Gönderen Konu: AE101 iç döşeme  (Okunma sayısı 7456 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 93 1.6 Corolla GLİ Bej
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • 2 kere teşekkür edildi
AE101 iç döşeme
« : Şubat 10, 2009, 11:09:07 »
selamlar,

bildiğiniz gibi aracımı yeni aldım, önceden arabayı 6-7 ay şirket pazaramacısı kullanmış, yer döşemeleri berbat, kapı altlarında döşemeler kalkmış, debriyaj-fren kısmında acayip bir kararma-yağ sanırım, oldukça pis bir görüntüsü var, bagaj dahil. İlk fırsatta resim ekleyeceğim.
Şimdi yer döşemelerini, komple değiştirmeyi düşünüyorum, aynı zamanda altına yalıtım amaçlı bir çalışma yapmak istiyorum.
Bu konuda bilgisi olanlar fikirlerini paylaşabilirlermi acaba.
Bir de, bu işlemin tahmini maliyeti ne olur.

saygılar,
Sevgi nefiste  yaşanırsa  ihtiras, kalpte yaşanırsa Aşk olur.

Toyota Club Türkiye

AE101 iç döşeme
« : Şubat 10, 2009, 11:09:07 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: AE101 iç döşeme
« Yanıtla #1 : Şubat 10, 2009, 11:27:48 »
Hocam fiyat uygun mu geldi de böyle bir arabayı aldınız acaba?
Opel Astra GTC

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #2 : Şubat 10, 2009, 12:06:30 »
Eğer yırtılma delinme v.s yoksa, Değiştirmeden bir oto kuaföre temizletseniz taban döşemesini bence daha ucuza halledersiniz. Bir oto kuaföre götürüp fikir alın derim ben. Ama temizlikle olmuyacak gibiyse ona bişey diyemem. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 93 1.6 Corolla GLİ Bej
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 10, 2009, 12:18:02 »
Hocam fiyat uygun mu geldi de böyle bir arabayı aldınız acaba?

evet, fiyat uygundu, aslında bazılarına göre kötü sayılmaz döşemeler  fakat titiz olduğum için değiştirmeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 93 1.6 Corolla GLİ Bej
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 10, 2009, 12:20:01 »
Eğer yırtılma delinme v.s yoksa, Değiştirmeden bir oto kuaföre temizletseniz taban döşemesini bence daha ucuza halledersiniz. Bir oto kuaföre götürüp fikir alın derim ben. Ama temizlikle olmuyacak gibiyse ona bişey diyemem. 

yırtık-delik yok. kapı kenarlarında kalkmalar olmuş.bir de sol ön taraf kötü, paspastan pek görünmüyor, en iyisi dediğiniz gibi yıkmacı-döşemeci vs birilerine göstereceğim zaman bulabilirsem..
teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #5 : Şubat 10, 2009, 12:26:01 »
Bugün taban döşemesini değiştirmeye kalksanız 200-300tl arası bir fiyata patlar diye düşünüyorum. Bu fiyatları gözden çıkardıktan sonra arabanın içini komple temizletirsiniz. Tavan, taban, koltuklar, kapı döşemeleri, kokpit, bagaj, motor vs.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 10, 2009, 12:38:09 »
soner bey ben yıkamacılara güvenmiyorum, hiçbir yer benim gibi temizleyemez diyorsanız (ki ben öyle dedim) alın koslan halı şampuanı (elde yıkananlardan) seyreltin bir şişenin içine, bir fısfıs yardımıyla başlayın püskürtüp silmeye.. fısfıs için  ben cam-sil kullandım, ama tarım ilaçlamak için kullanılan şişeler falan daha bile güzel olabilir, çalkalayıp çalkalayıp püskürtün, yağ lekeleri bende de vardı benim koltuğumda bile vardı, artık hiç leke kalmadı araba resmen ilk günküne döndü, aslında bir kere daha yapsam çok daha güzel olcak ama yeterli geldi bana bu kadar temizlik.. şunu da belirteyim, bol güneşli ve bomboş bir gününüzü ayırmanız lazım, benim yarım günüm silmeyle geçti, bir de kapalı garaj var, oraya koydum camlar açık olarak kurusun diye.. bol köpükle silerseniz süper sonuç alıyorsunuz ;)
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 93 1.6 Corolla GLİ Bej
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Şubat 10, 2009, 13:01:34 »
ismail beyin dediği gibi, bazen kendi kendime diyorum, götüreyim bi yere full ne var ne yok elden geçirip temizlesinler.
bazen de, gaza geliyorum kendim temizlesem nasıl olur acaba, halı yıkamayla felan yıkasam silsem, hava koşullarına göre birşeyler yapacağım artık....

saygılar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Şubat 10, 2009, 13:12:54 »
ismail beyin dediği gibi, bazen kendi kendime diyorum, götüreyim bi yere full ne var ne yok elden geçirip temizlesinler.
bazen de, gaza geliyorum kendim temizlesem nasıl olur acaba, halı yıkamayla felan yıkasam silsem, hava koşullarına göre birşeyler yapacağım artık....

saygılar
ben temizlemeye girişmeden önce www.sikayetvar.com sitesindeki şikayetlere baktım, sonax, ziebart gibi markalarda bile şikayet var bir sürü detaylı iç temizlik diyerek 300-400 ytl para alıyorlar fakat şikayetlere bakınca yeterince detaylı ve özenli bir temizlik yapılmıyor.. zaten ben hiç kimsenin kaç para alırsa alsın aracıma benim gösterdiğim özeni gösterceğine inanmıyorum..hiç bir oto kuaför benim uğraştığım gibi aynı yeri 2 kez 3 kez silmez, saatlerce uğraşmaz..
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '14
  • 128 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Şubat 10, 2009, 13:29:51 »
Bende geçen  hafta  sonu  yıkanmış  olan  kılıflarımı  geçirecektim  koltuklara. baktım  hava  güzel, zaman da  bol ve kılıfları  oturtmak  epey bir  ustalık  istiyor. Aldım elime  alet edevatı  ön  koltukları  bir  güzel  söktüm. Çıkardım  bahçeye.Arka  koltuğunda  oturamağını  söktüm. Dışarda  şöyle  enine  boyuna  bir  güzel  geçirdim  kılıfları  hiç  eğilip  bükülmeden. Aklıma  geldi  bazı  araçlar  tabana muşamba  tarzı bir şey  döşetiyorlar  tabandaki  halıflexi  koruma  amaçlı. Dedim  koltukları  sökmüşken şu işide  halledeyim  bulunduğum  ilçede normal masa  muşambası  hariç  şöyle  kaliteli  muşamba/marley  denilen tiplerinden   bulamadım. Bu tür işlemler bulunduğu  mekanı sürekli  çamur, kar ve  sulu  olanlar  için  birebir. Aracın  tabandaki halısı  hiç  ıslanmıyor. Benim hala  kıştan  kalan  ayakkabıların kar  kalıntılarının ıslattığı sürücü  tarafı  hala  kurumadı. Sonuçta  sadece temizleyip tekrar  geri  taktım  koltukları. Ama  hala  aklımda iyi bir  muşamba  bulunca  döşemeyi  yapacağım.

1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 93 1.6 Corolla GLİ Bej
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Şubat 10, 2009, 15:16:13 »
evet, kar kış, yağmur çamur kalıntıları çok kötü görünüyor, tamamen çıkarmak için ciddi biriş çıkarmak lazım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • toyota sahibi olmak ve besyo ayrıcalıktır,,,
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #11 : Şubat 16, 2009, 04:26:52 »
soner bey belli ki araç hor kullanılmış, ve doğal olarak zamanla yıpranıyor, aracınızın kapıları hakkında size şu tavsiyede bulunabilirim,, bu raçların kapı döşemeliri kapıya tırnaklar ile içten geçmeli ve bu tırnaklar döşemenin içinde bulunan ince bir suntaya bağlı,, geçen yıllar içerisinde aracın kapılardan aldığı sular ile bu suntalarda şişme ve çürüme oluyor ve o tırnaklarda bağımsız kalıyor hatta suntaya yapıştırılmış döşemede kalkabiliyor,,bu bakımı kendinizde iyi bir yapıştırıcı ile halledebilirsiniz,, kapı döşemeleri çıkarmada sorun yaşarsanız,oto kaportacı yerine özellikle bu tür araçların camlarına film yapan oto camcılara gitmenizi öneririm,
toyota sahibi olmak ve besyo ayrıcalıktır,,,