Gönderen Konu: Avensis T27 Makyajlı kasa araç içinden bagaj kapağı açma  (Okunma sayısı 4707 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
Bildiğiniz gibi avensislerde içerden bagaj açma sistemi yok.Çinden aliexpressden aldığım buton ile bu eksiği gidermeye çalıştım.Bu konuyu açma gereğinide makyajsız kasa ile makyajlı kasanın tetik alacağımız soketlerinin farklı yerlerde olması idi.

Ürünü aldığım link ben aldığımda 9$ idi .Ürün soketsiz geliyor elektronikçi arkadaşım bir soket uydurdu sağolsun.Soketin iki taraf kenar ucundaki pinler tetikleme içerdeki iki adet pinde led ışık için

https://www.aliexpress.com/item/15B116-Trunk-Switch-For-Toyota/32542437763.html?spm=2114.13010608.0.0.DofyZF

İlk önce kapı eşiğindeki plastik parçayı iç taraftan çekerek çıkartıyoruz daha sonra ayak dayamanın yanındaki plastiğide çekip çıkartıyoruz

Işığı  espnin düğmesinin ordan soketi çıkartarak aldım içteki iki adet yeşil kablo artı ve eksi

Tetik alacağımız soket sol alttaki mavi kablo bağladığım Eflatun kablo

Şaseyide siyah ve beyaz kabloların olduğu yerden kahverenği kablo ile aldım.

Düğmemizin bağlanmış ve gece ışıklı hali

Hareket edip kapılar otomatik kilitlendiğinde düğmeye bastığınızda bağaj açılmıyor.Bağajın açılması için kapı kilidinin açık olması gerekiyor.

Katkılarından dolayı @Murat Köse (28015) teşekkür ederim. :alkis:

Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
Ynt: Avensis T27 Makyajlı kasa araç içinden bagaj kapağı açma
« Yanıtla #1 : Ocak 21, 2017, 19:54:24 »
Olay budur :tamam: :tamam:
Elinize sağlık :saygi:
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 886 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 21, 2017, 22:01:57 »
Elinize ,emeğinize sağlık Cavit bey güzel günlerde kullanın.
Selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 21, 2017, 22:19:23 »
Süper konu olmuş abi, ellerine emeğine sağlık. Murat abinin de yönlendirmesine, bilgilendirmesine sağlık.
Orjinal olsa bu kadar iyi olamazdı heralde.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 103000
  • 15 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
2012 Toyota Verso 1.6 Elegant extra Touch

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '13
  • 15 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
2013 Toyota Avensis Station Wagon + Emmegas(Landirenzo) Lpg Sistemi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #6 : Ekim 01, 2018, 14:47:36 »
selamlar,
link uçmuş, ürün linkini rica etsem güncelleyebilir misiniz?

Mesaj Birleştirildi: Eylül 30, 2018, 20:47:40
https://tr.aliexpress.com/item/For-Toyota-Highlander-tailgate-trunk-switch-music-switch-with-wire-free-shipping/32832075173.html?spm=a2g10.search0104.3.67.32eceb9bfutGMW&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_10059_10884_10887_10696_100031_313_10084_10083_10103_10618_10307_529,searchweb201603_60,ppcSwitch_0&algo_expid=6e31b10d-8993-4cd4-8aca-d22de87e4685-9&algo_pvid=6e31b10d-8993-4cd4-8aca-d22de87e4685&transAbTest=ae803_5&priceBeautifyAB=0

bu parça sanırım, yanılıyor muyum?

Benim aldığım satıcıda artık bu üründen mevcut değil.Linkini verdiğiniz üründen alıp uyğulayan arkadaşlar var birebir uyumlu hatta şansınıza bazılarının led renkleri aracın diğer aydınlatma renği ile aynı çıkıyor.Ürün uyumlu alabilirsiniz.Ürüne yorum yapan arkadaşa beraber uyğuladık resimde renk uyumu gözüküyor

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 15 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ekim 02, 2018, 15:05:20 »
Teşekkür ederim.

