Gönderen Konu: Muayeneye ne zaman gitmeliyim ? Muayene sorgulaması sonuç yok diyor  (Okunma sayısı 1324 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • Can Tecim vCard
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '12
  • 5 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Merhabalar herkese yeni yıldaki ilk gönderim öncelikle herkese huzurlu, sağlıklı, keyifli ve bol rızklı bir yıl dilerim :alkis:

Malum ilk muayene telaşım, aracı aldığımda verdikleri eski ruhsatta muayene bilgileri var 30/01/2017'e kadar geçerlidir diyor fakat muayene sorgulaması yapıyorum (muayene numarası alanına ruhsattaki "Makbuz Fatura No" yu giriyorum) ama sonuç bulunamadı diyor,

Sorularım şunlar;

Muayene ne zaman gitmeliyim ?
Bu sonuç çıkmama durumu normal mi ? Sahte felan değildir umarım belge

Bu arada muayeneye gittiğim de emisyon pulunu önceden mi almam lazım orada alabilir miyim muayeneyi aksatmadan ? Anladığım kadarıyla her muayenede istiyorlar doğru mudur ?  :-\

Herkese teşekkürler

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
Tüvtürk evrağı yokmu elinizde onun üzerinde yazan noyu girmeniz gerekiyor. Plakanız değişti ise yeni plakadan rapor sonucu çıkmaz önceki plaka üzerinden yapıldığı için. Egsoz muayenesi varsa vize yaparlar günü bittiyse yapmıyorlar,dışarda yada istasyonda yaptırabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
Oncelikle eksoz muayenesini gitmeden yaptirin. Yoksa buyuk ihtimal eksoz muayenesinden kalabilirsiniz. Ruhsatta muayene 30/01/2017 diyorsa o zamana kadar gecerlidir. Aracini aldiginim da verdikleri eski ruhsat demisiniz. Garipsedim. Aldiginiz araba kac model. Ruhsat sayfasinda bos muayene yeri var mi ?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
Merhabalar herkese yeni yıldaki ilk gönderim öncelikle herkese huzurlu, sağlıklı, keyifli ve bol rızklı bir yıl dilerim :alkis:

Malum ilk muayene telaşım, aracı aldığımda verdikleri eski ruhsatta muayene bilgileri var 30/01/2017'e kadar geçerlidir diyor fakat muayene sorgulaması yapıyorum (muayene numarası alanına ruhsattaki "Makbuz Fatura No" yu giriyorum) ama sonuç bulunamadı diyor,

Sorularım şunlar;

Muayene ne zaman gitmeliyim ?
Bu sonuç çıkmama durumu normal mi ? Sahte felan değildir umarım belge

Bu arada muayeneye gittiğim de emisyon pulunu önceden mi almam lazım orada alabilir miyim muayeneyi aksatmadan ? Anladığım kadarıyla her muayenede istiyorlar doğru mudur ?  :-\

Herkese teşekkürler

Araç daha önce muayene edildiyse, muayene belgesindeki numaranın girilmesi lazım. Egsozt emisyonunu önce yaptırmalısın daha sonra muayene. Egzost'u dışarıda bir yerde veya muayene istasyonunda yaptırabilirsin. Randevu alıp gidebilirsin.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • Can Tecim vCard
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '12
  • 5 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Herkese teşekkürler, aracı aldığıma bana ruhsata benzer bir şey verdiler onda da araç tescil belgesi yazıyor ve muayene yerleri var bu muayene yerlerinin en üstü dolu ve 30.01.2017 e kadar geçerlidir yazıyor pul felan var eski ruhsat dememin sebebi bana emniyette yeni ruhsat verdiler ve onda muayene ile alakalı bir alan yok değişti herhalde ruhsatlar

Elimde malesef tüvtürk evrağı yok muayene raporu diyorlar sanırım. Muayene bilgisi içeren sadece bahsettiğim ruhsat var [emoji20]

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
Herkese teşekkürler, aracı aldığıma bana ruhsata benzer bir şey verdiler onda da araç tescil belgesi yazıyor ve muayene yerleri var bu muayene yerlerinin en üstü dolu ve 30.01.2017 e kadar geçerlidir yazıyor pul felan var eski ruhsat dememin sebebi bana emniyette yeni ruhsat verdiler ve onda muayene ile alakalı bir alan yok değişti herhalde ruhsatlar

Elimde malesef tüvtürk evrağı yok muayene raporu diyorlar sanırım. Muayene bilgisi içeren sadece bahsettiğim ruhsat var [emoji20]

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tüvtürk el ile yazar ruhsat değişirken emniyet yeni ruhsatın 2. sayfaya bilgisayar ile muayene x x tarihine kadar geçerlidir diye yazıyor . Ruhsattaki belge seri no falan ayrı. Önceleri Tüvtürk'te el altından vize yapılıyor fakat rapor evrağı verilmiyordu,sisteme girince görünüyordu onların önüne geçtiler. Siz ruhsat ile muayene istasyonuna gidin ruhsattan kontrol edip söylerler. 2010 yılında aldığım arabada muayene var fakat sistemde görünmüyordu rapor kağıdı yoktu. İstasyona gittim baktı önceki vize 66 plaka ile yapılmış ondan çıkmıyor sıkıntı yok yasal yoldan yapılmış demişlerdi.