Gönderen Konu: Aracimin ilk sahibini ariyorum  (Okunma sayısı 2038 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '11
  • 6 kere teşekkür edildi
Aracimin ilk sahibini ariyorum
« : Kasım 14, 2016, 22:00:51 »
Iyi aksamlar . Galeriden 2011 model dizel auris aldim.erzincanda yasiyorum.ama anahtarini bir turlu yaptiramadim.chip uymuyor. Belki benden onceki sahibi bu forumda takiptedir veya plakadan taniyan olabilir . 34 Js 608 siyah auris.yedek anahtar ihtiyacim m var esimle ortak kullaniyoruz

Toyota Club Türkiye

Aracimin ilk sahibini ariyorum
« : Kasım 14, 2016, 22:00:51 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '08
  • 61 kere teşekkür etti
  • 298 kere teşekkür edildi
Ynt: Aracimin ilk sahibini ariyorum
« Yanıtla #1 : Kasım 14, 2016, 22:03:50 »
Iyi aksamlar . Galeriden 2011 model dizel auris aldim.erzincanda yasiyorum.ama anahtarini bir turlu yaptiramadim.chip uymuyor. Belki benden onceki sahibi bu forumda takiptedir veya plakadan taniyan olabilir . 34 Js 608 siyah auris.yedek anahtar ihtiyacim m var esimle ortak kullaniyoruz
Anahtarin icinde seri nosu var o sernoya uygun birtane siparis verin yurt disindan daha sonra programlatirsiniz diger sekilde cok pahali ve zor olur

LG-P760 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2011 Comfort Extra, Kar Beyaz
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 107000
  • 8 kere teşekkür etti
  • 38 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Kasım 14, 2016, 23:27:36 »
Aynı mantık mıdır bilmem ama benim Honda marka motorumun anahtarını kodladılar. Her iki (mevcut ve yeni yapılacak olan) anahtarı da alarak eski anhtarın cip modülünden alarak bilgisayarda yaptılar 100 lira işçilik aldılar. Motosikletim HISS İMMOBİLİZERLİ ve netice kodlandı sizinkininde aynı sonucu alacağı kanaatindeyim.
TOYOTA SENİNLE ÇIKARIM YOLA, KOLAY KOLAY VERMEZSİN ARIZA, BİLİRSİN SENİ SEVERİM TOYOTA.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '05
  • 21 kere teşekkür etti
  • 61 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 15, 2016, 00:35:22 »
Kaskonuzda anahtar kaybı klozu varsa komple sistemi değiştirip yedekleriyle veriyorlar diye biliyorum ama, bir araştırın bence.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 15, 2016, 02:56:48 »
Auriste bildiğim kadarıyla kumandalı bir adet anahtar veriyorlardı birde vale anahtarı denilen anahtar var onu veriyorlarsa veriyorlardır ondada hem kumanda yok hemde bağajı açamıyorsunuz . 2011 model sıfır auris almış arkadaşlar daha iyi bilir .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Kasım 15, 2016, 09:09:26 »
Emniyete gidip aracın dosyasını çıkarttırıp oradan ilk sahibine veya sahiplerine ulaşabilirsiniz . Veyahut  sigortacınıza gidin aracın sigorta geçmişinden o günden bugüne kaç kişi kullandıysa hepsinin sigorta geçmişi olur 2011 araba en fazla siz  3 üncü sahibisinizdir diye tahmin ediyorum emniyetle uğraşmadan direk sigortacınızdan öğrenin şahıslara ulaşıp anahtar varsa talep edersiniz . Yanlış bilmiyor isem anahtar kodlama kopyalama olayı yapılabiliyor .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
    • Chevrolet Club Türkiye
  • Kilometre: 45
« Yanıtla #6 : Kasım 15, 2016, 20:38:55 »
http://www.otomobilanahtari.com/ sahibi Murat ile irtibata geçin Chevroletclubtr Gökhan Hocam yönlendirdi deyin Murat arkadaşımız gibi bir ustamız aracınıza yeni kodlama yapmış olabilir. O sizi daha mantıklı yönlendirebilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 05, 2017, 14:38:01 »
Murat beyle ile iletişime geçtim ancak aracın İstanbul a gelmesi gerektiğini söyledi. Ben erzincandayım. Hala Aracımın İstanbul'daki benden önceki sahibini aramaya devam ediyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 05, 2017, 15:12:20 »
Murat beyle ile iletişime geçtim ancak aracın İstanbul a gelmesi gerektiğini söyledi. Ben erzincandayım. Hala Aracımın İstanbul'daki benden önceki sahibini aramaya devam ediyorum

Araç sahibini bulsanız bile anahtarı saklıyor mudur? biraz düşük bir ihtimal.. Bunun yerine yakın nispeten büyük şehirlerde yaptırmayı denemeniz daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum.. Trabzon vs gibi ..
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 05, 2017, 17:38:40 »
Trabzon'a gittim.aurise uyan bir çip yok. 2 saat. uğraştı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • DENİZLER GELECEĞİMİZDİR...
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 65000
  • 61 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Şubat 01, 2017, 00:05:27 »

Müge anlı 2 güne bulur... :rofl:
//////--ALO 158--\\\\\\
/////SAHİL GÜVENLİK\\\\\\
 //////KOMUTANLIĞI\\\\\\
                                       DENİZLER GELECEĞİMİZDİR...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Şubat 01, 2017, 09:16:48 »
Fatih bey benim söylediğim şeyi yaptınız mı . İş arkadaşım 2006 model bir Corolla aldı tek anahtarı var oda sizin gibi eksik anahtardan muzdaripti .Toyota servisinden aracın ilk sahibine ulaşıldı ilk sahibi her şeyi durduğunu söylemiş adresi alıp gittiler yedek anahtarlar kitapçıklar ne varsa vermiş adamlar . Sizin yapacağınızda aynı şey Toyota servisine gidin aracın ilk sahibi kimse şase numarasından bulurlar durumu anlatınca size yardımcı olacaklardır .Onlar yardımcı olmazlarsa  sigorta yaptırdığınız eksper aracın geçmişini detayı görür ilk sigortasından son sigortasına araç kimin üzerineyse hepsi görünür oradan da ulaşabilirsiniz . Buradan da sonuç almazsanız ki imkansız aracın emniyette dosyası var . Orda bütün kişi bilgileri faturası her şeyi var oradan  dosyasında oradan alabilirsiniz . ilk iki seneçenek son seçeneğe gerek bırakmayacaktır
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "