Gönderen Konu: KOMŞU KAZIĞI  (Okunma sayısı 3920 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 72000
  • Model Yılı: '13
  • 45 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
KOMŞU KAZIĞI
« : Ocak 17, 2017, 01:57:57 »
Pazar günü oğlanı spora bıraktım tam arabaya bineceğim görüntü karşısında dona kaldım. bizim tampon bu halde maalesef. spor tesisinin kamerası çalışmıyormuş üzerine kar düşmüş. Tabi benim sinirler hopladı. Neyse bunda da var bir hayır diyorum içimden ama içim içimi yiyor. eve geldim ve aklıma geldi dedimki kendi kendime yahu oradaki arabaların hepsi paralel parkta çıkarken olsa sürtme olur halbuki bizim tampona adam akıllı vurmuşlar. o gün evden oğlanı götürmek dışında çıkmadım apartmanda da bir şey olsa çarpan kişi mutlaka haber verirdi ve ben araca binerken bunu görürdüm falan diye düşünürken yinede apartmanın güvenlik kayıtlarını kontrol edeyim dedim.
keşke etmez olaydım. saygıdeğer komşularımdan biri benim arabaya geri geri çıkarken tak diye geçiriyor.
görünce şok oldum yav insan bir haber vermemi. hadi o anda vermedin aradan 12 saat geçmiş yine tık yok.
neyse kapısını çaldım dedim komşum benim arabaya çarpmışsın. bana ya unuttum söylemeyi dedi :P :rofl: :rofl:
arkadaş dondum kaldım ne diyeceğimi bilemedim ancak sağlık olsun diyebildim.
inanın hasar umrumda değil ben araç pert etmiş korkunç bir kaza yaşamış biriyim bu araçları kullanıyorsak zaten riskleri göze almışız demektir. insanı üzen bir haber verilmemesi.
Siz değerli arkadaşlara tavsiyem araçlarınızı park ettiğiniz yerlerde mutlaka kamera olmasına dikkat edin. çünkü insanlık ölmüş...
Azrail son noktayı koyana kadar, virgülle yaşamaya devam.

Toyota Club Türkiye

KOMŞU KAZIĞI
« : Ocak 17, 2017, 01:57:57 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Ynt: KOMŞU KAZIĞI
« Yanıtla #1 : Ocak 17, 2017, 02:04:36 »
Çok geçmiş olsun. söylememesi çok ayıp. kimsenin olmadığı yerde ahlaktan söz edilmeli ki hatasını kendisi söylesin

ama sorun küçükmüş allahtan. bakınız aynı araç sıcak su ile kolaylıkla düzeliyor

https://www.youtube.com/watch?v=jMFqsBs_j-0
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Vaveylâ!
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 20053
  • Model Yılı: '15
  • 2 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 17, 2017, 02:12:05 »
Geçmiş olsun. Bana da aynısı okulda olmuştu. Öğretmenin biri tampona sürtmüştü. O gün arabamı hangi arabaların yanına çektiğimi gayet iyi hatırlıyorum.
Gelip bir şey söylemedi. Ben de bir şey söylemedim yüzüne. Sadece, bir toplantıda ''öğretmen dediğin dürüst olmalı, insanların arkasından iş çevirmemeli diyerek'' yüzüne karşı konuşmuştum. Çarptığı da kendi tamponundaki izden belli oluyordu.

