Gönderen Konu: Lütfen yardım edin!!!  (Okunma sayısı 1175 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 180
  • Model Yılı: '08
Lütfen yardım edin!!!
« : Ocak 15, 2017, 00:53:03 »
Merhba aracım 2008 1.4D 4D 180 binde araç. Ben van özalp ilçesindeyim yani soğuk memleket. Aracım sabahları hava sıcakşığı -10 derecenın altında olduğunda 3 marşta alıyor ve beyaz duman atıyor yoğun bir şekilde. Özellikle sabah -17 derecede bunu yapıyor. Motor ısındığında hava sıcaklığı kaç olursa olaun tek marşta alıyor. Ben hiç dizel kullanmadım ve toyato ilk aracım. Neden sabahları geç çalışıyor. Arıza lambası yanmıyor. Isıtma bujilerini tamesi 30 tl den yeni aldım. Akuyu yeni taktım. Yağını 5/30 kattım, enjeksiyonlara baktırdım. Ama sorunu çözemedim. Yanımda fort 2008 focus var oda 2008 model ama adamın aracı aynı şartlarda sabaşarı ek marşta alıyor. Sorun neden olabilir???

Toyota Club Türkiye

Lütfen yardım edin!!!
« : Ocak 15, 2017, 00:53:03 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
Ynt: Lütfen yardım edin!!!
« Yanıtla #1 : Ocak 15, 2017, 00:58:18 »
3 marsta aliyor derken. 3. Uzun mars denemesinde mi calisiyor. Calistigi anda eksozdan koyu beyaz duman atiyor mu ? Isitma bujilerini orjinalmi aldiniz? Hava ve mazot filtresini ne zaman degistirdiniz orjinal mi ? Kullandiginiz mazotun kalitesinden ne kadar eminsiniz? Daha once hic enjektor temizleyici katki kulladiniz mi kullandiysaniz ne siklikla kullandiniz ? Bu sorun ne zamandan bu yana var ?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #2 : Ocak 15, 2017, 01:07:25 »
Evet 3 defa uzun marşta alıyor. Koyu beyaz atıyor evet. Isıtma bujileri orjinal değil denso marka vardı 70 lira ama ben farklı bir marka aldım tanesi 30 liradan. Yeni değiştirdim ama sanayide yaptırdım mazot filitseri orjinal değildi. Mazotu birkaç kes adi yerden aldım doğu burası ama son ini depo opette fulluyorum. Gemizliyeci olarak bor diye bir marka var odan bir kez kullandım. Aracı 5 ay önce aldım yanı bu kadar soğulta kalmadım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 50000
  • Model Yılı: '94
  • 272 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 15, 2017, 03:52:50 »
hocam kızdırma bujisi orjinal kullanın ayrıca kontağıı açın bekleyin kapatıp tekrar açın bi kaç kere tekrar edip.sonra marşa basarsanız tek marşta alır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 15, 2017, 07:29:24 »
Hocam size tavsiyem yakit bitince saglam bir ustaya gidip enjektorleri sokturup temizletin. Mazot filtresini orjinalle degistirin. Isitma bujisi olarakta kullandiginiz markayi bilmedigim icin bisey diyemeyecegim ama isitma bujisi dizel araclarda cok onemli bir faktor. Ama birinci onceliginiz dedigim gibi enjektorleri sokup temizletip filitre degistirmeniz.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 68000
  • Model Yılı: '12
  • 33 kere teşekkür etti
  • 79 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 15, 2017, 13:55:35 »
Van da sanayi biraz zayıf. Aracınız da çok eski değil. Neden sanayide macera arıyorsunuz anlayamıyorum. Van da Toyotanın çok ilgili ve güzel bir servisi var.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir kere yanlış trene bindiyseniz; koridordan ters tarafa yürümenin hiç bir faydası yoktur.
 Friedrich Nietzche

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #6 : Ocak 16, 2017, 08:44:34 »
dün sabah denedim hava sıcaklığı -9 derecedeydi tek ama uzun maşrta aldı. çalıştığı zaman ekzırdan çiğ mazot atıyor birde. bu şekilde uzun maşrta çalıştırmaya devam edersem sorun olurmu ilerki safalarda? birde orjinal ısıtma bujisi hangisi bu araçlarda?