Gönderen Konu: Yol Üstü Otopark Mafyalığı  (Okunma sayısı 2184 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '13
  • 65 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
Yol Üstü Otopark Mafyalığı
« : Aralık 05, 2016, 08:57:28 »
Selam arkadaşlar,
konunun doğrudan mafyalıkla ilgisi yok. Fakat bu pazar yaşadığım bir olay üzerinden, kamuya ait yol üstü park yerlerini , kendi istedikleri gibi kullanıma tahsis eden , kendisini çağdaş adleden 'mafyalara' değinmek istiyorum. Bunlarla yazlık sitelerde, otoparkı olmayan mahalle aralarında sıkça karşılarışırız. Bu tiplere bu pazar gününden sonra savaş açtım.

Çankaya Birlik Mahallesi Oyak sitesinde yaşandı olay. Bir amca var, apartman önünde park eden araçların sahiplerini sürekli takip eder. Ben zaten buraya park etmiyorum, aracını çok çıkarmayanlara bırakıyorum. Yolun karşısına park ediyorum. Fakat bir Yaris'li arkadaş bu otoparka park ediyor, evi de bu sitede, fakat bu amca bu arkadaşın buraya park etmemesini istiyor. Arkadaş park etmeye devam ediyor.
Olaya gelince. Bu yaşlı adam, muhtemelen asker emeklisi, aracının buzlarını , buz temizleyiciyle kazıyor, ve buz temizleyiciyi yanındaki yaris'in kapısına vurarak temizliyor.  Öyle bir bağırdım ki terbiyesiz adam ne yapıyorsun diye, sanırım baya insanı uyandırdım istemeden. Eli ayağına dolaştı, yok ben kendi aracıma vuruyordum (kendi aracına da toz kondurtmaz (clio symbol) ) falan diye kıvırıyor. Bekle geliyorum dememle, arabasına binip uzaklaştı. Baktım eski park yerinin baya uzağına park etmiş. Halen de eski yerine dönemedi.
Böyle durumlarla , yazlık sitelerde vs. de karşılaşıyoruz, umuma açık alanlarda insanlar bu otoparkları sahiplenip çakma mafyalık yapıyor.
Esnaf arkadaşlara saygı duyuyorum, onlar uyarmasa bile ben sürekli işler haldeki dükkanların önüne park etmemeye gayret ederim, esnaflık zor.
Fakat yediği önünde , yemediği arkasında, emekli tiplerin, bu otopark mafyalığı yapmasına deliriyorum. Hele ki böyle başkasının aracına zarar veren haysiyetsizlere denk geldiğimde daha sert tepki veririm sanırım. Çünkü benzer tepkiyi benim aracıma da verdiler, tamponu göçerdik kaçtı bu şeref yoksunu insanlar. Onu bulamadım.
Bunlara baktığında kendisini çağdaş, demokrat, aydınlık Türkiye'nin yüzü olarak tanımlarlar, sorsan onlardan çağdaşı yoktur. Fakat benim gözümde birer sosyopat, mafya kafalıdan fazlası değiller. Tabi mafya gibi açıktan insanları yıldıramayacak kadar da onursuz ve haysiyetsizler, saklanarak, gizlice yapmaya çalışıyorlar pisliklerini , fakat yakalanabiliyorlar işte böyle.
Muhtemelen bizim site 'zabıtası' bir daha eski yerine park edemeyecek. İsteyen de istediği yere park edecek. Bundan sonra arabasına bir şey olacak diye uykuları kaçacak. Çünkü ben yanına denk gelirsem , kapımı o kadar dikkatli açmam artık !
 Bu insanlarla aynı yerde yaşarken sıfır bir araç almak gerçekten anlamsız. Sonra da yok Ankara'nın mahalle kültürü ölmüş, Ankara bozulmuş. Kim bozuyor acaba!
Benzer durumları yaşayanlar varsa, mücadeleye katkılarını bekliyorum. :)

