Gönderen Konu: GARANTİ KAPSAMINDA DEĞİŞİM  (Okunma sayısı 8739 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
Ynt: GARANTİ KAPSAMINDA DEĞİŞİM
« Yanıtla #20 : Kasım 28, 2016, 09:20:37 »
Amacım Toyota yı kötülemek değil ama yeni nesil Corolla da inanılmaz kalite düşmüş . Dayıma kardeşimle birlikte aşırı şekilde Toyota alması konusunda ısrarcı olduk ki 1997 den beri Toyota kullanıyoruz Ailemiz ve yakın çevremiz Toyota ile ilgili bir şey olunca bize sorarlar o derece ailemde çok kişiyi efsane sahibi yaptım hepsi çok memnun görüşünce Allah razı olsun derler .Araca bakmaya gittik dış görünüşe diyeceğim bir şey yok tasarım güzel kimisi beğenmiyor ama ben beğeniyorum simli beyaz advenced paket alacağız zaten de danışma tanıdık direk abi bu kasada bu dedi neyse aracın içine falan bindik bakıyoruz cam açma kapama düğmelerinden tutun oturduğunuz koltuğunuzun kumaşına kadar kalitenin düştüğü çok bariz belli ön göğüste kullanılan malzemeler falan çok düşük ön kaputu açtım motor kısmına bakalım diye ana ne göreyim radyatör kısmını örten plastik kaplamalar yok . Ön kaputta ses yalıtım malzemesi yok danışma arkadaşı çağırdım bu dedim düşük versiyon falan mı bizim alacağımızda böylemi dedim evet abi aynı böyle dedi nerde dedim buradaki parçalar yok abi orijinali böyle dedi .Dedim  2006  Corolla arabada bile hepsi var nasıl olur abi o arabalarla bunları mukayese bile etme dedi arkadaş . Teknoloji olarak ta yeni tamam ama kalite o arabalar çok daha kaliteliydi dedi . Bagaj kısmı da aynı bagaj halısı diye uyduruk bir haliflex kesmişler sanırım oda aracın geneli gibi kalitesizlik uyduruk luk akıyor .Dayıma o kadar arabayı övdük ki adama alma diyemedim gel başka araçlara da bakalım dedim  .Volkswagen e gittik jetta ya golf e baktık içine bindik bagaja motora baktık  1.4 tsı 125 bg olanı ile Toyota arasında  2 bin lira gibi ufak rakam fiyat farkı vardı .Ama gerçekten adamlar kaliteli araç yapmış ki bir sonraki aracın sanırım Volkswagen olur her anlamada Toyota dan kat me kat kaliteli olduğu belliydi aracın . Dayıma nasıl Toyota yı övdüysek adama Jetta alalım dediysek te gittik Toyota aldık . Bize söylemese de çevremizdeki birkaç kişiye fena değil falan demiş sanırım çok memnun değil
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 28, 2016, 09:20:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Şu anda paylaşacağım kişisel bir iletim bulunmuyor
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '14
  • 7 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Kasım 28, 2016, 09:42:33 »
Amacım Toyota yı kötülemek değil ama yeni nesil Corolla da inanılmaz kalite düşmüş . Dayıma kardeşimle birlikte aşırı şekilde Toyota alması konusunda ısrarcı olduk ki 1997 den beri Toyota kullanıyoruz Ailemiz ve yakın çevremiz Toyota ile ilgili bir şey olunca bize sorarlar o derece ailemde çok kişiyi efsane sahibi yaptım hepsi çok memnun görüşünce Allah razı olsun derler .Araca bakmaya gittik dış görünüşe diyeceğim bir şey yok tasarım güzel kimisi beğenmiyor ama ben beğeniyorum simli beyaz advenced paket alacağız zaten de danışma tanıdık direk abi bu kasada bu dedi neyse aracın içine falan bindik bakıyoruz cam açma kapama düğmelerinden tutun oturduğunuz koltuğunuzun kumaşına kadar kalitenin düştüğü çok bariz belli ön göğüste kullanılan malzemeler falan çok düşük ön kaputu açtım motor kısmına bakalım diye ana ne göreyim radyatör kısmını örten plastik kaplamalar yok . Ön kaputta ses yalıtım malzemesi yok danışma arkadaşı çağırdım bu dedim düşük versiyon falan mı bizim alacağımızda böylemi dedim evet abi aynı böyle dedi nerde dedim buradaki parçalar yok abi orijinali böyle dedi .Dedim  2006  Corolla arabada bile hepsi var nasıl olur abi o arabalarla bunları mukayese bile etme dedi arkadaş . Teknoloji olarak ta yeni tamam ama kalite o arabalar çok daha kaliteliydi dedi . Bagaj kısmı da aynı bagaj halısı diye uyduruk bir haliflex kesmişler sanırım oda aracın geneli gibi kalitesizlik uyduruk luk akıyor .Dayıma o kadar arabayı övdük ki adama alma diyemedim gel başka araçlara da bakalım dedim  .Volkswagen e gittik jetta ya golf e baktık içine bindik bagaja motora baktık  1.4 tsı 125 bg olanı ile Toyota arasında  2 bin lira gibi ufak rakam fiyat farkı vardı .Ama gerçekten adamlar kaliteli araç yapmış ki bir sonraki aracın sanırım Volkswagen olur her anlamada Toyota dan kat me kat kaliteli olduğu belliydi aracın . Dayıma nasıl Toyota yı övdüysek adama Jetta alalım dediysek te gittik Toyota aldık . Bize söylemese de çevremizdeki birkaç kişiye fena değil falan demiş sanırım çok memnun değil

Dostum, Toyota'dan şaşmamanı tavsiye ederim, çarpışma testlerinde girdiği yıl Corollayı geçen sadece Maserati var, Vw ise 83 lerde puanlar almış, vw ler 1-2 yılda garip garip arızalar veriyor, Toyota'da benim 3 yıl oldu, çevremdeki arkadaşlarda da 1 tane arıza alan olmadı. Kaldı ki araç Sakarya yapım, Türk işçiler ekmek yiyor, diğer markalar Polonya mı dersin, Meksika mı, Romanya mı adamlar Türkiye'ye yatırım yapma zahmetine bile girmiyor, 1 kuruş faydaları yok bu ülkeye. Toyota'da fabrika hatası olduğunda arayıp seni çağırıyor, gerekirse 10binTL lik malzeme değiştiriyor, Vw kendi hatasını kabullenmiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 14000
  • Model Yılı: '15
  • 5 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Aralık 02, 2016, 17:18:18 »
Direksiyondan gelen takırtı için ben ekim ortasında gidicem servise kronik bir sorun değiştirirlerse ve düzelirse buradan yazarım.
merhaba  lar direksiyondan nasil bir ses geliyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 73000
  • Model Yılı: '13
  • 69 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Aralık 02, 2016, 18:47:59 »
merhaba  lar direksiyondan nasil bir ses geliyor
Bunu ben de çok merak ettim. Auriste hiç ses duymuyorum ben

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1.33 Auris Life 2013

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Aralık 03, 2016, 20:47:00 »
Bugün servise gittim ve direksiyon kolunu değişimi için sipariş verildi. Aslında direksiyon beni rahatsız etmiyordu ama müşteri memnuniyeti için onay verildi ve değişecek. Sonuçları sizinle paylaşırım.
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 49000
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Aralık 04, 2016, 00:22:13 »
2013 auris 1.6 multidrive s kullanıyorum egsozdan aşırı ses geliyordu modifiye abart egsoza benzer bi ses bursa çavdarlı plazadan garanti kapsamında komple egsoz değişimi yapıldı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Aralık 04, 2016, 00:23:45 »
Bunu ben de çok merak ettim. Auriste hiç ses duymuyorum ben

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Aralık 04, 2016, 00:23:57 »
 Bende de auris var bende ses duymuyorum tam olarak nasıl bir ses acaba

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Aralık 04, 2016, 00:26:40 »
2013 auris 1.6 multidrive s kullanıyorum egsozdan aşırı ses geliyordu modifiye abart egsoza benzer bi ses bursa çavdarlı plazadan garanti kapsamında komple egsoz değişimi yapıldı

işte ülkemizdeki Toyota kullanıcı profili. Aynısı başka markada olsa HB modeli sportif yapmışlar derlerdi. Ben ilk çıktığında Auriste kullandım Corollada kullandım. Auristeki o egzoz sesi beni benden almıştı. Müthiş bir histi. Garantiden değiştirmekle yanlış yapmışsınız. Geçmiş olsun.
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Aralık 04, 2016, 00:28:31 »
Haklısınız belki ama ben rahatsız olmuştum abart ve modifiye sevmediğimden ses rahatsız etti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B-
  • Model Yılı: '15
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Aralık 21, 2016, 09:29:48 »

Arkadaşlar geçen gün bu sesi duydum. Bir defaya mahsus yaptı ama sizce bir sorun var mıdır?  Sadece sağa ve sola en sona döndürdüğümde bir çıt sesi geliyor şuan.
2015 Corolla Advance 1.6 MDS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Kilometre: 40000
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Aralık 21, 2016, 10:15:47 »
işte ülkemizdeki Toyota kullanıcı profili. Aynısı başka markada olsa HB modeli sportif yapmışlar derlerdi. Ben ilk çıktığında Auriste kullandım Corollada kullandım. Auristeki o egzoz sesi beni benden almıştı. Müthiş bir histi. Garantiden değiştirmekle yanlış yapmışsınız. Geçmiş olsun.
Bu mesajina hak verdim.[emoji1]

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Aralık 21, 2016, 10:45:25 »
Bu mesajina hak verdim.[emoji1]

Siz gençsiniz, kafa kaldırıyor, belli bir yaştan sonra çekilmiyor o gürültü :P

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Kilometre: 40000
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Aralık 21, 2016, 14:08:03 »
Siz gençsiniz, kafa kaldırıyor, belli bir yaştan sonra çekilmiyor o gürültü [emoji14]
Sen ruhu genç olanlardansin abi[emoji1]

2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 107000
« Yanıtla #34 : Şubat 19, 2019, 13:57:19 »
sadece sızın aracınızda yok benım aracımda aynı durumda ama ne garıptırkı servıse gıttıgım zaman bana ucretlı degısecegını ve 2000 lıra ıstedıklerını duyunca sok oldum yaptırmadım suanda garantım bıtmıs durumda hıcbıseyı karsılamaz ama bu durumun pesını bırakmıycam yakın bı sure sonra aracı yag bakımına goturdugum zaman soyleyeceğim benım on farlarımıda degıstırmedıler toyota ıyıce sıktı artık buna bı dur demek lazım ya da toyota sahıplerı olarak bır bulusma ayarlayıp handacıların yaptıgı gıbı yapmamız lazım bu duruma bı dur deme vaktı geldıde gecıyor >:( >:( >:( >:(