Gönderen Konu: Yeni Corolla Premium alınır mı ?  (Okunma sayısı 8173 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 50000
  • Model Yılı: '12
Yeni Corolla Premium alınır mı ?
« : Aralık 18, 2016, 18:31:46 »
Babam için araba bakıyoruz. Daha doğrusu ortak kullanıyoruz da diyebiliriz. :D Corolla dizel mmt premium mu yoksa advance donanım mı alalım ?
Arabayı en az bir 6-7 sene kullanılacak o yüzden almışken dolusunu alalım diyorum ben sizce değer mi ? İnternette de araştırdım ancak premiumda gelen led farların aydınlatması ve selektör tepkisi ile ilgili bir video bulamadım. Tepkisi ve aydınlatması nasıl 6-7 bin lira fark vermeye değer mi bunu merak ediyorum açıkçası. Çünkü advance donanımdan farkı esasen led aydınlatması diyebiliriz.

Bir de katalogda follow me home gözüküyor ancak sistemi bizim mi devreye sokmamız gerekiyor? Yoksa aracı kumandadan açtığımızda farları da yanıyor mu bunu merak ediyorum.Şu japonlar ince detayları bir türlü yapmıyorlar, düşünmüyorlar çok sinir bozucu.

90 küsür bin lira bir fiyatı var. Başka dizel otomatik araç önerileriniz var ise de açığım. İkinci el az kilometreli de olabilir.

Toyota Club Türkiye

Yeni Corolla Premium alınır mı ?
« : Aralık 18, 2016, 18:31:46 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 37000
  • Model Yılı: '13
  • 2 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni Corolla Premium alınır mı ?
« Yanıtla #1 : Aralık 18, 2016, 19:14:30 »
makyajlı kasadaki preminium baya bi boşaltmışlar aslında. led farlar sadece kısalar da var biliyorum.   onun haricinde ön ve arka  park sensörü var. serviste takılan la orj farklı oluyor.

follow me özelliği benim 2013 d4d mmt  preminium  araç da stop ettikten sonra fark kolunu kendine doğru çekip 2-3 saniye bıraktıktan sonra kısa bir süre açık kalıyor .

benim 2013 model araçta park asistanı var. sizin alacağınızda bunu çıkarıp farları koymuşlar.

ayrıca anahtarsız giriş ve çalıştırma var. anlatamam çok büyük zevk.

ayrıca deri döşeme olması lazım %70 i

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Toyota Corolla D4D M/M 2013

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 35000
  • Model Yılı: '21
  • 40 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 18, 2016, 19:15:46 »
Dizel otomatik forumun satılık araç bölümünde vardı çok temiz duruyor fotoğrafları. Zaten forumdan bir kişidense temizdir.
1.5 dream

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 50000
  • Model Yılı: '12
« Yanıtla #3 : Aralık 18, 2016, 20:08:26 »
makyajlı kasadaki preminium baya bi boşaltmışlar aslında. led farlar sadece kısalar da var biliyorum.   onun haricinde ön ve arka  park sensörü var. serviste takılan la orj farklı oluyor.

follow me özelliği benim 2013 d4d mmt  preminium  araç da stop ettikten sonra fark kolunu kendine doğru çekip 2-3 saniye bıraktıktan sonra kısa bir süre açık kalıyor .

benim 2013 model araçta park asistanı var. sizin alacağınızda bunu çıkarıp farları koymuşlar.

ayrıca anahtarsız giriş ve çalıştırma var. anlatamam çok büyük zevk.

ayrıca deri döşeme olması lazım %70 i

Led farlar kısa uzundur diye tahmin ediyorum. Kısalar led olup uzunları sarı ampul koymuş olmaz herhalde sevgili Toyota  :D Kolu çekince yanık kalması çok komik değil mi neden alman rakiplerindeki gibi otomatik yapmıyor bu işleri anlamak cidden güç. O zaman anahtardan açınca ışık falan yanmıyor değil mi ?
Premium donanımın temel farkları;
ön arka park sensörü
Led farlar
yarı deri koltuklar