born to ride

Toyota Club Türkiye

Yol Üstü Otopark Mafyalığı
« : Aralık 05, 2016, 08:57:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '20
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
Ynt: Yol Üstü Otopark Mafyalığı
« Yanıtla #1 : Aralık 05, 2016, 10:47:04 »
buna benzer bir olayda bizim başımıza gelmişti. 96 model çok temiz bir tipom vardı çağla yeşili apartmanımızın yanında bi çıkmaz sokak vardı 1 araçlık bi yer. önünde de bi yaşlı teyzenin evi. ben aracımı koyunca yolu izleyemiyom diye sürekli söylenirdi. Allah şahit bir kere bile azımı açıp kalbini kırmadım. tamam teyzecim falan deyip geçiştiriyordum. sonra teyze bir gün penceresinden artık çamaşır suyumu neyse artık benim ön kaputa fışkırtmış. kaput komple nokta nokta leke olmuş sabah bi geldim dünyam karardı arabada daha boya yok tertemiz bişeydi. sonra soğudum arabadan. boyattım sattım.
yaşlıdır deyip geçesim var ama bu kul hakkı değilmidir?
sonra teyzeyle baya gelip geçerken selamlaşmaya falan başladık hatta kapının önünde olursa bana bişeyler falanda ikram ederdi. en son geçen yaz gittiğimde rahmetli olmuş duydum üzüldüm. Allah rahmet etsin. eski mahalleme gittim baktım. işte herşey yalan, dünya yalan. düşmüşüz bişeylerin derdine savrulup gidiyoruz kuru bir yaprak misali.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 65 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Aralık 05, 2016, 11:12:18 »
buna benzer bir olayda bizim başımıza gelmişti. 96 model çok temiz bir tipom vardı çağla yeşili apartmanımızın yanında bi çıkmaz sokak vardı 1 araçlık bi yer. önünde de bi yaşlı teyzenin evi. ben aracımı koyunca yolu izleyemiyom diye sürekli söylenirdi. Allah şahit bir kere bile azımı açıp kalbini kırmadım. tamam teyzecim falan deyip geçiştiriyordum. sonra teyze bir gün penceresinden artık çamaşır suyumu neyse artık benim ön kaputa fışkırtmış. kaput komple nokta nokta leke olmuş sabah bi geldim dünyam karardı arabada daha boya yok tertemiz bişeydi. sonra soğudum arabadan. boyattım sattım.
yaşlıdır deyip geçesim var ama bu kul hakkı değilmidir?
sonra teyzeyle baya gelip geçerken selamlaşmaya falan başladık hatta kapının önünde olursa bana bişeyler falanda ikram ederdi. en son geçen yaz gittiğimde rahmetli olmuş duydum üzüldüm. Allah rahmet etsin. eski mahalleme gittim baktım. işte herşey yalan, dünya yalan. düşmüşüz bişeylerin derdine savrulup gidiyoruz kuru bir yaprak misali.

Yolu izlemesi konusu hoş görülebilir, herkesi anlamak lazım. Ankara'da belki de özel otoparkı olmayıp, otopark sorunu hiç olmayan bir yerdir bizim burası.
Yani hadi hastan vardır vs. gibi birşey de yok. Ben uzağa park ederim aracımı  , hiç umursamam. Ama insanlarla diyalog kurup, bunu güzelce anlatmak yerine. İşi teröristliğe getirmek kim olursa olsun hakkı değil.
born to ride

