Gönderen Konu: İç hava sirkülasyon sistemi  (Okunma sayısı 4338 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B-
  • Model Yılı: '08
  • 12 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
İç hava sirkülasyon sistemi
« : Aralık 19, 2016, 13:54:36 »
Arkadaşlar merhaba
Benim sorunum iç hava sirkülasyon sistemi ile ilgili. Geçenlerde arabanın içi her durumda fena halde buğu yaptığı için ustama götürdüm. Ustam direk alt torpidoyu çıkardı iç/dış hava sirkülasyon açma kapama sistemine baktı ki sorun ordaymış. Sistem hep kapalı yani iç sirkülasyon modundaydı, dışardan gelecek şekilde açmaya çalıştığımızda ( tuş yöntemi ile) mekanizma tepki vermiyordu. Sabit olarak kapalı. Geçici olarak sistemi bir şekilde açık konuma getirdi ki bu seferde bütün egzoz kokusu vs her durumda içerde. Çözümünü sorduğumda gerekirse ön göğüs bile sökülebilir demişti bana. Bu sorunla karşılaşan veya çözüm önerisi olan varmı. Göğüsün sökülmesi korkutuyor beni. Bu arada aracım 2008 corolla dizel elegant. 
Şimdiden teşekkür ederim.

Toyota Club Türkiye

İç hava sirkülasyon sistemi
« : Aralık 19, 2016, 13:54:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 175000
  • Model Yılı: '11
  • 43 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
Ynt: İç hava sirkülasyon sistemi
« Yanıtla #1 : Aralık 27, 2016, 15:13:54 »
Hocam bahsettiğiniz tuş hangisi bende yeni 2011 1.33 corolla aldım hava sirkülasyonunu nasıl açabilirim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 27, 2016, 16:04:52 »
Hocam bahsettiğiniz tuş hangisi bende yeni 2011 1.33 corolla aldım hava sirkülasyonunu nasıl açabilirim
Klima butonlarının orada araç resmi var. Aracın üzerinde ok var. Ona basınca ışık yanar iç sirkülasyondadır. Sönük halde dış sirkülasyondadır.

Sorunun çözümü konusunda elektrikli bir motor kontrol ediyor. Belki basit bir şeydir. İncelemek lazım. Sökmesi korkutmasın ama toplarken dikkat edilmezse tıkırtılar sarar dört bir yanı
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Aralık 28, 2016, 16:24:53 »
Hafta sonu gideceğim tekrar ustanın yanına. Bakalım sorun ne.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • EN İYİ PERFORMANS UZUN ÖMÜRLÜ OLANDIR.
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '14
  • 239 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 05, 2017, 22:50:13 »
korkma onun bi motoru var oda yandan değişiyor torpido sökmeden.usta allel acelel baktı herhalde

http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/2007/corolla-sed-jpp/nde150l-aegnyw/2_162510_004_359W/electrical/8714_heating-air-conditioning-cooler-unit#88650N

burda var bunu azdır ona ver o bulur...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 23000
  • 33 kere teşekkür etti
  • 81 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 14, 2017, 20:06:54 »
arkadaşlar aynı dert bende de var. aracıma fare girmişti, fare sirkülasyom kapağının yalıtım süngerlerini yemiş.

şimdi sirkülasyon düğmesini açtığımda motor dış havayı kesiyor, ancak düğmeyi kapattığımda kapak geri gelmiyor. elle çektiğimde belli bir noktaya kadar gelip takılıyor. benim sorunum farenin koparttığı süngerler dişliler arasına falanmı sıkıştı acaba ? motor arızalı olsa kapatmaz da sanırım.

elektrikci olmassa fişini çekelim dedi, ancak zaten ellede kapak geri gelmiyor. bu nedenle de araç sürekli iç havayı sirkülasyon yapıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 33 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Şubat 19, 2017, 23:08:05 »
bu hafta sonu hava tuttum, sünger parçaları çıktı fakat malisef düzelmedi. motor çalışıyor kapak kapanıyor fakat motor çalışmasına rağmen kapak geri gelmiyor. elle de çektiğim de kapak yarıya kadar geliyor. muhtemelen dişlilerinde bir sıkıntı var. iyi bir usta buluncaya kadar şimdilik böyle kullanacağım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 33 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Mart 05, 2017, 14:54:39 »
Arkadaşlar bu gün iç hava sirkülasyon motorunun fişini çekmek için bakarken,  kapağın motor kısmında kalan plastik milin yuvadan çıktığını fark ettim. uzun bir şişle yuvaya taktım. şuanda kapak kapanıp-açılıyor. bir tek yalıtım süngerleri deforme olarak duruyor, oda sorun teşkil etmiyor. Sorunum çözülmüş oldu...  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Mart 16, 2017, 14:07:48 »
Arkadaşlar merhaba. Dün itibariyle iç/dış hava sirkülasyon perde motoru çalışmaya başladı. Sağlıklı bir şekilde kapanıp açılıyor (İlginç :D) bu durum hakkında fikri olan var mı ?