Gönderen Konu: Yeni Honda Civic  (Okunma sayısı 35761 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Yerli 1.6 Honda Civic AT Executive
  • Araç: ---
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 20000
  • Kan Grubu: ---
  • 1830 kere teşekkür etti
  • 2281 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni Honda Civic
« Yanıtla #700 : Ocak 08, 2018, 19:58:45 »
Daha ekonomik değil derken  :blink:

Auris 1,8 hybrid sw şehir dışı 3,7 lt 

Eski 2013 Yaris Hybrid kullanıcısı olarak (2013 - 17), malesef açıklandığı gibi olmuyor, dolu bagaj, 3 kişi, deretepe 110km/h cruise control ile 5L/100km

Ha, şöyle olabilir.. Kesinlikle yokuş yukarı olmayacak şekilde (Denizli - İzmir gibi), boş bagaj, yolcu yok, 70km/h geçmemek kaydiyle 3.7 çıkar.

Oysa yine eski 2006 Corolla D-4D MMT kullanıcısı olarak (2006 - 13), tam dolu bagaj, 3 kişi, deretepe 110km'h cruise control ile 4.2L/100km
Diğer bir deyişle, düz yolda (Denizli - İzmir gibi) bagaj ve yolcu olmadan, cruise control ile 70km/h ile gidilmiş olsa diesel corolla tüketimi ne kadar düşer siz hayal edin.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #700 : Ocak 08, 2018, 19:58:45 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '13
  • 178 kere teşekkür etti
  • 181 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #701 : Ocak 09, 2018, 02:11:11 »
Kesinlikle katıldığım bi yorum olmuş sen git 0 araç satın al satın aldığın araç hatalı üretim çıksın marka aylarda seni iplemesin sonrada iyi niyet kapsamında 100liraya gelin yapalım bide sınırlı sayıda araç hatalı üretimmiş.Artık takıntı oldu her fc5 gördüğümde c sütununa bakıyorum 10tanede 8inin göçüğü var göçüğü yoksa hafif bi dalgalanması var bence hatalı üretilenler sınırlı üretim değil hatasız olanlar sınırlı üretim.Facebook sayfasında yorumlarda göçüğü soran herkesi sayfadan engellemelerine ne demeli?Bumu arabasının arkasında durması.Çıkıcaktı yetkili kişi, bu aracımızda böyle böyle bir sorunumuz var üzerinde çalışıyoruz kimsenin endişelenmesine gerek yok ücretsiz bir şekilde onarımını yapıcaz diyceklerdi o zaman bu kadar tepki gösterirsem namerdim.Honda'yı sevmediğimi düşünenler olabilir lakin oyuncak motorsiklet koleksiyonum var ve 3 motorsikletimde Honda.Honda hayranıydım ama bu yaptığın yakışmadı Honda.

Beni de engellemişler yorum yazamıyorum :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2004 ACCORD 2.0 i-vtec
  • Model Yılı: '04
  • Kilometre: 286000
  • Kan Grubu: B+
  • 144 kere teşekkür etti
  • 315 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #702 : Ocak 09, 2018, 08:40:03 »
Daha ekonomik değil derken  :blink:

Auris 1,8 hybrid sw şehir dışı 3,7 lt  8-)
Değil 9 ileri 14 ileri yapsa dizel bundan aşağıya inmez

Peugeot 508 Blue HDI EAT6 'yı incelemenizi öneririm.  6İleri dizel olmasına rağmen şehir içi 4.5 şehir dışı 3.6 lt :) Çokta iyi bir araştırmacı değilsiniz anlaşılan :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-ogretmenden-exp-raporlu-3500-kmde-sedefli-beyaz-full-508-eat6-512939007/detay
2002 Corolla 1.6 Terra E11 (110-150bin km )2011-2013
2006 Corolla 1.6 Terra E12 HB (110-140bin km)2013-2015
2006 Focus   1.6 Tren Sedan Otm.(170-176bin km)2015-2015---1998 Palio 1.6 HL (209-212bin km)2018---1999 Astra G 1.6 GL (151-153bin km)2018
2004 Accord  2.0 Sport (235bin kmde alındı 06.2018 itibariyle 286bin kmde) 2015-???  http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=68690

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #703 : Ocak 09, 2018, 10:09:57 »
Peugeot 508 Blue HDI EAT6  6İleri dizel olmasına rağmen şehir dışı 3.6 lt

Honda Civic 1.6 İ-DTEC (diesel) 3.7L/100km, CO2-94g/km ... Peugeot 508 HDI CO2-111g/km

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '14
  • Kilometre: 48000
  • 26 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #704 : Ocak 09, 2018, 12:36:44 »
Benzinli araçların bu değerleri taşıdığına inanıyor musunuz?
Dizeli geçemez ama benzinli az yakanlar için alternatif. Tsi motor verileri de çok düşük ama gerçek maalesef öyle değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 503 kere teşekkür etti
  • 202 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #705 : Ocak 09, 2018, 17:59:49 »
Sorunu çözmüşler Salih Bey
Hüseyin bey, ben 5 aylık yeni civic'imi executive donanım almak için satmıştım. Hem üst donanım hem de lpgsiz olsun istemiştim. Ama tam o sıralarda bu olay patlak verdi. Cesaret edip alamadım. Halen almayı düşünüyorum ama bayilerde 2017 yılı üretimi araçlar tamamen tükensin istiyorum. Bir de babama rapora başvurdum , onun sonucunu bekledim. Geçen cuma rapor çıktı. Maalesef yüzde 90 vermediler , yüzde 84 verdiler babama. Sonuca itiraz edip tekrar başvuracağım. Eğer istediğim sonuç çıkarsa ÖTVsiz alacam exe civiciğimi inşallah.
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '12
  • 10 kere teşekkür etti
  • 72 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #706 : Ocak 09, 2018, 18:27:28 »
Hüseyin bey, ben 5 aylık yeni civic'imi executive donanım almak için satmıştım. Hem üst donanım hem de lpgsiz olsun istemiştim. Ama tam o sıralarda bu olay patlak verdi. Cesaret edip alamadım. Halen almayı düşünüyorum ama bayilerde 2017 yılı üretimi araçlar tamamen tükensin istiyorum. Bir de babama rapora başvurdum , onun sonucunu bekledim. Geçen cuma rapor çıktı. Maalesef yüzde 90 vermediler , yüzde 84 verdiler babama. Sonuca itiraz edip tekrar başvuracağım. Eğer istediğim sonuç çıkarsa ÖTVsiz alacam exe civiciğimi inşallah.
Yerinizde olsam aracın makyajlanmasini beklerim. Belki fiyati biraz daha artacaktir ama en azindan görünür görünmez birçok problemi giderilmiş olacaktır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 178 kere teşekkür etti
« Yanıtla #707 : Ocak 12, 2018, 16:43:29 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 3850
  • Kan Grubu: A+
  • 3 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #708 : Ocak 12, 2018, 17:09:31 »
http://www.elbistaninsesi.com/m/?id=49581
Bu araba için hala güvenli diyenleri gerçekten anlayamıyorum. Şasesi sağlam diyorlardı fakat görüyoruz ki aracın arkasında şase yok neredeyse. Birde arkadan vuran fazla hasar alır derler. Kaç yıllık megane resmen saplanmış civic' e.
2017 Corolla 1.6 Advance MDS Kar Beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 178 kere teşekkür etti
« Yanıtla #709 : Ocak 12, 2018, 17:22:05 »
Ben yorum yapmak istemiyorum farklı yerlere çekmemek için.Kaza bu oluş şeklini vs bilmiyoruz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #710 : Ocak 12, 2018, 19:43:07 »
Ben yorum yapmak istemiyorum farklı yerlere çekmemek için.Kaza bu oluş şeklini vs bilmiyoruz.

Arkası, önü kadar sağlam olan bir araç yoktur. Şimdi Volvo demeyin..

Arka hasarlar, arkadan gelen aracın süratine, hacmine ve üretildiği yıla göre farklı sonuçlarla biter.

Corolla ile ilgili birçok kötü görüntüler var ama bu Corollanın başarısız olduğu anlamına gelmez, bu sebeple paylaşmanın anlamı yok.

