Gönderen Konu: marş almam  (Okunma sayısı 1709 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B-
marş almam
« : Ocak 12, 2017, 10:31:41 »
Merhaba,

Uzun aradan sonra Corolla 1,4 D4D 2011 comfort araçla aranıza tekrar döndüm, bu zamana kadar boşuna farklı markalarda gezinmişim, iyiki toyota almışım diyorum. Araçta nedeni çözemediğim geç çalışma durumu var, günün herhangi bir zaman diliminde sıcak, soğuk farketmiyor, İlk marşta hiç almıyor, 2. de tık tık yapıp çalışmıyor, 3. de alıyor gibi olup alttan vuruntu sesi geliyor çalışmıyor, 4. de zorlamada alıyor. Uzun Kullanımdan sonra ilk durduğunuz yerde stop ettikten sonra tekrar aynı problem oluyor. Akü yetkili serviste 1 yıl önce değişmiş, tahminime göre marş motoru gibi görünüyor, veya ne olabilir ? İstanbul Avrupa yakasında önerebileceğiniz servis var mı?

Toyota Club Türkiye

marş almam
« : Ocak 12, 2017, 10:31:41 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '08
  • 61 kere teşekkür etti
  • 298 kere teşekkür edildi
Ynt: marş almam
« Yanıtla #1 : Ocak 12, 2017, 11:42:18 »
Merhaba,

Uzun aradan sonra Corolla 1,4 D4D 2011 comfort araçla aranıza tekrar döndüm, bu zamana kadar boşuna farklı markalarda gezinmişim, iyiki toyota almışım diyorum. Araçta nedeni çözemediğim geç çalışma durumu var, günün herhangi bir zaman diliminde sıcak, soğuk farketmiyor, İlk marşta hiç almıyor, 2. de tık tık yapıp çalışmıyor, 3. de alıyor gibi olup alttan vuruntu sesi geliyor çalışmıyor, 4. de zorlamada alıyor. Uzun Kullanımdan sonra ilk durduğunuz yerde stop ettikten sonra tekrar aynı problem oluyor. Akü yetkili serviste 1 yıl önce değişmiş, tahminime göre marş motoru gibi görünüyor, veya ne olabilir ? İstanbul Avrupa yakasında önerebileceğiniz servis var mı?
Maslak toyoto tem,e gidin Ufuk sonmez beye selam soyleyin gerisini o halleder belki egzos manifolt contasindandir

LG-P760 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 170000
  • 5 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 12, 2017, 12:02:49 »
Merhaba,

Merhabalar
sarj dinamosu şarj yapıyormu acaba bunu kontrol etmek lazım. Nasıl anlarsınız farlariniz açıkken gece örneğin gaza bastininizda ufakta olsa ışıkta artma varmı yada bir ölçü aleti ile ölçülebilir ? Eğer ki normal ise marş motoru kömürleri ne durumda acaba? Eğer araç hep kısa mesafe kullanıldıysa yani kontak kapat çalıştır gibi kömürleri bitmiş olabilir. Birde akü kutup bağlantılarını kontrol edermisiniz gevşeklik varmı.
Toyota Corolla Class 2008 1.4 D4D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #3 : Ocak 12, 2017, 15:28:01 »
bilgiler için çok teşekkür.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • EN İYİ PERFORMANS UZUN ÖMÜRLÜ OLANDIR.
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '14
  • 239 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 14, 2017, 21:29:47 »
marş motorunun içindeki bakır plate dediğimiz parçlar eğelenmesi lazım.aynısını yaşadık.sökülecek eğelenecek bu arada marş motorunun bakımı yapılacak bu kadar basit...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 48000
  • Model Yılı: '09
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ocak 17, 2017, 22:01:05 »
Bizim 1.4 D4-D 2008 corolla de aynısı oldu. Servis motor su akıtıyor dedi. Değiştikten sonra bir sıkıntı olmadı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #6 : Ocak 20, 2017, 12:50:07 »
aracı marş dişlisi değişti, arıza giderildi.

farklı bir sorum olacak, turboda gaza basılıp çekilidğinde turboda hafif vınlama sesi var, araçta güç kaybı yok, yetkili servise götürdüm Corollalarda bu sesin normal olduğunu arıza olamdığını iletti.
bilgisi olanlardan destek rica ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 20, 2017, 14:19:25 »
Hafif ses gelmesi normal.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #8 : Ocak 20, 2017, 15:10:15 »
sesi tabir edemiyorum ama elektirk süpürgesi gibi ses geliyor, diğer dizel kullandığım araçlarda bu ses yoktu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 148000
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Mayıs 05, 2017, 20:26:18 »
2008 d4d 204.000 km deki mmt aracimda dün marş almadı. Kontağı cevirdigimde hiçbir şey olmadı veya ses çıkmadı. Ekran ışıkları kontağı çevirirken sönüyordu. Aküyü kontrol ettim. Fren pedalı çok şişmişti bende iyice sert basarak denedim yine olmadı. Vitesler geçiyor, manuel modda da vites büyütüyordu. 100.000 km ve 4 yıldan beri araç bende olmasına rağmen ilk kez araba çalışmadı. En son aklıma geleni yaptım ve araba sorunsuz çalıştı. Arabayı boşa aldım ve itirerek arabayı yaklaşık yarım metre ilerlettim ve tekrar marşa bastigimda hemen çalıştı. Bugün hiçbir sorun yaşamadım. Sizce sebebi ne olabilir?