Gönderen Konu: LPG'yi Ruhsata İşleme ve Dolum Ağzı ile ilgili Düzenleme  (Okunma sayısı 12471 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG'yi Ruhsata İşleme ve Dolum Ağzı ile ilgili Düzenleme
« Yanıtla #20 : Mayıs 12, 2017, 22:16:34 »
Eski montajlar ruhsata işliyse geçiyor muayeneden tampon altında ... İlerde ne olur bilemem.

Eski montajlar işli dahi olsa dolum ağzı alttaysa ağır kusur, birde sızdırmazlık gerekiyor.

Dün itibari ile akrabanın aracını vizeye için daha önce gitmişler dolum ağzı eksoz tarafında olduğu için ağır kusur, tanktan motora giden tesisat üzerinde herhangi kılıf koruma olmayacakmiş ağır kusur, motora giden tesisat eksoza yakın yerinden geçmeyecekmiş ağır kusur, tabi bunları bilmeden vizeye girdiğimiz için kaldık işlemleri yaptırıp sızdırmazlık alıp tekrardan vizeye girip geçtik. Vizeye gitmeden bu işlemleri yaptırıp giderseniz tekrardan sızdırmazlık almaya gerek yok. Yasa da böyle bir boşluk var.

Bu boşluğu elbet doldururlar hocam. Her muayenede sızdırmazlık isterler :)
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mayıs 12, 2017, 22:16:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ne mutlu TÜRKÜM diyene!
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '10
  • 68 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mayıs 12, 2017, 22:41:36 »
Dün itibari ile akrabanın aracını vizeye için daha önce gitmişler dolum ağzı eksoz tarafında olduğu için ağır kusur, tanktan motora giden tesisat üzerinde herhangi kılıf koruma olmayacakmiş ağır kusur, motora giden tesisat eksoza yakın yerinden geçmeyecekmiş ağır kusur, tabi bunları bilmeden vizeye girdiğimiz için kaldık işlemleri yaptırıp sızdırmazlık alıp tekrardan vizeye girip geçtik. Vizeye gitmeden bu işlemleri yaptırıp giderseniz tekrardan sızdırmazlık almaya gerek yok. Yasa da böyle bir boşluk var.

Sorun altta olmasından çok egzoza yakın olması gibi. LPG dolum tesisatı egzozdan yani ısıdan uzak olmalı, güvenlik nedeniyle bence.
Benim arabanın dolum ağzı solda, egzoz sağda. LPG dolum tesisatı, boruları egzozdan uzak.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Mayıs 12, 2017, 22:47:00 »
Sosyal medyada bir çok sayfada muayeneden kalanlar var. Bu yüzden paylaştım. Tampona yada depo içine taktırdılar. Tekrar muayeneye gittiler
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Mayıs 12, 2017, 23:02:49 »
Bunu bende takip ettim ve montaj yapan yerle konuştum eski montajlarda egsozdan uzakta altta olursa geçiyorsunuz yanlız altta olupta reğülatör ve tank değişikliği yapılıpta sızdırmazlık raporuyla giderseniz depo kapağı veya tampon yanına almak zorunluluğu doğuyor.İlerde ne olur bilinmez heran birşeyler değişebilir.
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Mayıs 12, 2017, 23:08:39 »
Eski montajlar işli dahi olsa dolum ağzı alttaysa ağır kusur, birde sızdırmazlık gerekiyor.

Eski montajlar ruhsata işliyse ve tadilat yoksa mesela depo değişimi gibi, tampon altinda da olsa muayeneden geçiyor. İlk defa ruhsata işlenecekler ve projelik işi olanlar geçmiyor muayeneden dolum ağzı sebebiyle. Şehirden şehire değişiyorsa bilemem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '09
  • 125 kere teşekkür etti
  • 106 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Mayıs 13, 2017, 12:09:25 »
Sosyal medyada bir çok sayfada muayeneden kalanlar var. Bu yüzden paylaştım. Tampona yada depo içine taktırdılar. Tekrar muayeneye gittiler
Depo içi en mantıklısı ve güzel olanı ama işte her araçta depo içinde yer yok. Senin konularından birisinde aracındaki sistemi görmüştüm depo içinde yer olmayanlar için güzel bir seçenek olmuş bence. Kullanımı nasıl rahat mı sıkıntı çekiyor musun? Bence dolum ağzını değiştirecekler ve depo içinde yeri olmayanlar o uygulamadan ilham almalı.
Corolla 1.4 D4D Elegant 2009 Siyah 127.000 km-158.000km
Auris 1.4 D4D Comfort Extra 2012 Beyaz 96.000 km
Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah’ın bir lütfudur.(Kanuni Sultan Süleyman)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Mayıs 13, 2017, 13:40:10 »
Tüvtürkten konuyla ilğili alınmış bir mail.
Alıntıdır.

Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ne mutlu TÜRKÜM diyene!
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '10
  • 68 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Mayıs 13, 2017, 18:12:50 »
Tüvtürkten konuyla ilğili alınmış bir mail.
Alıntıdır.
Olay kapanmıştır.    :)
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hiç Bir Ş€y İmKansıZ d€ğiLdir...
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '15
  • 270 kere teşekkür etti
  • 257 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Haziran 16, 2017, 01:20:59 »
Mayıs'ta Palio^nun Lpg sini işlettim, bugün de Corollanın Lpg sini islettim, önce bayiye uğradım alttaki izalosyonları soktuler. Lpg dolum ağzı alttaydı, usta kalırsın dedi muayeneden şansımı deneyeceğim dedim. Gittim, sızdırmazlık evrakına uygunsuz isaretlenmesine rağmen, muayeneden sıkıntısız geçti 2 aracımda da altta. Muğla merkez de girdim. 26/04/2017 den sonraki montajlarda bu zorunlu hale gelmiş. Ama ben nasıl geçtim sanırım şans ya da onemsemiyorlar.
2007 dci CLiO 3 Authq. (Beyaz)          : 2007 Nisan - 2014 Haziran
2011 d4d CoroLLa Comf.Extra (G.Gri) : 2014 Ağustos - 2014 Aralık
2012 d4d CoroLLa Comf.Extra (Beyaz): 2014 Aralık - 2015 Ekim
2012 d4d Corolla Comf.Extra MMT(Füme) : 2015 Kasım(Alış) - 2015 Kasım(Satış)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • CCCXXXXVIII-RollaFx Usdm
    • Rc Garage & Fotoğraf Albümü
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 999
  • Model Yılı: '95
  • 171 kere teşekkür etti
  • 351 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Temmuz 13, 2017, 09:13:46 »
Corolla hb 2003 araca lpg takılacak. Lpg dolum ağzını benzin depo kapağına taktıracağım. Fakat lpg ustası, benzin borusuyla kabin arasında saç yok direk kabin içine gidiyor. Bu da sızdırma olduğunda kabine gider dedi. Böylelikle sızdırmazlık raporu vermezler dedi. Sizce nasıl olur ?. Tampon deldirmek istemiyorum hiç sevmiyorum.
http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Temmuz 13, 2017, 11:02:54 »
Konuyu baştan sona okudum fakat herkes farklı bir şey söylemiş kafam karıştı. Şimdi 2016 yılında aracıma lpg taktırdım muayenesini de yaptırdım . 2018 yılında  4 ayında tekrar muayene yaptıracağım . Lpg dolum yerim tamponun altından çeki demirinin yanında yani egzoz un tam tersi istikametinde .Şimdi muayeneye gitsem aracım bu şekilde muayeneden geçer mi yoksa , tampona delik açtırıp dolum ağzını dışarı aldırmam gerekecek mi .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG\'yi Ruhsata İşleme ve Dolum Ağzı ile ilgili Düzenleme
« Yanıtla #31 : Temmuz 13, 2017, 12:10:29 »
Corolla hb 2003 araca lpg takılacak. Lpg dolum ağzını benzin depo kapağına taktıracağım. Fakat lpg ustası, benzin borusuyla kabin arasında saç yok direk kabin içine gidiyor. Bu da sızdırma olduğunda kabine gider dedi. Böylelikle sızdırmazlık raporu vermezler dedi. Sizce nasıl olur ?. Tampon deldirmek istemiyorum hiç sevmiyorum.
Arkadaşım aynı sebeple Astra j aracına benzin deposu kapağına yaptıramadı dolum ağzını. Onda da direk içeri gidiyordu, tamponu deldiler. Yaptırsanız bile sağlıklı olacağını sanmıyorum. Ben kendi aracıma (2010 hyundai i30) depo kapağına yaptırdım. Araç kabiniyle alakası olmadan dışardan gidiyor benzin borusu ve lpg borusu davlumbazın içinden aracın altına...

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 13, 2017, 12:15:38
Konuyu baştan sona okudum fakat herkes farklı bir şey söylemiş kafam karıştı. Şimdi 2016 yılında aracıma lpg taktırdım muayenesini de yaptırdım . 2018 yılında  4 ayında tekrar muayene yaptıracağım . Lpg dolum yerim tamponun altından çeki demirinin yanında yani egzoz un tam tersi istikametinde .Şimdi muayeneye gitsem aracım bu şekilde muayeneden geçer mi yoksa , tampona delik açtırıp dolum ağzını dışarı aldırmam gerekecek mi .
Bugünkü uygulamaya göre geçersiniz muayeneden. Ruhsata işli olanlar geçiyor tampon altında dolum ağzıyla.