Sipariş verdim, bekleyelim bakalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 15 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ekim 21, 2018, 09:20:03 »
Selamlar arkadaşlar,
Linkteki ürünü satın almıştım ,  Bu hafta geldi  cuma akşam montaj yaptım şöyle bir durum var sizde de aynı durum var mı onu merak ettim sadece kontak kapalıyken bagajı acıyor, kontak açıldığında düğme işlevsiz kalıyor.
Oldu ama tam olmadı , hoşuma gitmedi, araba çalışırken bagajı açmak icin kontak kapatmam gerekecek :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #9 : Ekim 21, 2018, 11:13:25 »
Selamlar arkadaşlar,
Linkteki ürünü satın almıştım ,  Bu hafta geldi  cuma akşam montaj yaptım şöyle bir durum var sizde de aynı durum var mı onu merak ettim sadece kontak kapalıyken bagajı acıyor, kontak açıldığında düğme işlevsiz kalıyor.
Oldu ama tam olmadı , hoşuma gitmedi, araba çalışırken bagajı açmak icin kontak kapatmam gerekecek :(

Bu sistemde sadece kapılar kilitliyken bagaj düğmesi çalışmaz en azından bende böyle çalışıyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 15 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ekim 22, 2018, 11:16:32 »
Orta iki kablo ile ışığa elektrik aldım, esp den. Diğer iki kablodan siyah olanı şase ye, diğerini de resimdeki trigger aldığımız kabloya bağladım.
Nerede yanlış olabilir? Trigger alıyor ama kontak kapalıyken, tuştan dolayı olmaz diye düşünüyorum ama çıkamadım işin içinden :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ekim 22, 2018, 13:20:29 »
Orta iki kablo ile ışığa elektrik aldım, esp den. Diğer iki kablodan siyah olanı şase ye, diğerini de resimdeki trigger aldığımız kabloya bağladım.
Nerede yanlış olabilir? Trigger alıyor ama kontak kapalıyken, tuştan dolayı olmaz diye düşünüyorum ama çıkamadım işin içinden :(

Eğer kablo bağlantısında sıkıntı yoksa ki olmadığı görünüyor siz muhtemelen araç kapıları kilitli iken çalıştıramıyorsunuz, bu da normal bir durum. Araba kilitli olmayacak bagajın açılması için.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 15 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ekim 22, 2018, 16:43:59 »
Eğer kablo bağlantısında sıkıntı yoksa ki olmadığı görünüyor siz muhtemelen araç kapıları kilitli iken çalıştıramıyorsunuz, bu da normal bir durum. Araba kilitli olmayacak bagajın açılması için.

aracın kapıları açıktı. Arabaya bindim kitlemedim, yerinde çalışıyor o sırada, hatta sürücü kapası da açıktı, ama yine de açmıyor.
Aracı stop ettirince açıyor. ışık yanıyor, trigger alıyor, durum çok garip gerçekten.  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #13 : Ekim 22, 2018, 19:48:11 »
aracın kapıları açıktı. Arabaya bindim kitlemedim, yerinde çalışıyor o sırada, hatta sürücü kapası da açıktı, ama yine de açmıyor.
Aracı stop ettirince açıyor. ışık yanıyor, trigger alıyor, durum çok garip gerçekten.  :)
Sizde ölçü aleti var mı? Siz muhtemelen kabloları yanlış bağladınız. Bu işin özeti şu mor olan kabloyu şaseye bağlayınca bagaj açılıyor. Siz ölçü aleti varsa kontrol edin. Mor kablo ile şaseye bağladığınız kablo uçlarını direnç ölçme modunda ölçü aletine bağlayın düğmeyi aç kapa yapın. Eğer hareket varsa doğru kablolardır. Bu işlemi yaparken kablolar arabaya bağlı olmayacak
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 15 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ekim 23, 2018, 08:16:24 »
Sizde ölçü aleti var mı? Siz muhtemelen kabloları yanlış bağladınız. Bu işin özeti şu mor olan kabloyu şaseye bağlayınca bagaj açılıyor. Siz ölçü aleti varsa kontrol edin. Mor kablo ile şaseye bağladığınız kablo uçlarını direnç ölçme modunda ölçü aletine bağlayın düğmeyi aç kapa yapın. Eğer hareket varsa doğru kablolardır. Bu işlemi yaparken kablolar arabaya bağlı olmayacak

teşekkürler Murat bey.
aşağıdaki ürünü almıştım. Sizin bahsettiğiniz renkler bundan farklı sanırım.
https://tr.aliexpress.com/item/For-Toyota-Highlander-tailgate-trunk-switch-music-switch-with-wire-free-shipping/32832075173.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dNILMhM

Trigger veren kabloyu doğru yerden aldığıma eminim. Resimde açık şekilde anlatılmış yukarıda. Yanlış yaptıysam diğer kablolarda yapmış olmam lazım :)
Ben ortadaki iki kabloyu esp ye bağladım. Işık sürekli yanıyor. Bu yanlış olabilir mi?
Yan taraflardaki siyah olanı şaseye , diğer uçtaki kabloyu da resimlerde sokette anlatılan yere bağladım.
Ben şase'yi yanlış bağlamış olabilir miyim acaba? Ama tam tersini de bağladığımda hiç çalışmamıştı.
Ortaki iki kabloyu yanlış bağlasam ışık yanmazdı sanırım. Ortadaki kablolardan biri şase, öbürü esp ye gidiyor olabilir mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #15 : Ekim 23, 2018, 13:05:06 »
teşekkürler Murat bey.
aşağıdaki ürünü almıştım. Sizin bahsettiğiniz renkler bundan farklı sanırım.
https://tr.aliexpress.com/item/For-Toyota-Highlander-tailgate-trunk-switch-music-switch-with-wire-free-shipping/32832075173.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dNILMhM

Trigger veren kabloyu doğru yerden aldığıma eminim. Resimde açık şekilde anlatılmış yukarıda. Yanlış yaptıysam diğer kablolarda yapmış olmam lazım :)
Ben ortadaki iki kabloyu esp ye bağladım. Işık sürekli yanıyor. Bu yanlış olabilir mi?
Yan taraflardaki siyah olanı şaseye , diğer uçtaki kabloyu da resimlerde sokette anlatılan yere bağladım.
Ben şase'yi yanlış bağlamış olabilir miyim acaba? Ama tam tersini de bağladığımda hiç çalışmamıştı.
Ortaki iki kabloyu yanlış bağlasam ışık yanmazdı sanırım. Ortadaki kablolardan biri şase, öbürü esp ye gidiyor olabilir mi?
Ölçü aleti yok herhalde, hocam şu şekilde deneyin.
Tüm bağladığınız kabloları sökün, bir tane kırmızı kabloyu Eflatuna diğer 3 kabloyuda tek tek şaseye değirip yani nötr olacak şekilde düğmeye basarak bagajı hangisi açarsa o 2 kablo olduğunu tespit edersiniz. Geri kalan 2 kabloda ışık için kullanılır. Hep yanmaması lazım çünkü gösterge ışıkları akşam ışıklar açıldığı zaman yanıyor. Siz muhtemelen 12v olan bir yerden şase bağlantısı olmuş araç kapanınca 12V gidince şaseliyor gibi sanki. 
Sizin aldığınız üründe ortadakiler kenardakiler gibi değilde yanyana olanlar sanki kullanılacak, kırmızı ve yeşil ayrı kırmızı ve siyah ayrı şeklinde kullanın.
kırmızı ve yeşil yan yana olanlar bagaj açma için, kırmızı ve siyah aydınlatma için muhtemelen
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 15 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ekim 30, 2018, 08:20:31 »
Ölçü aleti yok herhalde, hocam şu şekilde deneyin.
Tüm bağladığınız kabloları sökün, bir tane kırmızı kabloyu Eflatuna diğer 3 kabloyuda tek tek şaseye değirip yani nötr olacak şekilde düğmeye basarak bagajı hangisi açarsa o 2 kablo olduğunu tespit edersiniz. Geri kalan 2 kabloda ışık için kullanılır. Hep yanmaması lazım çünkü gösterge ışıkları akşam ışıklar açıldığı zaman yanıyor. Siz muhtemelen 12v olan bir yerden şase bağlantısı olmuş araç kapanınca 12V gidince şaseliyor gibi sanki. 
Sizin aldığınız üründe ortadakiler kenardakiler gibi değilde yanyana olanlar sanki kullanılacak, kırmızı ve yeşil ayrı kırmızı ve siyah ayrı şeklinde kullanın.
kırmızı ve yeşil yan yana olanlar bagaj açma için, kırmızı ve siyah aydınlatma için muhtemelen

Aynen dediğiniz gibi Murat bey,  :alkis: kırmızı-eflatuna'a, yanındaki şaseye, diğer kenarda ikisi de lamba içinmiş. Şimdi düzgün çalışıyor. Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. İnşallah
aynı linkteki ürünü alan diğer arkadaşlara da yol gösterici olur yazdıklarınız ve tecrübemiz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #17 : Ekim 30, 2018, 08:35:21 »
Aynen dediğiniz gibi Murat bey,  :alkis: kırmızı-eflatuna'a, yanındaki şaseye, diğer kenarda ikisi de lamba içinmiş. Şimdi düzgün çalışıyor. Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. İnşallah
aynı linkteki ürünü alan diğer arkadaşlara da yol gösterivi olur yazdıklarınız ve tecrübemiz.
Allah cümlemizden razı olsun. Kazasız belasız güzel günlerde kullanın inşallah.
THE END