Dolayısiyle 2016 yeni Honda Civic'de çarpışma testlerinde en yüksek başarı değerlerine ulaşmış az sayıdaki araçlardan biridir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 178 kere teşekkür etti
« Yanıtla #711 : Ocak 12, 2018, 19:54:56 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 503 kere teşekkür etti
  • 202 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #712 : Ocak 12, 2018, 20:07:01 »
Bu araba için hala güvenli diyenleri gerçekten anlayamıyorum. Şasesi sağlam diyorlardı fakat görüyoruz ki aracın arkasında şase yok neredeyse. Birde arkadan vuran fazla hasar alır derler. Kaç yıllık megane resmen saplanmış civic' e.
Hüseyin bey, sağlamlık konusunda ne kadar sağlam, corolla kadar sağlam mı bilmiyorum ama inanın sürüşü, yolda gidişi, verdiği sürüş zevki corolladan 2-3 gömlek üstün bir araçtı. Yeni Corollamı sıfır almıştım 3 yıl ( 30 bin km ) kullandım, Civici de sıfır almıştım ve 5 ay ( 4 bin km ) kullanıp sattım. İkisi de aynı segment araç olmalarına rağmen civic bambaşka gelmişti bana. Bunları yazmamdaki amacım polemik başlatmak, bir markayı diğer markaya karşı övmek değil inanın. Sadece yaşadığım , edindiğim duygularımı paylaşıyorum.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 12, 2018, 20:09:41
Benim üzüldüğüm nokta, böyle güzel bir tasarım ve kasada keşke böyle bir hata olmasaydı. Çoğu kişinin hevesi kursağında kaldı. İnşallah düzeltirler en kısa zamanda ve dedikleri gibi gerçekten düzelmiştir inşallah sorun.
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 3850
  • 3 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #713 : Ocak 12, 2018, 22:05:28 »
Hüseyin bey, sağlamlık konusunda ne kadar sağlam, corolla kadar sağlam mı bilmiyorum ama inanın sürüşü, yolda gidişi, verdiği sürüş zevki corolladan 2-3 gömlek üstün bir araçtı. Yeni Corollamı sıfır almıştım 3 yıl ( 30 bin km ) kullandım, Civici de sıfır almıştım ve 5 ay ( 4 bin km ) kullanıp sattım. İkisi de aynı segment araç olmalarına rağmen civic bambaşka gelmişti bana. Bunları yazmamdaki amacım polemik başlatmak, bir markayı diğer markaya karşı övmek değil inanın. Sadece yaşadığım , edindiğim duygularımı paylaşıyorum.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 12, 2018, 20:09:41
Benim üzüldüğüm nokta, böyle güzel bir tasarım ve kasada keşke böyle bir hata olmasaydı. Çoğu kişinin hevesi kursağında kaldı. İnşallah düzeltirler en kısa zamanda ve dedikleri gibi gerçekten düzelmiştir inşallah sorun.
Sürüş zevki beklentiler vs istekler kişiden kişiye değişen şeyler. Corollanın sportif sürüş konusunda çok iyi olduğu söylenemez tabiki. Ama bunu önemsemeyen hatta farketmeyen birsürü insan var. Dediğim gibi beklentilerle alakalı bir durum. Bu benim ilk corollam, daha 3 ay oldu alalı. Önceki araçlarım astra j ve hyundai i30 2015 di. Onlardan sonra bazı konularda corollanın altta kaldığını söyleyebiliyorum ama birçok konuda da üstün ve aracı kullandıkça daha çok seviyorum. Civic konusuna gelirsek ben zaten civic almaya niyetlenmiştim, fakat bu sorunlardan dolayı vazgeçtim. Ve şunuda kesin bir şekilde söyleyebilirim civicin cvt şanzımanı kesinlikle corollann cvt sinden çok daha kötü, keza performans olarakta corolla daha iyi. Bunu üç gün civic 1.6 cvt elegance kullanımımdan sonra söylüyorum. Ha sürüşü daha keyifli ona birşey diyemem. Oda yüksek oranla yere daha yakın  olması, ön konsol tasarımı ve oturma pozisyonundan kaynaklanıyor bence. Ama civicin kaporta aksamı çok çok zayıf bunu kabul etmek gerek. Bir aracın direği parmakla göçermi, tamponu ufak bir dokunmayla esnermi vs vs. Bu kaza içinde okadar kaza gördüm yaşadım, arkadan bu şekilde bir hasar görmedim. Arka şase çok zayıf bu belli. Kaldıki megane nin önündeki hasar civice göre çok daha az. Fc5 civicin kaporta ve şase si çok zayıf, maliyet kısacaz diye böyle bir araç çıkmış ortaya.
2017 Corolla 1.6 Advance MDS Kar Beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #714 : Ocak 12, 2018, 22:13:38 »
Araçların bagajlarının sağlam kalmasından ziyade, yolcuların boyunlarının sağlam kalması çok daha önemli ve birinci şarttır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 178 kere teşekkür etti
« Yanıtla #715 : Ocak 12, 2018, 23:08:49 »
Bence biz ne kadar iyi veya kötü dersek diyelim olay tamamen farklı olabilir.Değerlendirebilmek için o alanda uzman olmak lazım.Üretim aşamalarını görmek lazım.Tabi ki fikir yürütebiliriz ama somut veriler olmaz hiç bir şekilde.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '15
  • 56 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #716 : Ocak 13, 2018, 12:16:24 »
Çarpışma konusunda karşılaştırma yapacaksanız doğru kıyaslama yapmalısınız.
 Volvo-merso-bmw gibi araçlar tank gibi ölüm-yaralanma riski %25 olan makinalar
Toyota-Honda-Mazda-audi-vw-seat-Ford gibi araçlar çabuk katlanmayan ölüm-yaralanma riski %50 olan makinalar.
Fiat-reno-citröen gibi araçlar çabuk katlanabilen ölüm ve yaralanma riski en yüksek araçlardır.

Çarpışma testleride aynı verileri verir zaten.
Lakin bazı modellerinde istisna olabilir.
CHR mesela. Bu aracı kalkıp BMW X serisi ile karşılaştıranlar oldu. Dünyanın en güvenli aracı CHR diyenler oldu. İstanbul’da kazadan sonra yanan CHR ı tartıştık burda. Corolla - civic kıyaslaması bu yüzden saçma.
Araç her ne kadar hatalı üretim araçta olsa corolla kadar sağlamdır bence.
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 178 kere teşekkür etti
« Yanıtla #717 : Ocak 13, 2018, 15:48:53 »
Çarpışma konusunda karşılaştırma yapacaksanız doğru kıyaslama yapmalısınız.
 Volvo-merso-bmw gibi araçlar tank gibi ölüm-yaralanma riski %25 olan makinalar
Toyota-Honda-Mazda-audi-vw-seat-Ford gibi araçlar çabuk katlanmayan ölüm-yaralanma riski %50 olan makinalar.
Fiat-reno-citröen gibi araçlar çabuk katlanabilen ölüm ve yaralanma riski en yüksek araçlardır.

Çarpışma testleride aynı verileri verir zaten.
Lakin bazı modellerinde istisna olabilir.
CHR mesela. Bu aracı kalkıp BMW X serisi ile karşılaştıranlar oldu. Dünyanın en güvenli aracı CHR diyenler oldu. İstanbul’da kazadan sonra yanan CHR ı tartıştık burda. Corolla - civic kıyaslaması bu yüzden saçma.
Araç her ne kadar hatalı üretim araçta olsa corolla kadar sağlamdır bence.

Genel olarak doğru olsa da modellere göre de çok değişiyor Mustafa Bey
Opel hangi tarafta sizce? Nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsunuz :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Honda CIVIC
  • Model Yılı: '10
  • 281 kere teşekkür etti
  • 529 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #718 : Ocak 13, 2018, 18:07:00 »
Herhangi bir marka herhangi bir model otomobil dunyada temel kabul gören euroncap testinden beş yıldız almış ise o aracın normal koşullarda bulunduğu çağa göre güvenli olduğu kabul edilebilir arkadaşlar. Burada diğer premium segmentlerdeki araçların farklılıkları ses yalıtımı ve malzeme kalitesi+işçilik+elektronik güvenlik ekipmanları yönünden daha çeşitli olmasıdır. Corolla da civic de asgari güvenlik koşullarını sağlar.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 13, 2018, 18:19:31
Bu arada Corolla 2013 standartlarına göre sürücü güvenliği yüzde 94 ile  beş yıldız, civic ise 2017 yılı standartlarına göre yüzde 92 ile dört yıldız almış. Civic yaya ve asistan güvenliği açısından önde çocuk güvenliği açısından ise 2013 test standartlarına göre Corolla daha iyi. Tabi Corolla nin 2017 crash testlerini de görmek ve kıyas etmek daha doğru olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hiç Bir Ş€y İmKansıZ d€ğiLdir...
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 1000
  • 270 kere teşekkür etti
  • 257 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #719 : Ocak 19, 2018, 12:56:24 »
Arkadaşlar, bugün Honda Bayii ile görüştüm, şu an ellerin de ki 2017 model Civicler, aralık ayı üretim civicler miş ve bu sorunun tamamen ortadan kalktığını söylediler, 95.000TL gibi bir rakam verdiler elegance benzinliye + 20.000TL sıfır faiz var ben bile ciddi ciddi düşündüm almayı
2007 dci CLiO 3 Authq. (Beyaz)          : 2007 Nisan - 2014 Haziran
2011 d4d CoroLLa Comf.Extra (G.Gri) : 2014 Ağustos - 2014 Aralık
2012 d4d CoroLLa Comf.Extra (Beyaz): 2014 Aralık - 2015 Ekim
2012 d4d Corolla Comf.Extra MMT(Füme) : 2015 Kasım(Alış) - 2015 Kasım(Satış)

Etiketler: