Gönderen Konu: Toyotalarda GPS destekli casuz yazılım mı var?  (Okunma sayısı 3489 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyotalarda GPS destekli casuz yazılım mı var?
« Yanıtla #20 : Ocak 06, 2017, 00:36:22 »
Güldürdü :D :D :D
Hemen satmalıyız bu toyotaları :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ocak 06, 2017, 00:36:22 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 63 kere teşekkür etti
  • 384 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ocak 06, 2017, 01:36:42 »
Hemen satmalıyız bu toyotaları :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben satmam valla. Bazen peder km kontrolü yapıyo. Ne kadar km yapmışım hatrlamayınca ihale bana kalıyo. Müşteri hizmetlerini arayıp öğrenirim en azından :D
R1 35 
╚╬╬╬     Yolumuza Auris olmadan devam ediyoruz :(
  24 6   
Bu sene de şampiyon görelim sizi!! Beşiktaşk En Büyük Aşk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Ocak 06, 2017, 01:56:29 »
Adamlar sensor paketi diye paket yapiyolar para almak icin sence onu standart yaparlar mi?

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 72000
  • 45 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Ocak 06, 2017, 02:11:55 »
 bir kaç hafta önce beni aradılar Feyyaz bey aracınızı neden servise getirmiyorsunuz. Aracınızı mı sattınız yoksa bir memnuniyetsizlik mi var dediler.  Valla araba rahmetli oldu (pert) dedim. Bayan geçmiş olsun dedi ve kapattı. Herhangi bir verici olsa sanırım beni aramazlardı.
Azrail son noktayı koyana kadar, virgülle yaşamaya devam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 99000
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 886 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Haziran 22, 2017, 20:04:25 »
Merhaba
Konu üzerinden biraz zaman geçmiş ama konuyu hortlatalım :)
Geçen gün TOYOTA gn mrk beni arayıp Ümit bey aracınızın bakım zamanı geldi dedi.
Neyse biraz konuştuktan sonra siz bu bilgiyi bir yerdenmi yoksa tahminimi alıyorsunuz diye sordum tahmini dedi gene bla bla teşekkür edip kapattım telefonu.
Şimdi olay şuki aracın servis zamanını tahmini alsalar benm aracın normalde eylül ayı sonlarında servise girmesi gerek.Bu sene biraz fazla km yaptım ve arandığımda tam olarak 49800 km ler civarında idim.
Daha önce gps uydu vs gibi fikirler konuşuldu ancak serde radyo amatörlüğü olduğundan uyduya veri göndermenin zor olduğunu ve biraz özel antenler istediğini biliyorum.(Bizzat kendim uydu takibi yaptığımdan)
Ancak aklıma şöyle bir çözüm geldi acaba araçta gerçekten bir yazılım var ve bizler araca bindiğimizde cep tefonları bluetooth üzerinden araca bağlandığında bazı bilgileri ( buna gps veriside dahil olabilir cep tefonlarında gps var artık biliyorsunuz) minicik bir paket yapıp bir yerlere gönderiyor olabilirmi???
Hani derler ya şeytan dürttü işte aklım karıştı.
Selamlar,sevgiler
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyotalarda GPS destekli casuz yaz
« Yanıtla #25 : Haziran 22, 2017, 20:42:26 »
Merhaba
Konu üzerinden biraz zaman geçmiş ama konuyu hortlatalım :)
Geçen gün TOYOTA gn mrk beni arayıp Ümit bey aracınızın bakım zamanı geldi dedi.
Neyse biraz konuştuktan sonra siz bu bilgiyi bir yerdenmi yoksa tahminimi alıyorsunuz diye sordum tahmini dedi gene bla bla teşekkür edip kapattım telefonu.
Şimdi olay şuki aracın servis zamanını tahmini alsalar benm aracın normalde eylül ayı sonlarında servise girmesi gerek.Bu sene biraz fazla km yaptım ve arandığımda tam olarak 49800 km ler civarında idim.
Daha önce gps uydu vs gibi fikirler konuşuldu ancak serde radyo amatörlüğü olduğundan uyduya veri göndermenin zor olduğunu ve biraz özel antenler istediğini biliyorum.(Bizzat kendim uydu takibi yaptığımdan)
Ancak aklıma şöyle bir çözüm geldi acaba araçta gerçekten bir yazılım var ve bizler araca bindiğimizde cep tefonları bluetooth üzerinden araca bağlandığında bazı bilgileri ( buna gps veriside dahil olabilir cep tefonlarında gps var artık biliyorsunuz) minicik bir paket yapıp bir yerlere gönderiyor olabilirmi???
Hani derler ya şeytan dürttü işte aklım karıştı.
Selamlar,sevgiler