Ön arka park sensörü ekranda gözüküyor mu nasıl acaba? Yoksa sadece ötüyor mu ? Auris'de sonradan takılan park sensörü var sadece sesli uyarı veriyor. Bir de ses sisteminden memnun musunuz? Sizin aracınız makyajsız kasa sanırım ama olsun sizi yakalamışken hepsini sorayım. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Ne mutlu Türküm diyene
    • TurkSpace
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 4580
  • Model Yılı: '15
  • 52 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 18, 2016, 21:17:24 »
merhaba,

premium o özellikler için o fiyat farkına değmez...Bende advance aldım..7.380 tl fark vardı ben alırken o paraya en az 3-4 sene benzin alır kullanırım

saygılar
En iyi nasihat,İyi örnek olmaktır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 18, 2016, 21:37:17 »
Led farlar kısa uzundur diye tahmin ediyorum. Kısalar led olup uzunları sarı ampul koymuş olmaz herhalde sevgili Toyota  :D Kolu çekince yanık kalması çok komik değil mi neden alman rakiplerindeki gibi otomatik yapmıyor bu işleri anlamak cidden güç. O zaman anahtardan açınca ışık falan yanmıyor değil mi ?
Premium donanımın temel farkları;
ön arka park sensörü
Led farlar
yarı deri koltuklar

Ön arka park sensörü ekranda gözüküyor mu nasıl acaba? Yoksa sadece ötüyor mu ? Auris'de sonradan takılan park sensörü var sadece sesli uyarı veriyor. Bir de ses sisteminden memnun musunuz? Sizin aracınız makyajsız kasa sanırım ama olsun sizi yakalamışken hepsini sorayım. :)

Eğer imkan varsa premium şiddetle tavsiye ederim.
Led farlar bi-led şekilde. uzun kısa tek mercekte. şimşek etkisi bayaaa iyidir :)
Ön arka park sensörü ortadaki Touch ekranda gözüküyor
araç 6-7 yıl kullanılacaksa ve babanız kullanacaksa premium en iyisi. bir kere far yağmur sensörü var. herşey otomatik ve rahat. Anahtarsız giriş sistemi muhteşem konfor :)
ben Premium öneririm kesinlikle. bizdede 2013 Premium benzinli CVT var. almışken en dolusu en iyidir :)
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 37000
  • 2 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 18, 2016, 22:14:54 »
preminium ilk başta pahalı geliyor. ama kullanması çok zevkli. Araç size üst sekment havası veriyor. ön ve arka park sensörleri çok iyi. Özellikle park esnasında size daha geniş alan tanıyor. otomatik giriş ve anahtarsız çalıştırma cabası.

bi önceki arabam astra HB di. Bundan daha kısa. Ama bunu park etmesi daha kolay

Toyota Corolla D4D M/M 2013

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 35
  • Model Yılı: '15
  • 4 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Aralık 19, 2016, 03:09:13 »
Makyajdan once kesinlikle degmez derdim ama  adamlar makyajda bir kere en cok satan  advance donanimin ozelliklerini en ust versiyona koyunca isler farklilasti. Imkan varsa en ust seviye alinabilir ama diger c segmenti arabalarada bakmak gerekir.
-KARABÜK ÜNİVERSİTELİ TRABZONSPORLULAR-
-CEVAP YAZARKEN ALINTI YAPINIZ-

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '16
  • 6 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Aralık 19, 2016, 07:05:43 »
Bu arada artık makyajlı kasa advance de far , yağmur sensörü ve otomatik kararan dikiz aynası özelleri eklendi bilginiz olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Aralık 21, 2016, 12:56:38 »
Sensör eklendi ama Bi-Led farları sonradan alamazsınız. Bunuda unutmamak lazım :)
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara