende yukarı tuşa bastığımda hafızadaki radyo kanallarını geri tuşu çalışıyor (mesela hafızadki kanal 3 ise 2 ye geliyor)
Aşağı tuşa bastığımda hafızadaki radyo kanallarını ileri tuşu çalışıyor (mesela hafızadki kanal 2 ise 3 ye geliyor)
dört tuşun ortasındaki video oynarken pause yapıyor ama aşağı yukarı ters çalışıyor sol sağ tuşu basıldı sinyalini alıyor ama hiç bir göre yürütmüyor.

Kolay gelsin

Direksiyondaki sag ve sol tus hariç tüm tuslar görevini yapıyor, sag solu algiliyor (ses çıkarıyor) ama islem yapmıyor hicbir menüde.

Radyoda ileri geri tuşları ile kanallar arasi ileri geri gidilebiliyor, mode tusuna basili tutuldugunda sesi mute yapıyor ve geri aciyor.

Geri tusu her menudr geri olarak calisiyir.

Video veya muzikde ortadaki nokta(.) tusu durdurma ve tekrardan oynatma olarak gorev yapıyor.

En buyuk eksiklik sag sol tusun menuler arasinda veya videoda hatta basili tutulunca muzikte ve videoda hizli sardirma olarak kullanilmamasi olmuş.
Emre

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 63 kere teşekkür etti
Teşekkürler Kardeş

Desene bizdeki aynı can-bus versiyon yüklü.
Bende ayrıca yukarı radyo kanalını geri aşağıdaki tuşta ileri olarak çalılıyor.

Halbuki çalışamayn sol ve sağ tuşlarda radyoda ileri geri arama yapsaydı veya tvde arama yapsaydı ne iyi olurdu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Emre A. Bayar
Teşekkürler Kardeş

Desene bizdeki aynı can-bus versiyon yüklü.
Bende ayrıca yukarı radyo kanalını geri aşağıdaki tuşta ileri olarak çalılıyor.

Halbuki çalışamayn sol ve sağ tuşlarda radyoda ileri geri arama yapsaydı veya tvde arama yapsaydı ne iyi olurdu.

Çin işi bu ekranlar birbirinin benzeri zaten. Marka model tam belli değil, bütün satıcılar aynı ürünü satıyor.

O tuşlar bendede öyle çalışıyor yani bizim orjinal touch ekranlarin tersi.

Radyonun numarasina gore geri tusu 1den 2 ye, 2den 3e gecirerek gidiyor, ama bu sanki numaraya degilde ekranda radyolar arasi kaydirmaya gore tusu öyle ayarlamışlar.

Şöyle söyleyeyim; tv de kumandaya basarsaniz ileri tusu 1 2 3 4 diye kanallari degistirir ama kanal listesini siralatinca 1 2 3 4 diye alt alta dizilen kanallar arasında ilerletirken bu sefer aşağı tuşuna basarak yapariz. Yani bizim ekranlarda bunun gibi birsey olmuş.

Daha dogrusu ben öyle düşündüm:)
Emre

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 63 kere teşekkür etti

Teşekkürler kardeş.
Android sistemlerde key cfg  yada buna benzer tuşların çalışma işlevini tutan bir dosya var o dosyaya ulaşabilsek hem bu ayarı hemde çalışıyor olmasına rağmen işlev görmeyen tuşalarada atama yapılabilir diye düşünüyorum.Nihayetinde tuşların çalıştığı ses çıkarmsıyla anlaşılıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • merhaba ben şahin
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 30000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Emre bey öncelikle başarılı sunumun için çok teşekkürler. Hakaten çok yararlıydı.
Size bir kaç sorum olacak;
cihazın DVD sürücüsü varmı.
sizin sunumu yaptığınız tarihten bu yana daha gelişmiş bir model bulabildiniz mi?
Yazılımın Stabil çalışıyor mu. Sarsıntılardan etkileniyor mu?
Sd kart desteği var mı? Kaç GB ye kadar destekliyor. Ayrıca USB desteği kaç GB ye kadar?
İçerisinde televizyon anteni çıkıyor mu yoksa bunu da satın almamız gerekiyor mu?
Türkiyede satılıyor mu? nerede?
Siz satıyor musunuz?
Emre bey aklıma gelenler bunlar cevaplarsanız sevinirim
şahin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Emre A. Bayar
Emre bey öncelikle başarılı sunumun için çok teşekkürler. Hakaten çok yararlıydı.
Size bir kaç sorum olacak;
cihazın DVD sürücüsü varmı.
sizin sunumu yaptığınız tarihten bu yana daha gelişmiş bir model bulabildiniz mi?
Yazılımın Stabil çalışıyor mu. Sarsıntılardan etkileniyor mu?
Sd kart desteği var mı? Kaç GB ye kadar destekliyor. Ayrıca USB desteği kaç GB ye kadar?
İçerisinde televizyon anteni çıkıyor mu yoksa bunu da satın almamız gerekiyor mu?
Türkiyede satılıyor mu? nerede?
Siz satıyor musunuz?
Emre bey aklıma gelenler bunlar cevaplarsanız sevinirim

Teşekkür ederim,

Cihazın üzerinde dvd özelliği yok ama opsiyonel olarak seçeneklerde mevcut.
Şuana kadar 2 kere donma dışında hiçbir problem ile karşılaşmadım.
Sarsıntı vs hiçbir durumdan etkilenmedi şimdiye kadar.
Cihazın panal üzerinde microSD kart girisi mevcut ve navigasyon için kullanılıyor suanlik (8gb takılı) ve satıcının beyanına gore 32gb destekliyor ama denemedim.
Cihazin 3 usb girişi var ve aracın usb si ile baglantisi size kalmış hangisini takarsaniz. 2 tane 32gb a kadar destekleyen ve 1 tane 1tb destekleyen (hdd ler için) var. Ben HDD olani bağladım ve 1TB bağladım sorunsuz çalıştırdı (yarısi dolu idi)
Icerisinde tv çıkmıyor dijital tv destegi var ve bunu saticidan satin almak gerekiyor.
Ben satışını yapmıyorum bende yurt dışından satın aldim ve Turkiyede de satılıyor. Daha doğrusu onlarda yurtdışından getirtip burda ticaretini yapıyorlar aratinca çıkmaktadır.

İyi günler
Emre

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Zor olan hiç sorun değil
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 10000
  • Model Yılı: '17
  • 11 kere teşekkür edildi
Emre bey merhaba.

2017 Toyota Corolla 1.6 MDS Advance aracımda Toyota Touch 2 navigasyonsuz multimedyam var

Bugüne kadar hiç sorulmayan bir soru soracağım???

Kullanmış olduğunuz Android multimedyanın kontak anahtarı çevrildikten sonra açılma süresi nedir?

Geri görüş kamerası geçiş süresi nedir?

Bu süreler size bir handikap oluşturmaktamı dır?

Bu sorularımın dışında orijinal multimedya yerine ANDROID bir multimedya ile değiştirmekte çok kararsızım.

Sizin görüşünüz nedir?

Teşekkür ederim.
2017 Toyota Corolla 1.6 MDS Advance (Benzin)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Metin bey öncelikle profil bilgilerinizi güncellemeniz rica ederiz.

Ayrıca aracı çalıştırır çalıştırmaz yola çıkmak, geri vitrse alıp park yerinden çıkmak bence çok acele bir davranış. Zaten çalıştırıp kemerinizi taktığınız süre kadar elran hazır olacaktır. Dizel araç ise bu durum turboya ve motora zararlı.
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara