Gönderen Konu: 2012 Yaris marşpiyel bakaliti  (Okunma sayısı 2961 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 43
  • Model Yılı: '12
  • 2 kere teşekkür edildi
2012 Yaris marşpiyel bakaliti
« : Ocak 19, 2017, 17:00:34 »
2012 Yaris fun Multidrive s araç sahibiyim. Aracımın sağ alt maşpiyelinde kaldırıma sürtme sonucu bir eziklik oluştu. Bu küçük hasarı Auto King'de mini onarım kapsamında yaptırdım, fakat araç tamirden çıktıktan sonra şöyle bir şey fark ettim; Normalde o Marşpiyel sacının altında yere bakan, yandan bakılınca çok belli olmayan plastik bir şey vardı. Tamir ederken haliyle onu sökmüşler ve eskisi de hasarlı olduğu için yerine herhangi bir şey takmamışlar.  Biraz internette araştırma yaptıktan sonra buna "Marşpiyel Bakaliti" dendiğini öğrendim. Şimdi aracın sağ tarafında o bakalit yok! Sizce bu çok önemli bir parça mıdır? Aslında çok önemli olmasa bile ben bunu bulup, alıp yerine taktırmak istiyorum çünkü hafif ıslak ve tozlu bir yerden araç ile geçerken lastikten marşpiyele sıçrayan çok ince tane toz seslerini duymaya başladım şimdi. Bu bakaliti internette çok araştırdım ama bulamadım, servisler getirtebileceklerini ama 200 TL olduğunu söylüyor, açıkçası o kadar küçük plastik bir parça için biraz yüksek bir fiyat. Ben bu parçayı nereden bulup alabilirim ya da başka bir alternatif çözüm var mıdır bu konuda fikri olanlar yazıp aydınlatabilirse çok sevinirim...

Toyota Club Türkiye

2012 Yaris marşpiyel bakaliti
« : Ocak 19, 2017, 17:00:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 98200
  • Model Yılı: '13
  • 232 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
Ynt: 2012 Yaris marşpiyel bakaliti
« Yanıtla #1 : Ocak 21, 2017, 00:04:12 »
2012 Yaris fun Multidrive s araç sahibiyim. Aracımın sağ alt maşpiyelinde kaldırıma sürtme sonucu bir eziklik oluştu. Bu küçük hasarı Auto King'de mini onarım kapsamında yaptırdım, fakat araç tamirden çıktıktan sonra şöyle bir şey fark ettim; Normalde o Marşpiyel sacının altında yere bakan, yandan bakılınca çok belli olmayan plastik bir şey vardı. Tamir ederken haliyle onu sökmüşler ve eskisi de hasarlı olduğu için yerine herhangi bir şey takmamışlar.  Biraz internette araştırma yaptıktan sonra buna "Marşpiyel Bakaliti" dendiğini öğrendim. Şimdi aracın sağ tarafında o bakalit yok! Sizce bu çok önemli bir parça mıdır? Aslında çok önemli olmasa bile ben bunu bulup, alıp yerine taktırmak istiyorum çünkü hafif ıslak ve tozlu bir yerden araç ile geçerken lastikten marşpiyele sıçrayan çok ince tane toz seslerini duymaya başladım şimdi. Bu bakaliti internette çok araştırdım ama bulamadım, servisler getirtebileceklerini ama 200 TL olduğunu söylüyor, açıkçası o kadar küçük plastik bir parça için biraz yüksek bir fiyat. Ben bu parçayı nereden bulup alabilirim ya da başka bir alternatif çözüm var mıdır bu konuda fikri olanlar yazıp aydınlatabilirse çok sevinirim...

Mustafa bey merhaba,
marşpiyel konusunda geçmiş olsun diyorum.
Aynı durumdan muzdarip olan kişiler için için öncesi ve sonrası fotoğraflarını paylaşabilir misiniz?
Auto King'te süreç nasıl işledi? Memnun kaldınız mı vb. konularda bilgi verebilirseniz şahsım adıma sevinirim.
Marşpiyel konusunda benimde ufak bir eziğim var. :(
Toyota Yaris - Fun Multidrive S (2013) Gümüş Gri

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 43
  • Model Yılı: '12
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: 2012 Yaris marşpiyel bakaliti
« Yanıtla #2 : Ocak 24, 2017, 11:36:13 »
Mustafa bey merhaba,
marşpiyel konusunda geçmiş olsun diyorum.
Aynı durumdan muzdarip olan kişiler için için öncesi ve sonrası fotoğraflarını paylaşabilir misiniz?
Auto King'te süreç nasıl işledi? Memnun kaldınız mı vb. konularda bilgi verebilirseniz şahsım adıma sevinirim.
Marşpiyel konusunda benimde ufak bir eziğim var. :(

Merhaba, önceki halinin fotoğrafını çekmemiştim fakat sonrası için şunu söyleyebilirim gayet memnunum çok temiz işlem yapılmış lokal boya yapılmış mı yapılmamış mı ondan bile emin değilim dışardan bakılınca anlaşılmıyor müsait bir zamanda son halinin fotoğrafını da çeker paylaşırım. Auto king'de de süreç çok hızlı işledi 2 gün içerisinde teslim ettiler aracı benim için tek sıkıntısı sadece İkitelli ve Maltepe'de hizmet veriyor Auto King, Maslak sanayii şubesi kapanmış.