Maalesef dediğiniz gibi. Devir kötü. İnsanlık bitti bitiyor, son demlerinde!
Muallim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • DENİZLER GELECEĞİMİZDİR...
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '11
  • 61 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 17, 2017, 02:25:34 »
Feyyaz abi allah beterinden korusun. Ama sen işi bilememissin abi. Kamerada izledigini belli etmeden sallicaktin yuzune karsi onun yaptigini bilmiyormus gibi  :rofl: terbiyesiz cok abi ya hayattan nasibini almamış çiğ insanlar. Sen bosver dunya malı bu dunyada kalacak. Allahtan kaan kara var bak hizir hizir maaşallah. Hemen yapıştırmış çözümü,  adam beyin beyin.  :alkis: :alkis:
//////--ALO 158--\\\\\\
/////SAHİL GÜVENLİK\\\\\\
 //////KOMUTANLIĞI\\\\\\
                                       DENİZLER GELECEĞİMİZDİR...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 17, 2017, 12:24:05 »
Geçmiş olsun Allah beterlerinde korusun günümüz komşuluk anlayışı bu şekilde malum yapacak bir şey yok .Sanayi götürmeye gerek yok fön makinesi ile iyice ısıtılıp arkadan bastırmak sureti ile boya dahi bozulmadan çıkar . Veya ketıl da suyu iyice kaynatıp yavaş yavaş çöken bölgeye dökün soğumadan hemen arkasından bastırarak çıkartın yumuşak plastikten üretildiği için kırılmamış sadece çökme olmuş
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 17, 2017, 12:54:42 »
Geçmiş olsun.
Kolay şekilde önlenebilecek şeyler ama giden kendini karda! görüyor herhalde, oysa asıl zararda.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • 776 kere teşekkür etti
  • 154 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 17, 2017, 16:15:53 »
geçmiş olsun.
park sensörü sıkıntı çıkarabilir feyyaz bey. kişiden ücreti talep edin bence buda sizin komşuluk kıyağınız olsun :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 216 kere teşekkür etti
  • 270 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 17, 2017, 16:39:30 »
 geçmiş olsun.
Komşuluk çok iyi artık. Arabaya çarpsa bile rahatsız etmiyorlar. Biz de kameradan baktık 1 hafta bekledik gelmedi. Haber verdik gelsin diye, gelip masrafı karşıladı. Komşuluk değil de "GÜVENLİK" var artık.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Tanrı dağı kadar Türk, Hira dağı kadar MüsIümanız.
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 67000
  • Model Yılı: '14
  • 3 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 17, 2017, 16:47:55 »
Komşuluk kazığını en müzdarip olan biriyim.

Aradam eşe dosta tavsiye diye verdiği sattı arabadan sonra taşınıp başka yere gittikten 1 hafta sonra her aksamında sıkıntı cıkması ve arabadan fazladan 2000 TL lik masraf çıkması ve halada bitmeyen masrafların çıkmasına bekleniyor.

Güveniyorsun onca yıllık komşu dıyorsun ama sonradan kazığı yiyorsun..
Yetmez Türk'e dünya yetmez
Dört yön, yedi kıta yetmez
Aya çıksak aya, yetmez!
Güneşi de yakacağız..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 17, 2017, 16:57:18 »
Geçmiş olsun.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 17, 2017, 16:58:18
İnsan, yalnızken de toplum içindeymiş gibi davranabiliyorsa insandır. Çoğu değerimizi kaybettik maalesef.
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 30000
  • 48 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 17, 2017, 18:19:00 »
Benimde arabama komşum sürtmüştü otoparktan çıkarken. Güvenlik kamerasından tespit ettim bende. Adam olsa gelir helalleşir dedim ama ne gelen var ne giden.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 45 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ocak 17, 2017, 23:32:37 »
Arkadaslar teşekkür ederim iyi dileklerini için. Dedigim gibi çarpması vurması önemli değil. İnsan bir haber verir. Dün gittim tutanak tuttuk. Bugün de servise götürdüm arabayi adamlarda gıcık oldu. Netice arkadasin bir sonraki trafik sigortası içler acisi.
Servise kalsa neredeyse Perte cikaracaklar arabayi :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • DENİZLER GELECEĞİMİZDİR...
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '11
  • 61 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ocak 17, 2017, 23:37:32 »
Feyyaz abi ver adresi gidip kiralim ağzını yüzünü.  :lol: :rofl: :rofl:
//////--ALO 158--\\\\\\
/////SAHİL GÜVENLİK\\\\\\
 //////KOMUTANLIĞI\\\\\\
                                       DENİZLER GELECEĞİMİZDİR...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 35
  • 4 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ocak 17, 2017, 23:54:26 »
Gecmis olsun. Site yoneticiligi a, apartman yoneticiligi ile yakindan ilgim oldugu icin soyluyorum ne kadar iyilik edersen o kadar kotuluk goruyorsun iyilik yapiyorsun hep kotulugune yoruyorlar.Mustakil ev . Mis gibi ohh .
-KARABÜK ÜNİVERSİTELİ TRABZONSPORLULAR-
-CEVAP YAZARKEN ALINTI YAPINIZ-

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 45 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Ocak 18, 2017, 02:23:49 »
Feyyaz abi ver adresi gidip kiralim ağzını yüzünü.  :lol: :rofl: :rofl:
Kardeşim bize hiç gerek yok seneye trafik sigortası yaptırırken dayak yemekten beter olur zaten.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ocak 18, 2017, 10:03:54 »
Arkadaslar teşekkür ederim iyi dileklerini için. Dedigim gibi çarpması vurması önemli değil. İnsan bir haber verir. Dün gittim tutanak tuttuk. Bugün de servise götürdüm arabayi adamlarda gıcık oldu. Netice arkadasin bir sonraki trafik sigortası içler acisi.
Servise kalsa neredeyse Perte cikaracaklar arabayi :D

En güzelini yapmışsınız, bence bu tipler için en güzel ceza olmuş.. tebrikler :alkis:
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ocak 18, 2017, 14:42:33 »
Feyyaz bey çok çok geçmiş olsun.
Yıllar önce de bizim 206'ya biri çarpmıştı. Arabanın ön tampon ve bağlantıları parçalanmıştı. Kaskoyu bozan bir hasardı. Bu olayda biz bir değil iki komşu sorunu yaşadık.
Birincisi çarpıp kaçan şeref yoksunu komşu diğeri ise kazayı gördüğü halde yanımızda bulunup geçmiş olsun diyen ve olayın sorumlusunun kim olduğunu olaydan 3-4 yıl sonra itiraf etmek isteyen şerefsiz oğlu şeref yoksunu komşu.... Babam o gün yanımda durup kim olduğunu söylemedin şimdi de söylemene gerek yok demiş.
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 27000
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #17 : Temmuz 14, 2017, 14:12:17 »
Allah herkese hayırlı komşu nasip etsin, siz değil ama komşunuz şanslı insanmış. 1-2 ay önce sitenin otoparkında yüz yüze tanışmış olmadığım ama sitede kötü namı olan bir komşunun arabasının tamponunun önüne hafif sürtmüştüm, kaçmak gibi bir niyetim de yoktu :) Ben araç sahibini öğrenmek için apartman görevlisine gidene kadar kendisi balkondan görüp otoparka geldi başka bir komşu ile birlikte. Daha hasara eğilip bakmadan başladı söylenmeye pasta cila olmaz tüm tampon boyanacak, özel servisten başka yerde yaptırmam, istersen sigortandan yaptır vs vs ben tabi daha önce böyle bir olay yaşamadığım için başta fazla da cevap veremedim adama, özür dilerim , tabi hatamı telafi ederim gibi cümleler kurdum ama tamponun sol ön köşesi başka bir kazasından dolayı derin sürtülmüş (muhtemelen yeşil bir duvara çaprmış) boyası kalkmış, sizin burdaki hasar önceden vardı yalnız neden tüm tamponu ben boyatıyorum paylaşalım o halde masrafı diyince de öncesini sonrasını sen karıştırma, tutanağa resim eklemeye gerek yok exper anlar ne olduğunu vs gibi cevaplar verdi... Velhasıl adam kendi sigortası ile ilgili sorun yaşamamak (hasarsızlık indirimini yalnız ben kaybetmiyormuşum anlaşılan  :)) ve zararın tamamını benim sigortanın karşılamayacağı riskini göze alamayarak kendi isteği ile bizim tanıdığımız bir kaportacıda yaptırmamızı istedi (2 haftada karar verebildi), oraya arabasını götürmeden önce de yine biryere çarpıp tampon tırnaklarını kırıp kaportacıya bunun da bizim karşılayıp karşılamayacağımızı sormuş :D Başımın gözümün sadakası olarak tırnak tamiri haricinde boyattım tamponunu ama allah böyle bela komşulardan ve insanlardan uzak tutsun herkesi :)
Yaşasın hybrid :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 9999
  • Model Yılı: '16
  • 6 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ocak 16, 2018, 11:01:04 »
Okuyunca, yan kapı komşumun benim arabamın arkasına sürtüp geli bir özür dilememesi geldi sinirim yine tepeme fırladı. Ben olsam utancımdan nasıl telafi edeceğimi bilemezdim...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ocak 16, 2018, 11:24:26 »
ev alma komşu al çağından, hangi çağlara geldik!umarım bu günler yine iyi günlerdir.
Tokay Ceritoğlu