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 05, 2016, 11:33:36 »
Ankara'da oturduğumuz sitede Crafter'ı park edeceğim ve kimseyi rahatsız etmeyecek yolu daraltmayacak tek bir alan vardı. Arabayı hep oraya park ediyordum. Alana Crafter'dan başka bir Astra sığacak büyüklükteydi. Park konusunda o kadar hassas davranıyordum ki aracın boyunu ölçmüş sıfır mesafede park etmek için arka tekere denk gelen yerde duvara tebeşirle çizgi çizmiştim. Arka teker çizgiye gelince park tamamlanmış oluyordu. Önüme park eden Astra'nın sahibi emekli bir hakim yada savcı. Adamın canı sıkılıyor olmalı ki bir gün ben gelmeden önce arabasını tam orta yere park edip evine gitmiş. Normal park yeri yatay benim park ettiğim yer dikey. Yatay bölüme yatay park edersem arabanın arkası dışarıda kalıyor ve geçişi zorlaştırıyor. Yatay olan park alanına dikey park edersem üç araçlık yeri işgal ediyor. Neyse güvenlik Salih'e adamı arattırdım gelsin arabasını düzeltsin diye. Eve girdim çıkamam cevabı aldık. Bu böyle birkaç kez daha olunca anladım ki adam emekli de olsa mesleki nüfuzunu kullanıyor kimseyi takmıyor.
Akşam üstü işim bitti eve döndüğümde benim park ettiğim yere yani arka sıraya park etmiş. Milimetrik hesap yaparak arabamı Astra'nın önüne park ettim. Saat 19 sularında güvenlik aradı. Tesadüf yine Salih nöbetçi :) "Salih eve girdim çıkamam artık ona aynen böyle söyle. Hem ona çıkabileceği kadar boşluk bıraktım. Çıksın gitsin" dedim. Emekli hukukçu vatandaş kaç manevra ile çıktı bilmiyorum ama bir daha da oraya park etmedi :)
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 05, 2016, 12:00:58 »
benim çalıştığım yerde de bi tane iş yeri var sahibide 70 yaşlarında falan.
adam tam bir psikopat dükkanının önüne hiçbir arabayı parkettirmiyor parkederseniz indiririm lastikleri diyor.
bi kere elinde tornavidayla geliyodu zor vazgeçirdik ve bu adam geçtiğimiz günlerde rahmetli oldu.
demem odur ki böyle insanlara karşı yakınlarınızı uyarın fazla muhatap olmayın tamam deyip geçin yaptığınız kavgaya kaybettiğiniz zamana değmez.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 05, 2016, 13:34:18 »
Ben kapı vurma olayına çok takılıyorum bir insan aracına binerken neden kapısını diğer araca vurar otoparkta aracın içinde oturuyorum  adam aracına binerken benim kapıma vurdu bende açtım vurdum :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 05, 2016, 13:55:51 »
Başta çağlar bey ve diğer arkadaşlarımın yaşamış oldukları sıkıntıları anlıyor ve yerden göğe kadar hak veriyorum. Yapılan saçma sapan kişisel kaprisleri kesinlikle tasvip etmediğimi söylemek istiyorum. Yalnız Çağlar beye bir düzeltme konusunu da hatırlatmak istedim. O da şu; "Bu yaşlı adam, muhtemelen asker emeklisi" tabirini pek uygun bulmadığımdır. O kişinin yaptıkları sadece onun şahsi kaprisi ve psikopatça tepkileridir. Bu saçmalıkların ne emekliler ne de askerlerle bir ilgisi yok. Samed beyin belalısı bir yaşlı teyze, Özcan beyin belalısı da yine bir emekli hukukçu. Yani ne emekliliği ne de meslek grubu ile bir alakası yok. Böyle genellemeler o gruplardaki kişileri kırmak ve toplumu bölmekten başka bir şeye hizmet etmez. Yine söylüyorum ki; bu tür saçmalıklar tamamen kişilerin şahsi kaprisleridir. Ve Özcan beyin yaptığı gibi aynı dilden cevap görünce geri adım atarlar.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Aralık 05, 2016, 14:28:03 »
Seyit abi kendi adıma söylüyorum ki dediğim vatandaşın koca sitede oturan diğer sakinlerden hiçbir farkı yoktur. Senin de dediğin gibi bu tip davranışlar sadece kişilerin bireysel davranışlarıdır. Ama benim belalım emekli hukukçu zat gerek site güvenlik personellerine gerekse kendi komşularına eski hakim/savcı ünvanıyla üstünlük/korku sağlamak isteyen makam mevki meraklısı sorunlu bir tip. Şimdi bu zat yüzünden kalkıp bütün emeklileri veya emekli hukukçuları aynı kefeye koyamayız koymakta büyük bir yanlış içine düşmüş oluruz. Çağlar beyin'de senin düşündüğün anlamda söylemek istediğini kendi adıma düşünmüyorum. 25-30 yıl boyunca emir veren, aşırı derecede disiplin sahibi bir insan günlük hayattan da kendini soyutlayarak yaşamışsa emekliliğinde ciddi anlamda bocalayıp bizlere saçma gelen davranışlarda bulunabiliyorlar.
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 65 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Aralık 05, 2016, 14:36:54 »
Başta çağlar bey ve diğer arkadaşlarımın yaşamış oldukları sıkıntıları anlıyor ve yerden göğe kadar hak veriyorum. Yapılan saçma sapan kişisel kaprisleri kesinlikle tasvip etmediğimi söylemek istiyorum. Yalnız Çağlar beye bir düzeltme konusunu da hatırlatmak istedim. O da şu; "Bu yaşlı adam, muhtemelen asker emeklisi" tabirini pek uygun bulmadığımdır. O kişinin yaptıkları sadece onun şahsi kaprisi ve psikopatça tepkileridir. Bu saçmalıkların ne emekliler ne de askerlerle bir ilgisi yok. Samed beyin belalısı bir yaşlı teyze, Özcan beyin belalısı da yine bir emekli hukukçu. Yani ne emekliliği ne de meslek grubu ile bir alakası yok. Böyle genellemeler o gruplardaki kişileri kırmak ve toplumu bölmekten başka bir şeye hizmet etmez. Yine söylüyorum ki; bu tür saçmalıklar tamamen kişilerin şahsi kaprisleridir. Ve Özcan beyin yaptığı gibi aynı dilden cevap görünce geri adım atarlar.

Haklısın kardeşim,
fakat bazı meslek gruplarında , bazı davranış alışkanlıkları daha bariz oluyor. Düzeltiyorum, konunun bununla ilgisi yok, kişilik meselesi.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 05, 2016, 14:43:57
Bu arada Tokyo, Hong-Kong gibi yerlerde 1 araçlık otopark, daire fiyatına satılıyor. Yakında buralar da öyle olacak gibi.
Ben inşaat sektöründe çalışıyorum. En kriz anında bile kapalı otoparklı, otopark sorunu olmayan bir proje satılıyor.
Şirkete iş görüşmesine bir bayan avukat gelmişti, patrona kapalı otoparkınız var mı diye sormuş, arabası mercedes A180 di. Kapalı otopark olmadığı ve herkes cadde üstü park ettiği için işi kabul etmedi.
Yani otopark sorunu özellikle eski mahallelerde çok, fakat otopark sorunu olmayan yerlerde bile insanlar birbirinin hayatını zorlaştırıyor. Bir arıza çıkıyor herkesin huzuru kaçırıyor.
born to ride

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 93000
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Aralık 05, 2016, 15:04:07 »
Selam arkadaşlar,
konunun doğrudan mafyalıkla ilgisi yok. Fakat bu pazar yaşadığım bir olay üzerinden, kamuya ait yol üstü park yerlerini , kendi istedikleri gibi kullanıma tahsis eden , kendisini çağdaş adleden 'mafyalara' değinmek istiyorum. Bunlarla yazlık sitelerde, otoparkı olmayan mahalle aralarında sıkça karşılarışırız. Bu tiplere bu pazar gününden sonra savaş açtım.