Ümit bey, resmen bizi halk olarak paranoyak hale getirdiler. Sizin teşhisiniz teknik olarak mümkün ancak bunu anlamanızın yolu basit; SMS ile gönderecek olsa sizin paketinizdeki SMS kullanımınızı kontrol ettiğinizde kolayca çözebilirsiniz. İnternet üzerinden bu tür paket gönderiyor olsa yine aynı şekilde internet harcamanızı kontrol ederseniz çözersiniz. Hele ki internet ve SMS kullanmayan kullanıcıları zaten takip edemezler.

Bu sorunuzun çözümü çok basit. Şöyle ki; siz her benzin alışınızda aracınızın plakası sisteme giriliyor. Maalesef ki ülkemiz de dahil olmak üzere bütün ülkelerde bu tür akaryakıt şirketleri kullanıcı bilgilerini istatistik çalışmalarında, reklam çalışmalarında ve benzeri çalışmalarda kullanılmak üzere satıyorlar. Muhtemelen Toyota da bu tür yakıt firmaları tarafından pazarlanan bilgileri satın alıp, plaka üzerinden araçlarını takip edebiliyorlar. Bu kadar basit bir izahı var.

Not: dünyada ve ülkemizde kredi kartı, banka kartı çeşitli müşteri kartları kullanımı, cep telefonu sinyal bilgileri kişilerin alışveriş tercihlerini takip etmek, yol güzergahlarını takip etmek, hangi merkezlerden alışveriş yaptıklarını takip etmek, hangi petrol şirketlerini tercih ettiklerini tespit etmek gibi maksatları ile zaman zaman da illegal olarak kişileri takip etmek maksadıyla kullanılmaktadır. Araç, kişi ve telefon cihazı takiplerinde uydu kullanımı maliyet sebebiyle en son tercih edilecek yöntemdir. Ayrıca cep telefonlarımızdaki Navigasyon uygulamaları büyük çoğunlukla uydu bazlı değil baz istasyonu bazlı bir küresel konumlama sistemi (GPS) kullanmaktadır. 
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 99000
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 886 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Haziran 22, 2017, 20:46:24 »
Seyit bey merhaba
SMS e gerek yok cep telefonunun interneti üzerinden bilgi rahatlıkla gönderilebilir diye düşünüyorum.
Gerçektende gizli olması gereken bilgilerimiz her yerde dolaşıyor :(
Selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Haziran 22, 2017, 20:55:50 »
Seyit bey merhaba
SMS e gerek yok cep telefonunun interneti üzerinden bilgi rahatlıkla gönderilebilir diye düşünüyorum.
Gerçektende gizli olması gereken bilgilerimiz her yerde dolaşıyor :(
Selamlar

Ümit bey, gerçekten gizli bilgilerimizle ilgili konuda yerden göğe kadar haklısınız. Kişisel verilerin kullanımı bütün dünyada çok sıkı takip edilmekle birlikte maalesef ülkemizde tamamen açıkta. Ufak bir ilave ile internet kullanmayan kişileri de takip etmek istedikleri için yakıt istasyonu bilgilerini kullanıyorlar. (Tecrübe ile sabittir.)
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Haziran 22, 2017, 21:45:43 »
telfonda özel bir aracı yazılım olmadan gönderemez.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler