Gönderen Konu: Araç değer kaybı tazminatı hakkında  (Okunma sayısı 3225 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 53000
  • Model Yılı: '16
  • 14 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Araç değer kaybı tazminatı hakkında
« : Eylül 23, 2016, 14:03:38 »

Araç değer kaybı tazminatı için danışmanlık firmaları var, avukatlarına vekaletname çıkarttırıp mahkemeye başvurarak, süreci tamamen kendileri takip ederek, paraya hak kazanıldığında % 15 ini alıyorlar.Benden vekalet verme dışında hiçbir şey talep etmiyorlar.
Ancak para onların hesabına yatıyor % 15 ini aldıktan sonra bana kalanını veriyorlar.
Bu konu hakkında şüphelerim var ,bu prosüdür hakkında bilgisi olan var mı, ben kendim başvurabilir miyim.
LİFE 1.33 COROLLA

Toyota Club Türkiye

Araç değer kaybı tazminatı hakkında
« : Eylül 23, 2016, 14:03:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 50000
  • Model Yılı: '13
  • 10 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
Ynt: Araç değer kaybı tazminatı hakkında
« Yanıtla #1 : Aralık 09, 2016, 21:28:57 »
ben bugün buradaki (denizli)  bir şirkete vekalet verdim  sadece vekalet ücreti ödeyeceğimi kazanılan paranın %10 nispetinde bir tutarı alacaklarını söylediler gerekli evrakları hazırlayıp avukatlarına bir vekalet verdim ,süreç 4-6 ay kadar sürüyormuş, bakalım hayırlısı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 10200
  • Model Yılı: '15
  • 3 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2016, 22:30:53 »
İyi akşamlar arkadaşlar bende değer kaybı ile ilgili forumda okuduklarimdan sonra kafam allak bullak olmuştu avukat arkadaşım ile görüştüm.daha sonra sigorta şirketiyle görüştüm bana avukata gerek olmaksızın direk karşı tarafın trafik kaskosundan alınabileceğini ve sürecinde maksimum 1 veya 1,5 ay gibi süre zarfında sonuclanacagini söyledi bende tamam dedimislemi yaptık (dosya olusturduk) aradan 5 gün geçmedi ve hesabıma karşı tarafın sigortasından para yatırılmış şaşırdım  bilginize saygılar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '11
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Aralık 14, 2016, 00:41:13 »
İyi akşamlar arkadaşlar bende değer kaybı ile ilgili forumda okuduklarimdan sonra kafam allak bullak olmuştu avukat arkadaşım ile görüştüm.daha sonra sigorta şirketiyle görüştüm bana avukata gerek olmaksızın direk karşı tarafın trafik kaskosundan alınabileceğini ve sürecinde maksimum 1 veya 1,5 ay gibi süre zarfında sonuclanacagini söyledi bende tamam dedimislemi yaptık (dosya olusturduk) aradan 5 gün geçmedi ve hesabıma karşı tarafın sigortasından para yatırılmış şaşırdım  bilginize saygılar
1 ay önce bende kaza yaptım aracı bugun teslim aldım. değer kaybı için izlediğiniz yolu yazarsanız sevinirim. hangi belgeler ve nereye nasıl başvuru yapmam gerekiyor?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • #Umrumdışı
  • 7 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 14, 2016, 09:04:19 »
Doğrudan sigorta şirketinden alan arkadaşın prosedürlerini çok merak ettim bende açıkçası.
Aracı firma sokmadan doğrudan avukata danışın bence. En azından vekalet ücreti dışında sözleşmeye verilecek para ekletmeyebilirsiniz.
Bedavadan gelecek para diye düşünüp de "Aman gitsin %15-20si nolacak hiç olmamasından iyidir" diye düşünmeyin. O kısım da cebinize kalsın.
Skoda Octavia 1.6TDI Style 2017
Toyota Corolla 1.33 Life 2016
Ford Fiesta 2006 1.4 TDCI Ghia

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Aralık 14, 2016, 15:43:56 »
Merakınız hemen gidereyim beni kasteddiginizi düşünüyorum. Kasko firmam tarafından yetkili serviste aracimin yaptırdım. Dosyam kapandıktan sonra yine kendi kaskom aracılığı ile (sigorta acentem) tarafından karşı tarafın trafik kaskosuna başvuruda bulundu (internet uzerinden) kaza Tutanağı,Olay mahalli resimleri vs bunlar onlarda mevcut olay bundan ibarettir.ayrıca bana söylenen %100 ekspertiz raporunun lehinize olması olay bu kadar herkesin seyri nasıl işler bilemem bu işin uzmanı değilim yalnızca başımdan geçenleri anlatıyorum olay bu ayrıca servisin bana kesmiş olduğu fatura tutarını girdim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 15, 2016, 09:06:02 »
Merakınız hemen gidereyim beni kasteddiginizi düşünüyorum. Kasko firmam tarafından yetkili serviste aracimin yaptırdım. Dosyam kapandıktan sonra yine kendi kaskom aracılığı ile (sigorta acentem) tarafından karşı tarafın trafik kaskosuna başvuruda bulundu (internet uzerinden) kaza Tutanağı,Olay mahalli resimleri vs bunlar onlarda mevcut olay bundan ibarettir.ayrıca bana söylenen %100 ekspertiz raporunun lehinize olması olay bu kadar herkesin seyri nasıl işler bilemem bu işin uzmanı değilim yalnızca başımdan geçenleri anlatıyorum olay bu ayrıca servisin bana kesmiş olduğu fatura tutarını girdim.

ayhan abi servisin araciniza kestigi fatura ne kadardi ve siz ne kadar deger kaybi tazminati aldiniz? belli bir yuzdesi var mi ?
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Aralık 15, 2016, 12:23:34 »
Değerli kardeşim servis KDV dahil 11000 kesti bende aynen yazdım 6417 TL hesaba yatan tutar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 259 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Aralık 17, 2016, 08:30:10 »
sizin adiniza sevindim abi magduriyetinizin bir kismi maddi yonden telafi edilmis.
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 31500
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Aralık 17, 2016, 14:53:23 »
5200lira hasar kaydı çıktı bana. 3750lira para ödendi bana. İyi mi sizce?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 14 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Aralık 17, 2016, 15:04:03 »
Bence iyi hasar kaydının % 70 den fazlasını ödemişler.Sizin ödeme süreci nasıl oldu çok uğraştınız mı, aracı kullandınız mı?
LİFE 1.33 COROLLA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Aralık 17, 2016, 16:00:21 »
Tamirden yaklaşık iki ay sonra karşı tarafın sigorta şirketinden dosya numarası aldım. Ama öncesinden benim kaskomun yaptığı masraflarla ilgili belgeleri karşı tarafa rücu etmesini bekledim. Herşeyi karşı tarafa bildiriyor. Sonra karşı tarafın sigorta firmasından aldığım dosya numarasıyla onların internet sitesinden talep dilekçesi doldurdum. Birkaç gün sonra talep ettiğim miktar olan 3750yı hesabima yatirdilar.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 17, 2016, 16:04:02
Aracı kullandım bu süre içinde. İşlemleri sonrasında yürüttüm. İşlemler gayet kolay herhangi bir belge falan hazırlamadım. Benim kaskomun karşı tarafa iletmesini bekledim onlar zaten kendileri yapıyorlar.sonra dosya numarasıyla talepte bulundum. Süreç çok basit.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Aralık 18, 2016, 19:09:16 »
Sağol  Eyüp. Yani değer kaybı kazadan sonra teselli gibi kimsenin başına gelmesin en azından satarken karşı taraf ile pazarlıkta fayda sağlar diye düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Aralık 19, 2016, 03:28:29 »
Arkadaslar deger kaybi alabilmek icin karsi tarafin kaskosu olmasi sart mi (Malum kaskolarda deger kaybi odenegi var )? Aksi takdirde bu deger kaybini kimden hangi yollara basvurarak alacagiz.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 259 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Aralık 19, 2016, 06:35:47 »
Arkadaslar deger kaybi alabilmek icin karsi tarafin kaskosu olmasi sart mi (Malum kaskolarda deger kaybi odenegi var )? Aksi takdirde bu deger kaybini kimden hangi yollara basvurarak alacagiz.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
trafik sigortasida karsiliyor sigortada sorun ciksa bile tazminat davasi acip yine deger kaybi odemesi aliniyor.
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 14 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ocak 31, 2017, 12:21:56 »
Rücü edilen sigorta şirketine evrakları hazırlayıp gönderdim 40 gün içinde sonuçlandı 2220 tl para yattı.
Hiçbir aracı ve avukat kullanmadan direk kendim başvurarak, extra dava ücreti, vekalet ücreti, komisyon ödemeden sigortanın tayin ettiği değerleme firması raporu doğrultusunda sonuçlanıyor, kendinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.
LİFE 1.33 COROLLA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 10000
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ocak 31, 2017, 12:54:04 »
Evraklarda neler var hocam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 14 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ocak 31, 2017, 13:24:50 »
Evraklarda neler var hocam
Hasar tesbit tutanağı,kaza sonrası ve tamirat anı fotoları, her iki tarafın ehliyet ve ruhsat kimlik fotokopileri, serviste değişen parçaların ve işçiliklerinin bedellerinin de görüldüğü işemri teslimat formu ve talebinizin belirtildiği, banka bilgilerinizin de bulunduğu detaylı dilekçeniz.
LİFE 1.33 COROLLA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 10000
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Şubat 05, 2017, 00:32:08 »
Teşekkür ederim hocam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Şubat 05, 2017, 09:52:48 »
Rücu işlemini beklerseniz hiçbir belge hazırlmaya gerek yok. Rücu etmek demek sizin kasko firmanızın tüm belge ve bilgileri hazırlayıp karşı tarafa bildirmesidir.(karşı taraf suçlu olsa bile hasar kasko şirketimiz tarafından yapılır, sonra bu masraflar karşı tarafa bildirilir.) Rücu işlemi yapıldıktan sonra karşı tarafın sigortasından bir dosya numarası alıp internet üzerinden başvuru yapıyorsunuz. Burda talep ettiğiniz miktarı ve iban numaranızı bildiriyorsunuz.
(Rücu için yaklaşık iki ay beklersiniz. Anca yetişir.
Para ödemesi internet başvurusu sonrası yaklaşık bir hafta) 
Acele ederseniz sigorta firmasi tüm belgeleri hazırlayıp göndermenizi istiyor, gereksiz yere uğraşmış oluyorsunuz, onun yerine kendi kasko firmanızı sıkıştırın rücu işlemini yapsın.