Çankaya Birlik Mahallesi Oyak sitesinde yaşandı olay. Bir amca var, apartman önünde park eden araçların sahiplerini sürekli takip eder. Ben zaten buraya park etmiyorum, aracını çok çıkarmayanlara bırakıyorum. Yolun karşısına park ediyorum. Fakat bir Yaris'li arkadaş bu otoparka park ediyor, evi de bu sitede, fakat bu amca bu arkadaşın buraya park etmemesini istiyor. Arkadaş park etmeye devam ediyor.
Olaya gelince. Bu yaşlı adam, muhtemelen asker emeklisi, aracının buzlarını , buz temizleyiciyle kazıyor, ve buz temizleyiciyi yanındaki yaris'in kapısına vurarak temizliyor.  Öyle bir bağırdım ki terbiyesiz adam ne yapıyorsun diye, sanırım baya insanı uyandırdım istemeden. Eli ayağına dolaştı, yok ben kendi aracıma vuruyordum (kendi aracına da toz kondurtmaz (clio symbol) ) falan diye kıvırıyor. Bekle geliyorum dememle, arabasına binip uzaklaştı. Baktım eski park yerinin baya uzağına park etmiş. Halen de eski yerine dönemedi.
Böyle durumlarla , yazlık sitelerde vs. de karşılaşıyoruz, umuma açık alanlarda insanlar bu otoparkları sahiplenip çakma mafyalık yapıyor.
Esnaf arkadaşlara saygı duyuyorum, onlar uyarmasa bile ben sürekli işler haldeki dükkanların önüne park etmemeye gayret ederim, esnaflık zor.
Fakat yediği önünde , yemediği arkasında, emekli tiplerin, bu otopark mafyalığı yapmasına deliriyorum. Hele ki böyle başkasının aracına zarar veren haysiyetsizlere denk geldiğimde daha sert tepki veririm sanırım. Çünkü benzer tepkiyi benim aracıma da verdiler, tamponu göçerdik kaçtı bu şeref yoksunu insanlar. Onu bulamadım.
Bunlara baktığında kendisini çağdaş, demokrat, aydınlık Türkiye'nin yüzü olarak tanımlarlar, sorsan onlardan çağdaşı yoktur. Fakat benim gözümde birer sosyopat, mafya kafalıdan fazlası değiller. Tabi mafya gibi açıktan insanları yıldıramayacak kadar da onursuz ve haysiyetsizler, saklanarak, gizlice yapmaya çalışıyorlar pisliklerini , fakat yakalanabiliyorlar işte böyle.
Muhtemelen bizim site 'zabıtası' bir daha eski yerine park edemeyecek. İsteyen de istediği yere park edecek. Bundan sonra arabasına bir şey olacak diye uykuları kaçacak. Çünkü ben yanına denk gelirsem , kapımı o kadar dikkatli açmam artık !
 Bu insanlarla aynı yerde yaşarken sıfır bir araç almak gerçekten anlamsız. Sonra da yok Ankara'nın mahalle kültürü ölmüş, Ankara bozulmuş. Kim bozuyor acaba!
Benzer durumları yaşayanlar varsa, mücadeleye katkılarını bekliyorum. :)
valla kendimde esnaf sayarak,hiçte saygı duymuyorum insanlara.Halen cadde sokak dükkan önlerinin kamuya ait olduğunu kabul edemediler,park etme dükkan kapanmasın önü derler,kendi araçlarını park ederler.Kaldırımı bile gasp etmeye başladılar kafalarına göre.olmayan yerden kapı açarlar vs vs

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 58000
  • 26 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Aralık 05, 2016, 15:31:01 »
Ya temmuz ya da ağustos ayıydı. Dedemler Sanayi Mahallesi'nde oturuyor. İstanbul'dakiler bilirler, pek düzenli ve öyle sitelerin olduğu bi yer değildir. Dedemlerin sokağında da park yeri sorunu vardır, akşam 7-8'den sonra boş yer bulunması çok zordur. Neyse öğle saatlerinde gittim, sokakta da 60-65 yaşlarında bir marangoz var. Hep dükkanının önüne park ederdi, baktım o gün biraz geriye park etmiş(Aracı Kartal bu arada). Dükkanının önü boş ve rahatça park ettim. Çıkarken ters ters bakıyordu bana. Akşama doğru bir yağmur başladı, yazın yağar mı böyle dersiniz. Aracımın yanına gittim koşa koşa, şemsiye dahi korumamış sırılsıklam olmuştum. Bir baktım bizim marangoz aracını almış, aracıma sıfır parketmiş. Ben de öndeki dedemin aracına sıfırlamıştım. 100 hamle de yapsam çıkamam, imkanı yok.

Zaten ıslanmışım, bi de bu olunca sigortalarım attı. Aldım geri vitese, nasıl olsa tamponda esneme payı var diye başladım benim 1.33 Yaris'le Kartal'ı itmeye. 5-10 cm itip, çıktım. Sonradan kontrol ettim, bi hasar da yok. Ertesi gün dedeme nasıl çıkmış ordan diye sormuş. :)

Diyeceğim o ki, okuduğum postlardan da anladığım kadarıyla bu sıkıntılar genelde yaşlı belli bir yaşı almış kişilerden doğuyor. Tartışmak, kavga etmek yersiz. Yapabiliyorsanız tartışmadan halletmek, yoksa hiç bir şey değiştiremeyiz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Aralık 05, 2016, 16:24:09 »

Diyeceğim o ki, okuduğum postlardan da anladığım kadarıyla bu sıkıntılar genelde yaşlı belli bir yaşı almış kişilerden doğuyor. Tartışmak, kavga etmek yersiz. Yapabiliyorsanız tartışmadan halletmek, yoksa hiç bir şey değiştiremeyiz.

Elvis binayı terk edince kendilerine uğraş arayan işi gücü olmayan hobisi olmayan yaşlıların işi. ya bıraksın bu işleri sudokuya yönelsin. bulmaca çözsün. sizinkide emekli apartman yöneticisinin deyimiyle "Albay neden arabasını buraya park etti" durumu olmuş :)

kısaca

https://www.youtube.com/watch?v=atJLGuC5390
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Aralık 05, 2016, 20:09:40 »
Sitede otopark var ama park sorunu yine var  adamın 3arabası var hepsi garajda pikapını bile garaja sokan var,audisi var diye iki kişilik yere tek giren var,dükkanın önüne gelip park eden var (dükkan çıkmaz sokak 1tane araba yok sokakta özelikle gelip kafalama camın dibine kadar yanaşıyor :)

E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Kilometre: 40000
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Aralık 05, 2016, 20:26:03 »
Bizim Apartman altinda 5 arabalik yer var ki bunlardan ikisisi bizim yan komşunun tapulu malı gibi beyefendinin apartmanda iki tane dairesi var diye bmwsini geri alip 2 araclik yer kapatiyo aksam olunca bmwsini ileri alip renosunu cekiyo.Rahatsizlar beni bulur allahim sabır ver.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Aralık 05, 2016, 21:04:19 »
Çağlar beyin hassasiyetine teşekkür ediyorum.
Ben de başımdan geçen bir olayı anlatayım. Mustafa beye fikir verebilir belki. Ankara'da Etlik semtinde bir yıl kadar kirada oturduk. Binamızın müteahhidi de bizim binada oturuyordu. Aynı zamanda da yaşı büyük olduğu için binanın yöneticisi idi. Rizeli müteahhit amca kendi evi de olduğu için binanın arkasındaki araç park alanına iki adet kapalı garaj yapmış kendi araçlarını çekiyordu. Eve taşındıktan bir kaç gün sonra binanın girişindeki ilan panosunda bir duyuru gördüm. Duyuruda aynen "Kiracıların bina arkasındaki otoparka araç park etmeleri bina yönetim kurulu kararı ile yasaklanmıştır" yazıyor. Belli ki bana özel yazılmış. Ben yine arabamı park etmeye devam ettim. Bir hafta kadar sonra Hasan amca kapıya dayandı. "Beyefendi panodaki duyuruyu okumadınız mı?" diye sordu. Ben de okuduğumu ama dikkate almadığımı söyledim. "Bina yönetim kurulu karar aldık kiracılar araçlarını otoparka koymayacaklar. Binanın  önündeki caddeye park edecekler" dedi. Binanın önü Keçiören-Yenimahalle minibüslerinin de işlediği zaten oldukça kalabalık olan Giresun caddesi. Hemen içeriden Kat Malikleri Kanunu getirdim. "Hasan amca, kiracı ev sahibinin bütün hak ve sorumluluklarına sahiptir. Ben istediğim yere park ederim. Bu konuda ısrarcı olursanız belediyeye şikayet eder arka tarafta yapmış olduğunuz kapalı garajları yıktırırım. Açılan yere en az 4 araba park eder." dedim.  Kanunu da gösterinde Hasan amca bir daha kapıya gelemedi ve duyuru panosundaki duyuruyu da kaldırdı.
Binadaki kat maliklerinden birisinin birden fazla dairesi de olsa şayet iki dairede de kendisi oturmuyorsa sadece bir yer kullanabilir. İkinci yeri işgal edemez. Şayet konu hukuki boyuta taşınırsa iki yeri de işgal eden kişi ceza alır.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 102000
  • Model Yılı: '15
  • 371 kere teşekkür etti
  • 131 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Aralık 05, 2016, 21:35:48 »
Eczanemizin önünde cep var. Kamusal alan diye polisi aradığımız zaman park yasağı tabelası olmadığı için araç çekemiyorlarmış. Şimdi ben aracımı dükkanımın önüne çekmeyince karşı binada oturan vatandaş evim burada deyip aracını (cebin olduğ tarafa ) dükkanımızın önüne çekiyor ve bazen 3 gün duruyor. Bazısı (nasıl insansa) neredeyse dükkanın içine girecek gibi park ediyor. Simdi o esnafa saygı duymayan arkadaş kendini bir günlüğüne benim yerime koyar mısın lütfen? Yan tarafımizda akuğur market var. Butun gun toptancilar ikinci sıra olarak araç park ediyorlar. Şirket aracı ya kapıyı dikkatsiz açar. Bizim araçların(esnafın) tamponlara dokundururlar. Bugüne kadar kimsenin arabasına zarar vermedim. Vermem de Allahın izniyle. Ancak dikkar ettigim bir nokta varki insanlarımız aşırı rahat ve bencil. Belediyeye neredeyse hergun sövüyorum. Esnafa hiç saygı yok. Iki defa mail attim telefon açtım. Bir otopark istiyoruz diye umursayan yok. Bunun yanında kibar insanlarda var. Işte falan yere gidiyorum diyor. Bazisi anahtar bırakayım isterseniz diyor. Sen oyle deyince sevgili abim istedigin kadar kalsın diyorum. Iyi ki iyi insanlar da var....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Aralık 05, 2016, 21:52:33 »
Aracı kaldırıma parkedip biz yolda yayan gezer olduk. Memlekette bizim binanın parkı güney cephe kuzey cepheli bloktakiler kışın bizim parka geliyorlar. Bazen ortada kalıyoruz. :hoş: Hemen üst ve en üst kattaki komşularda arabanın üstüne bişeyler çırpmasa iyi olacaktı ama..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '98
  • 4 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Aralık 25, 2016, 20:46:03 »
tepikiniz de çok haklısınız iyi de yapmışsınız ama genelleme siyasi bir mesaj olmuş.  1 kişinin öküzlüğü ile belli bir kesimi komple tövmet altına almak yanlış. ne kitap yüzü görmemiş insanlar var insanlığından ders alırızı. ne okumuş öküzler var bunun gibi..

tabi biz istanbulun varoşlarında olduğumuz için yer bulan bulduğu yere koyuyor, ankara gibi sitelerin park yerlerinin bolluğunda bu öküzlüğü yapanlar da var..

benim evin önüne de 23 lük iveco koyan iki bina aşağıda oturan bir amca var servis çekiyor. tama mkoysun koca arabayı, cebinde götürecek değil ya.. ama kafasına göre aracını gelip çalıştırıp sonra sorun var mı diye bakıp gidiyor. ortalık duman içinde kalıyor. bağır cağır anlatmaya çalışıyorsun ama bir yere kadar baban yaşında adam. gel parket. sonra sabah bas kontağını git. senin dumanını çekmek zorunda değil kimse.